Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Buca’da örnek muhtar-belediye işbirliği – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Buca’da örnek muhtar-belediye işbirliği – Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Buca’da örnek muhtar-belediye işbirliği              – Güncel Haberler

BUCA Belediyesi, kentteki temizlik hizmetlerinin en verimli biçimde gerçekleşmesi için örnek bir uygulama hayata geçirerek, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve 47 mahalle muhtarı ile kampanya başlattı. Yoğun emek gerektiren sokak temizliğinde muhtarlarla ortak yapılan çalışma kapsamında, zaman da verimli kullanılınca her öğleden sonra bir mahallede dip bucak temizlik yapma imkanı doğdu.

 

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın göreve geldiği günden bu yana “Gerçek makam sokaklardır” şiarıyla muhtar eşliğinde ilçede gerçekleştirdiği yurttaş ziyaretleri sonucunda mahallelerdeki temizlik konusu gündeme gelmişti. Ortak akıl ile çalışma prensibi gereği bu talepleri bir projeye dönüştüren Temizlik İşleri Müdürlüğü de kentteki sokakların temizliğinde muhtarlarla ortak hareket etmeye başladı.

 

HER GÜN 4 MAHALLE

Genel temizlik sistemine göre kendi alanının işlerini çok daha kısa sürede ve verimli bir biçimde gerçekleştiren ekipler de kalan zamanda bir mahalleye toplu biçimde detaylı temizlik yapmaya başladı. Toplamda 80 kişilik ekiple hava koşullarının elverdiği ölçüde her gün 4 mahallede geniş kapsamlı çalışma yürüten Buca Belediyesi, temizlik çalışmalarından ilkini Gaziler, Yaylacık, Yıldız ve Akıncılar mahallelerinde gerçekleştirdi

Bucalılara daha temiz ve sağlıklı sokaklarda yaşama imkanı sunmak amacıyla hizmet veren Temizlik ekipleri, girilmedik mahalle, temizlenmedik sokak bırakmamayı hedefliyor.

 

MUHTAR TEŞEKKÜRÜ

Temizliğin gerçekleştirildiği ilk mahalle olan Gaziler mahallesi muhtarı Kerem Şeker, çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek, Buca Belediyesi’ne çok teşekkür  etti. Şeker, muhtarlık olarak Belediye ile koordineli çalıştıklarını, Buca Belediyesi ekiplerinin  kendilerine her konuda yardımcı olduklarını belirterek Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a çok teşekkür etti.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Buca’da örnek muhtar-belediye işbirliği – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vestel Amfi Açıkhava etkinlikleriyle açılıyor Engelliler uzay deneyimi yaşadı- Güncel Haberler Armut, 14 Şubat’ta Romantik Evlilik Tekliflerinin Adresi oldu – Güncel Haberler Demre’de dağda mahsur kalan keçi kurtarıldı- Güncel Haberler Çocuğunuzun cihazında ebeveyn kontrolünü ne zaman kullanmaya başlamalısınız?- Güncel Haberler Emre Kaya Konserleri Yine Hınca Hınç- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat