Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Burhaniye Ramazana Hazır- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Burhaniye Ramazana Hazır- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Burhaniye Belediyesi paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın simgesi olan Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı.

 

11 ayın sultanı Ramazan’ın gelmesiyle birlikte Burhaniye Belediyesi hazırlıklarını tamamlayarak Burhaniye’de yaşayan vatandaşlara Ramazan ayında paylaşma ve dayanışmanın önemini hissettirecek. 

 

Öncelikli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çalışmalar yapan Burhaniye Belediyesi, 40 mahallede ikamet eden 250 ihtiyaç sahibi haneye her gün düzenli olarak 4 çeşit sıcak yemek hizmeti verirken, Ramazan ayı süresince de iftar yemeklerini oruç tutacak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan bu çalışmalar vesilesiyle vatandaşların Ramazan iftar sofraları da boş kalmayacak.

 

Dayanışma adına başlattığı kampanya ile hayırseverlere çağrı yapan Burhaniye Belediyesi, ihtiyaç sahipleri için temel gıda malzemeleri toplayarak Ramazan Erzak Paketi haline getiriyor. Belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülen ve içinde kuru bakliyat, yağ, salça ve kahvaltı malzemeleri bulunan paketler, bu Ramazan ortalama 3 bin ihtiyaç sahibi hanenin mutfağına girecek. İlk etapta 3 bin civarında Erzak kolisi dağıtmayı planlayan Belediye, hayırseverlerden gelecek bağış ve malzemelerle bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyor.

 

Ramazan ayında sadece paylaşma adına değil, vatandaşların sağlıklarını da önemseyen Belediye, ilçedeki camilerin genel temizliklerini de tamamladı. Ramazanda özellikle teravih namazında yaşanılan yoğunlukta ibadetlerini yapacak vatandaşlar için özveriyle ortaklaşa çalışan Belediye Temizlik ve Sağlık İşleri Müdürlükleri hem camilerin genel temizliğini yaptı hem de dezenfektelerini yaparak sağlık bakımından corona virüsünün bulaşma risklerini azalttı.

 

Burhaniye Belediyesi Ramazan ayı başlamadan önce ilçe genelinde imsakiye dağıtımı da gerçekleştirdi. Vatandaşların faydalanabilmeleri için imsak vakitleri ve namaz saatlerinin yazılı olduğu imsakiyeler başta cami ve fırınlar olmak üzere, muhtarlık ve Belediye hizmet binalarında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı. 

 

İlçe genelinde Ramazan ayına hazır girmek adına çalışmaları sürdürdüklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Ramazan ayında önceliğimiz gerçek anlamda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız. Mevcutta yaşanılan ekonomik krizin etkilerini vatandaşlarımız en ağır şekilde hissederken, ihtiyaç sahiplerimiz daha da zor durumda. Biz belediye olarak 3 bin Ramazan Erzak Paketini ihtiyaç sahiplerimize ulaştırmak üzere hazırladık. Bu mübarek ayda paylaşma ve kaynaşmanın en güzelini yaşayacağımızı ve bağışçılarımızdan gelecek malzemelerimizi de ihtiyacı olanlarla buluşturmayı umuyoruz” dedi.

 

Başkan Deveciler, “Ramazan ayının bütün insanlığa başta sağlık olmak üzere huzur, bolluk ve bereket getirmesini diliyor, barış ve kardeşlik duygularımızı güçlendirmesini ümit ediyor, tüm hemşehrilerime hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Burhaniye Ramazana Hazır- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  SEFO Şimdi de Avrupa Müzik Listelerini fethetmeye hazırlanıyor- Güncel Haberler Çiğli’de gençlik şenliği yapıldı- Güncel Haberler Aliağa Sanat Günleri’nin İlk Haftası’nda Melek Mosso Rüzgarı- Güncel Haberler Yalı Çapkını Suna, O Olaya Hala Gülüyor! Kazakistanlı Sanatçılar Keçiören’de ” Flash Mob” Yaptılar- Güncel Haberler Osmanlı’nın Kıbrıs’taki izlerini bugüne taşıyan orjinal eserlerden oluşan eşsiz koleksiyon Surlariçi Şehir Müzesi’nde ziyaretçileri ile buluşuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat