Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Büyükşehir, erişilebilirlik sertifikası aldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Büyükşehir, erişilebilirlik sertifikası aldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen uygulama ve düzenlemeler “Erişilebilirlik Belgesi” kazandırdı

"Engelsiz Türkiye" için yapılan çalışmaların yaygınlaştırılması adına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca tasarlanan ‘erişilebilirlik’ logosunun tanıtımı zoom üzerinden yapılan toplantıyla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu ve erişilebilirlik belgesi almaya hak kazanan kurum temsilcileri katıldı.

 

BAYRAKLAR TESLİM EDİLDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı erişilebilir uygulamalarının yaygınlaştırılması ve görünürlüğünün artırılması için Erişilebilirlik Logosunu tanıttı. Zoom üzerinden yapılan toplantıda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, engellilerin erişiminde standarda uygun olduğu tespit edilen bina, açık alan ve toplu taşıma araçlarından 2 bin 550'sine "Erişilebilirlik Belgesi" verildiğini açıkladı. Programın ardından İlimizde Büyükşehir Belediyesinin de aralarında bulunduğu “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan kurumlara bayrak ve belgeleri teslim edildi.

 

ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ ALAN KURUMLAR

Kocaeli’nde Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Cengiz Topel Havalimanı, Özdilek AVM, Özel Marmara Yatılı Bakım Merkezi ve Özel Kocaeli Bakım Merkezi, Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı. Kurumlara bayrak ve belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

 

BU DÜZENLEMELER ERİŞEBİLİRLİK BELGESİ KAZANDIRDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Erişilebilirlik” için ana hizmet binasında çeşitli uygulamalar hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi otoparkında düzenleme, bina iç ve dış mekân hissedilebilir yürüme yüzeyi uygulaması, işaret ve yön bulma tabelaları, erişilebilir lavabo, çözüm masası bankoları engelli bireylere uygun hale getirildi. Bu uygulamalar Büyükşehir Belediyesine “Erişilebilirlik Belgesi” kazandırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Büyükşehir, erişilebilirlik sertifikası aldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) yıllık 57,26, aylık 10,12 arttı- Güncel Haberler Bünyamin Aydın, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Türkiye koleksiyonunu tasarladı- Güncel Haberler Otizm sınıfında ilk ders- Güncel Haberler Gölbaşı Belediyesi’nden Yüzleri Güldüren Tiyatro Gösterimi- Güncel Haberler Aliağa Belediyesi’nden Vatandaşlara Ücretsiz İşaret Dili Kursu- Güncel Haberler Söyleşi “Ev İçi Emek, Ev İçi Şiddet” Yağmur Nuhrat ile İlknur Hacısoftaoğlu- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat