Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası nedeniyle genç yazarlar Ekin Koç ve Sena Nur Işık’ı okurlarıyla buluşturdu. 

 

Büyükşehir Belediyesi, , Kütüphane Haftası etkinliklerine devam ediyor. 58. Kütüphane Haftası ve Doğan Hızlan Kütüphanesi 10 Yaşında etkinlikleri kapsamında genç yazarlar okurlarıyla buluşuyor. Etkinliklerin dördüncü gününde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin en çok kitap okuyan üyesi Müzeyyen Akın’a armağan olarak, kütüphane bahçesine fidan dikildi. Fidan dikiminin ardından AKM fuayesinde Edebiyat ve Antalya Sergisi’nin açılışı yapıldı. Ardından AKM’de genç yazarlar Ekin Koç ve Sena Nur Işık’ın katıldığı söyleşi düzenlendi. Söyleşiyi çeşitli okullardan yaklaşık 450 lise öğrencisi takip etti. Genç yazarlar, öğrencilerle yazarlık deneyimlerini anlatarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

BU YIL BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI 

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Okan Yavuz, şunları söyledi: “Bu yıl sadece Kütüphane Haftası’nı değil Antalyalı okurların göz bebeği Doğan Hızlan Kütüphanemizin de 10. yaşını kutluyoruz. 2012 yılında değerli yazar ve edebiyat eleştirmeni Doğan Hızlan’ın büyük katkılarıyla 20 bin adet kitapla kapılarını açan kütüphanemiz, bugün yüz bin cilde yakın kitap koleksiyonuyla, bilgi, kültür ve sanat dostlarının başvuru kaynağı haline geldi. Doğan Hızlan Kütüphanesi artık kabına sığamıyor. Çünkü sadece bir kent kütüphanesi değil, aynı zamanda Türkiye’nin kitap dağıtım noktası olarak da hizmet veriyor. Sizlerin değerli kitap bağışları artık 81 ilimizde kitaba ulaşamayan insanlarımıza da ışık oluyor.” 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Trendyol ve Ahbap sahneye ses veriyor GEFCO, Toyota Motor için sürdürülebilir karayolu ve demiryolu taşımacılığı çözümü tasarladı- Güncel Haberler İzmir’de “Pandomim Çocuk Oyunu” Gösterisi Gerçekleştirildi- Güncel Haberler Ercan Kesal ve Şükrü Erbaş Okurlarıyla Buluştu- Güncel Haberler İklim değişikliğiyle mücadele kentçe yapılmalı- Güncel Haberler Dijital reşitlik yaşı kaç olmalı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat