Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Can Dostları İçin Yeni Beslenme Noktaları Oluşturuluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Can Dostları İçin Yeni Beslenme Noktaları Oluşturuluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İnegöl Belediyesi, kırsal bölgelerde 10 ayrı noktada sokak hayvanları için barınma ve beslenme alanları oluşturuyor. 7 noktada aktif hale gelen beslenme noktasında inceleme yapan Belediye Başkanı Alper Taban, hayvanseverlerin de bu alanlara yiyecek bırakabileceğini ifade etti.

 

Şehirde yaşayan her canlı üzerinde sorumluluk hissederek bu düşünceyle çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, özellikle kış şartlarında sokak hayvanlarını unutmadı. Can dostları için şehrin belli bölümlerinde bulunan beslenme noktalarına yeni beslenme ve barınma noktaları ilave edildi. Kırsal bölgelere yakın noktalarda 10 adet barınma ve beslenme noktası oluşturulması için çalışma başlatıldı. Kurşunlu bölgesinde 2 adet, Tahtaköprü-Domaniç yolu üzerinde 2 adet, Boğazköy barajı mevkiinde 2 adet ve Yeniceköy bölgesinde 1 adet olmak üzere 7 nokta oluşturuldu. Diğer 3 nokta için de çalışmalar sürüyor.

 

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki meclis üyeleri ile birlikte Boğazköy barajı mevkiindeki barınma ve beslenme noktasını yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Bugün Boğazköy bölgesindeyiz. Hayvan besleme noktalarımızı incelemek üzere geldik. İnegöl Belediyesi ve çok kıymetli ilçe halkımız hayvanseverlik noktasında gayet bilinçli ve bu konuda da her geçen gün bu bilincin daha iyi bir noktaya taşınması adına gayret içerisinde. İnegöl Belediyesi olarak yine bu konudaki ilgili komisyonumuz, daire müdürlerimiz, çalışma arkadaşlarımız ile bu konuda daha neler yapabiliriz noktasında çalışma yapıyoruz. Şu anda arkamızda gördüğünüz yapı aslında bir altyapı malzemesi. Sağlam bir beton yapı. Biz bunların 10 ayrı noktada konuşlandırılmasıyla ilgili çalışma başlattık. Bu yerlerden biri de bu alan” dedi.

 

DOĞAL YAŞAM ALANLARINDA OLUŞTURULUYOR

Güvenli ve sağlam barınma alanları oluşturulduğunu vurgulayan Başkan Taban, şöyle devam etti: “Bu alanlarda düzenli olarak 8-10 can dostumuzun barınabileceği, soğuktan korunabileceği ve yiyecek ihtiyacını karşılayabileceği yapılar. Güvenli ve sağlam bir yapı. Tek giriş çıkışı bulunan bir barınma alanı. Doğal ortam içerisinde bu yapılar oluşturuluyor.”

 

HAYVANSEVERLER DE YİYECEK BIRAKABİLİR

“Bildiğiniz gibi temizlik hizmetleri kapsamında tüm şehirde bireysel çöp konteyneri dağıtımları oldu. Bundan kaynaklı olarak da artık evsel çöplerimiz artık kovaların içerisinde. Tüm sokak canlılarımızın da bu anlamda kendilerine yiyecek arayacak alan bulamadıklarını görüyoruz. Aslında en başından bunu düşünerek bir planlama yaptık. Geçmişte oluşturduğumuz beslenme noktalarına bugün yenilerini ilave etmiş oluyoruz. Burada gerçekten bir konut sağlamlığında künkleri kullanıyor olacağız. Bu yapıları Kurşunlu bölgemizde, Tahtaköprü-Domaniç yolu üzerinde, yine Boğazköy barajı mevkiinde ve kırsal alanlarda ve Yeniceköy mahallemizin kırsal bölgelerinde beslenme noktalarını oluşturuyoruz. Hayvanseverlerimiz de buralara gelerek besleme yapabilirler. Bizler kadar can dostlarımızın da yaşam hakkı var. Onlar da can taşıyor. Barınma ve rehabilitasyon merkezimizde de yine can dostlarımızın tedavileri, aşıları, kısırlaştırma operasyonları yapılıyor. Bu çalışmada da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Can Dostları İçin Yeni Beslenme Noktaları Oluşturuluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yanköşe Yeni Dönemde Bilal Yılmaz’ın “Seri Zanaat” Eserine Yer Veriyor- Güncel Haberler Serengeti’nin Destansı Keşfi İkinci Bölümüyle BBC Earth’te- Güncel Haberler Gayrimenkulde Metaverse’ün Yeri Ne Olacak- Güncel Haberler Bilimsel araştırmalara göre riski azaltmak mümkün!- Güncel Haberler Türkiye Tasarım Vakfı Finlandiya Merkezli “Arkki’’nin Eğitimlerine Başlıyor- Güncel Haberler Küçük ekranlar büyük dertlere neden oluyor; Boyun fıtığı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat