Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » “Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!- Güncel Haberler

Müzik dünyasında bilgisi, deneyimi ve gerçekleştirdiği projeleriyle öne çıkan Can Şengün’ün birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı ve izleyicilerine unutulmaz anlar yaşattığı “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” adlı yepyeni program serisinin Zorlu PSM’deki yeni konuğu Edis oldu!

 

 

“Ödüllü bir halk oyunları dansçısıydım””

Programın girişinde sevilen şarkılarını söyleyen Edis, Can Şengün tarafından “Şunu öğrendim; eğitim sürecinde, Antep, Kafkas ve Karadeniz gibi halk oyunları dansları oynamışsın ve sahnede de daima cıvıl cıvılsın. Bu konudan bize biraz bahseder misin?” sorusuna “Sahne ve dans benim müzik performansımın vazgeçilmez bir parçası. Her şarkıma dansçı ekibimle birlikte özel bir performans da sergiliyoruz. Bu performanslardaki bazı figürlerim bazen halk oyunlarına kaçabiliyor. Modern bir halk oyunu yapıyordum ve ödüllüydüm de bu arada yani Polonya’da en iyi dansçı seçilmiştim o zamanlar. Tabii sadece halk oyunları yapmadım. Caz, street caz, hip-hop, salon dansları, salsa ve çaça da yaptım. Fakat daha ilginç olanı ise annemle babam da üniversitede halk oyunları grubunda tanışmışlar. Benden halk oyunları çıkmaz gibi görünüyor ama öyle bir oynuyorum ki şaşırırsınız.” yanıtının üzerine Can Şengün’ün bir anda çıkardığı sürpriz zurna ile tüm seyirciler alkışlar eşliğinde kahkaha krizine girdi. 

 

 

“Amerika’da 28 şarkı kaydettim”

Edis, Can Şengün tarafından sorulan “Dua Lipa, Bruno Mars ve Cher gibi sanatçıların bağlı olduğu Warner Music Group’un sanatçısı oldun. Bize biraz bu global albüm hazırlıklarından bahseder misin?” sorusuna “Bu konu oldukça ciddi bir konu. Yaklaşık bir senedir bu albümle ilgili çalışıyorum. 28 şarkı kaydettim ve hepsi de hazıra yakın. Ancak hiçbirini çıkarmadım. Çok farklı alanlarda şarkılarım var ve dinleseniz ben olduğuma inanmazsınız. Hepsini ben yazıyorum zaten. İki gün önce bunların içinden bir karar verdik. Türk ezgilerini batıda kullandık gibi bir durum yaratmak istemiyorum ama bu şarkının bir sihri var. Amacım kendi dünyamın en iyisini oluşturmak belki Primavera Sound Festival’e de çıkabilmek. Bu sebeple önümdeki beş yıllık hedefim en olgun, en biricik şarkıları yapmak. Bu şarkı da o amaca hizmet ediyor” yanıtını vererek müzikal yolcuğu ile ilgili konuştu. 

 

 

“Amerika’daki ev sahibim benden kira almayı bıraktı””

Edis, “Can Şengün ile Sıkı Fıkı” programında “Los Angeles’tasın şu aralar hatta Los Angeles’ta seninle görüşecektik ancak program yoğunluğumuzdan görüşemedik bir türlü. Orada bir günün nasıl geçiyor anlatmak ister misin?” sorusunu soran Can Şengün’e “Orada sabah önce temizlik yapıyorum çünkü dağınıklığı sevmiyorum. Ev de çok büyük bu arada ve gaza gelip en gereksiz şeylere varana kadar detaylıca ovarak temizlik yaptığım oluyor. Mutlaka spor yapıyorum her gün.” yanıtına Can Şengün’ün “Senin ev sahibini tanıyor olabilirim bu arada” cevabının üzerine “Ev sahibim Japon bir yatırımcı ve benden mart ayından beri kira almıyor. Çünkü istemiyor. Benden ‘bu yolculuğuna bir katkım olsun, çok başarılısın, gelişimini görüyorum ve şarkılarını çok seviyorum’ diyerek 10 Mart’tan beri kira almıyor. Ev şahane bu arada, orada kendime ait bir stüdyom da var. Dört ay boyunca haftanın altı günü stüdyodaydım. Amerikalıların çalışma sistemi çok hızlı ve disiplinli. Orada bir günde şarkı yapıyorlar ve ilginç bir biçimde güzel de oluyor yaptıkları şarkılar” yanıtını verdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

“Can Şengün ile Sıkı Fıkı”nın yeni bölümünde Edis sıra dışı bir geceye imza attı!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Karaciğer Hastalıklarına Kök Hücre  Formülü- Güncel Haberler Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı: İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz! Didimli Genç Ressamın Eserleri Sanatseverler İle Buluştu- Güncel Haberler En İyi Free Fire Deneyimini Free Fire MAX İle Yaşayın – Güncel Haberler EÜ  “Öğrencilerin Kariyer Gelişimini En Etkin Şekilde Destekleyen Üniversite”  ödülünü alan ilk ve tek üniversite oldu- Güncel Haberler Su Kaçaklarını Ses Analiziyle Tespit Ediyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat