Çankaya Baharı Sanatla Karşılıyor- Güncel Haberler

31.03.2022

0 Yorum

Kültür ve sanatın başkenti Çankaya, Nisan ayını 6 sergi, 8 yeni tiyatro oyunu, konser ve söyleşilerle karşılıyor.

Çankaya Baharı Sanatla Karşılıyor- Güncel Haberler

Kültür ve sanatın başkenti Çankaya, Nisan ayını 6 sergi, 8 yeni tiyatro oyunu, konser ve söyleşilerle karşılıyor. Pandemi koşullarını en üst dikkatle uygulayan Çankaya'nın kültür merkezleri bahar aylarını sanatla karşılıyor. 

 

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür-sanat mekanlarında, Nisan ayı "Sanatla Buluşma Zamanı"na  dönüşüyor. Pandemi koşullarını en üst dikkatle uygulayan Çankaya'nın kültür merkezlerinde bu ay birbirinden değerli 6 sergi, 8 yeni tiyatro oyunu, konser ve söyleşiler Başkentli sanatseverlerle buluşacak. 

DESENLERİN SERGİSİ "PASSENGER"
Nisan ayının ilk sergisi ise Macar sanatçılar János Korodi ve András Szigeti’nin, portre ve desenleri buluşturan sergisi 'Passenger' olacak. 1 Nisan'da kapılarını açacak ve iç içe geçen hayat hikayelerinin anlatılacağı sergi, 19 Nisan'a kadar Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi (DTÇSM) Füreya Koral Sergi Salonu'nda sanatseverleri konuk edecek.

BEETHOVEN VE DVORAK BULUŞMASI
Çankaya'da Nisan klasik müzikle devam edecek. Beethoven ve Dvorak eserlerini Çankayalılarla buluşturmaya hazırlanan Trio Konseri, 11 Nisan'da DTÇSM'de müzikseverlerle buluşacak. Sanatçılar Faruk Tamer, Aslı Ceren Yıldırım ve Pınar Turan Çankayalılara klasik müzikle dolu bir gece yaşatacak.

LEWONTİN’İN MİRASI
Nisan ayında Çankaya, çağımızın Darwin sonrasındaki en büyük evrimsel biyolog ve genetikçilerinden olan ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Richard Lewontin anısına konferans düzenleyecek. 9 ve 10 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte, evrimsel biyoloji ve ekolojiyi, biyoloji felsefesini derinden etkilemiş Richard Lewontin’in radikal bilimci kimliği üzerinden yapıcı bir bilim irdelemesi ve bilim felsefesi söyleşiler yer alacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ