Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çankaya’da sanat ‘Ekim’i- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Çankaya’da sanat ‘Ekim’i- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Başkent'in kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, birbirinden değerli etkinlikleri her ay sanatseverlerle buluşturan Çankaya Belediyesi, ekim ayında da dopdolu bir program sunuyor.

Çankaya Belediyesi, sergiler, konferanslar, film festivali ve konserlerle geçecek ekim ayında, Başkentli sanatseverleri Çankaya'nın kültür ve sanat merkezlerinde buluşturacak. Çankaya'da ekim, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde (DTÇSM) gerçekleşecek Kadın Yazarlar Haftası ile başladı. Bu yıl altıncısı düzenlenen Kadın Yazarlar Haftası, 3-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikte; Ayten Kaya Görgün, Banu Bülbül, Aslı Alpar, Gülhan Avşar ve Senem Timuroğlu eser ve söyleşileriyle yer alacak.

DON KİŞOT ÇANKAYA'DA
Uzun yıllar boyunca yurt içi ve yurt dışından topladığı kitaplar ve objelerle Dünya’nın en büyük Don Kişot koleksiyonerlerinden biri olan Arif Künar'ın Don Kişot Koleksiyonu Sergisi, 3 – 17 Ekim tarihleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Eren Eyüpoğlu Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

TURAN EROL’A SAYGI
Ünlü ressam ve akademisyen Prof. Dr. Turan Erol'un öğrencilerinden; Adem Genç, Alaettin Koçak, Atilla Atar, Bünyamin Özgültekin, Ertuğrul Saraç, Feridun Işıman, Güner Pir, Hasan Akın, İhsan Çakıcı, Metin Yurdanur, Münir Yücel, Nihat Kahraman, Numan Arslan, Osman Dinç, Remzi Savaş, Veysel Günay, Yalçın Gökçebağ, Yusuf Toprak ve Zahit Büyükişliyen gibi sanatçıların, hocalarına saygı göndermesiyle sundukları yapıtlardan oluşan "Hocaların Hocası Turan Erol'a Saygı" sergisi de 4 Ekim'de Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde başlıyor.

20 Ekim'e kadar sürecek karma sergi ile birlikte Prof. Dr. Turan Erol'un adını taşıyan Sanat Atölyesi de 13 Ekim'de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açılacak. Atölyede üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri bölümlerine ve güzel sanatlar liselerine hazırlanacak öğrenciler, temel sanat eğitimi, sanat tarihi eğitimi, model/imgesel çizim ve heykel dersleri alabilecek. Sanat atölyesinde öğrenciler, bütün disiplinleri tanıma fırsatı sunulurken, öğrencilere tercih ettiği ve yetenekli olduğu alanda kendini geliştirmesi konusunda rehberlik hizmeti de verilecek.

PERU FİLMLERİ FESTİVALİ
Çankaya Belediyesi Peru Sineması'nı da Başkentlilerle buluşturacak. 5 – 7 Ekim tarihleri arasında ödüllü üç Peru filmi ve belgeseli ücretsiz olarak DTÇSM'de gösterime girecek. Peru Büyükelçiliği ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğin biletleri Doğan Taşdelen Kültür Merkezi'nde temin edilebilir.

 

İNCE MEMED SENFONİSİ

Çankaya Belediyesi Ekim ayında bağlama ustası Erdal Akkaya ile birlikte Berlin Europa Senfoni Oda Orkestrası da konuk edecek. Akkaya ile birlikte Berlin Europa Senfoni Oda Orkestrasının İnce Memed Senfonisi 22 Ekim'de Çankayalılarla buluşacak. Ücretsiz konserin yer fişleri, 14 Ekim'den itibaren Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinden ücretsiz olarak alınabilecek.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Çankaya’da sanat ‘Ekim’i- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Hüseyin Baş: Çanakkale ruhuyla yola devam…- Güncel Haberler Enstitü İstanbul İsmek Katılımcılarının Üçte İkisi Üniversite Mezunu- Güncel Haberler Ant Yapı Rusya’dan İki Güzel Haber- Güncel Haberler Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy “2022 Türkiye SKA Öncüsü” seçildi- Güncel Haberler Suluboya Festivali 21 Mayıs’ta başlıyor- Güncel Haberler Büyükşehir’den Elmalı’ya Kadın Üretim Atölyesi – Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat