Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Canon’dan Global Good Awards ile üçüncü iş birliği: 2022’nin değişim yaratacak gençlerini arıyoruz!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Canon’dan Global Good Awards ile üçüncü iş birliği: 2022’nin değişim yaratacak gençlerini arıyoruz!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Global Good Awards 2022 ödüllerinde üçüncü kez açılan Canon Yılın Genç Şampiyonu Ödül kategorisine sponsor olacağını açıkladı. Başvurular şu an açık ve 29 Nisan 2022 tarihinde kapanacak.

 

Canon, üst üste üç yıldır, dünyayı daha sürdürülebilir bir yer haline getiren kuruluşları ve kişileri ödüllendirmeyi amaçlayan prestijli bir ödül programı olan Global Good Awards kapsamında Canon Yılın Genç Şampiyonu Ödül kategorisine sponsor oluyor. Bu yıl, Canon kategorisinde önemli jüri heyeti üyeleri arasında; sanatın gücüyle yeme bozuklukları, vücut dismorfisi ve hastalıklar konusunda farkındalık yaratmasıyla bilinen, Diana Ödüllerinin kazananı Ally Zlatar da yer alıyor.

 

Global Goods Awards, gençlerin Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine sahip çıkmasına dikkat çekiyor ve onların başarılarını kutluyor. Bununla birlikte dünyanın her yerindeki gençleri kendileri için önemli olan nedenlerle harekete geçmeye teşvik ediyor. Ödüller 16 yaş altı ve 21 yaş altı olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor ve gençler her ikisine de ücretsiz katılabiliyor. Başvurular kişisel olarak gerçekleştirildiği gibi, tek bir ödül başvurusu için birden fazla yarışmacı da başvuruda bulunabiliyor. Örneğin, arkadaş grupları veya kardeşler takım halinde kampanya yürütebiliyor.

 

Ödüller kapsamında bugüne kadar toplumsal cinsiyet eşitliği, eğitime erişim, geri dönüşüm ve hayvanların korunması dahil olmak üzere çok çeşitli konularda olağanüstü çalışmalara imza atıldı. Geçtiğimiz yıl Mishal ve Mir kardeşler 16 yaş altı kategorisinin birincisi oldular. Kendi yardım kuruluşlarını kurmak da dahil olmak üzere eşitsizlik, geri dönüşüm ve gıda israfına yönelik projeleriyle ödüllendirildiler. Geçtiğimiz yıldan beri kampanyalarını devam ettiren kardeşler, kısa bir süre önce Expo 2020 Dubai’de röportaj verip ödül kazanmalarının değişimi hızlandırmak için çalışmaya devam etmelerine nasıl yardımcı olduğunu anlattılar. 

 

21 yaş altı birincisi Samuel, Students of Ibadan (İbadan Öğrencileri) projesi aracılığıyla gençlerin kendi yerel toplumunda eğitime erişimde karşılaştıkları zorluklara ilişkin farkındalığı artırma çalışmalarıyla ‘Şampiyon’ unvanını kazandı.

 

Samuel “Kırsal kesimdeki her çocuğun okula kayıt yaptırması bizim için çok önemli,” diyor. “Geleceğe bakarken, çocukların korunduğundan ve tüm potansiyellerini açığa çıkarmaları için tüm araçlara sahip olduklarından emin olmalıyız. 2055 yılına kadar, Afrika dünyanın en yüksek çocuk nüfusunun yaşadığı kıta olacak, bu yüzden yaşadığım Nijerya’nın Ibadan şehrinin kırsal bölgesindeki gençleri desteklemeyi sürdürmek için görsel hikaye anlatımını kullanmaya devam etmek benim için çok önemli.”

 

Canon EMEA, Gençlik Programı Başkanı Adam Pensotti: “Sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için değişim yaratanları desteklemek ve güçlendirmek son derecede önemli ve Canon, Gençlik Programını başlattığı 2015 yılından beri bunu yapmakta. Canon Yılın Genç Şampiyonu Ödülü, bu çalışmanın olağanüstü bir uzantısı oldu ve gerçek değişime dair sayısız hikayeyi açığa çıkardı. Bu yılın başvurularından yeni şeyler öğrenmeyi ve ilham almayı dört gözle bekliyorum.”

İlk elemeden geçen tüm finalistler, 2022 törenine, Birleşik Krallık dışından katılım için dört dijital bilet veya Londra’daki fiziksel etkinliğe iki bilet kazanacak. Finale kalan her aday bir Canon Zoemini Taşınabilir Renkli Fotoğraf Yazıcısı ile ödüllendirilirken, iki kategorinin birincileri birer Canon EOS 250D DSLR fotoğraf makinesi veya eşdeğerini kazanacak.

Peki sizin, sosyal ve çevresel sorunlarla ilgili duyarlı ve gerçekleştireceği projelerle büyük etkiler yaratabilecek 9-21 yaş aralığında tanıdığınız genç yetenekler var mı?

 

Adaylar, 18 yaşın üzerindeyse kendileri için bir başvuru gönderebilir veya bir ebeveyn, vasi, şirket veya birlikte çalıştıkları hayır kurumu veya kuruluş tarafından aday gösterilebilir. Canon'un gençlik programlarına önceki katılımcılarının veya Canon çalışanlarının akrabalarının yarışmaya katılma hakkının olmadığını lütfen unutmayın. Başvuru kriterlerinin tamamını okumak ve daha fazla bilgi almak için lütfen Global Good Awards web sitesini ziyaret edin.

Başvuru sahiplerinden, üzerinde çalıştıkları olumlu değişim hikayesini anlatan 1.000 kelimelik bir metin ve altı adede kadar açıklama yazısı olan görsel göndermeleri beklenmektedir. Başvurular, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini rehber olarak kullanarak, yerel topluluk girişimlerinden uluslararası projelere kadar her türlü sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik aktivizmine odaklanabilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Canon’dan Global Good Awards ile üçüncü iş birliği: 2022’nin değişim yaratacak gençlerini arıyoruz!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan İş Dünyasını Bir Adım Öteye Taşıyacak ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetimi’’ Eğitimi- Güncel Haberler Kabusa Dönen Yolculuklar: Suç ve Ceza Yeni Sezonuyla National Geographic Ekranlarında Polikistik Over Sendromu Her 10 kadından 1’inde Görülüyor- Güncel Haberler Mudanya Belediyesi’nden 1400 Aileye Ramazan Paketi – Güncel Haberler GEFCO, BlueYonder ile Tedarik Zincirini Dijitale Dönüştürecek- Güncel Haberler Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne Çevre Ödülü- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat