ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

10.07.2020

0 Yorum

Hız tutkunu ralli şampiyonumuz Ateş, mahallemizin tatlı kızı Ayşen’le karşılaştı. Ayşen’in ilgisini gören gencimiz Ayşen’e küçük bir şaka yapmaya kalktı ama bu ona pahalıya patladı. Çatı katındaki kiracı kaçınca yeni kiracı bulmak farz oldu. Evlerinden ayrılan Yasemin ve Ateş bu çatı katına taşınmak için evlilik numarası yaptı.

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

Çatı Katı Aşk ne zaman başlıyor?

Çatı Katı Aşk 9 Temmuz Perşembe akşamı başladı. Çatı Katı Aşk dizisinin yönetmen koltuğunda Barış Yöş oturuyor. Banu Akdeniz’in yapımcısı olduğu diziyi ise Fethi Kantarcı yazıyor. Dizide Ezgi Şenler, Furkan Andıç, Nilay Deniz ve Yiğit Kirazcı başrollerde olmakla birlikte Erhan Yazıcıoğlu gibi usta isimler de var.

HECELENİR BU AŞK ALFABESİ…

Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu ve daha niceleri… Çatı Katı Aşk bizlere yeşilçam sinemasını hatırlattı. Nostaljik ama modern işlenmiş bir hikaye Çatı Katı Aşk. Ne klişe ne demode. İsim veremiyoruz. Olsa olsa klasik olur. Her zaman geçerliliğini koruyacak ve kabul görecek bir klasik. O kadar yeşilçam hissettim ve o kadar hoşuma gitti ki… Sanki bir yerlerden Adile Naşit “Kuzucuklarım!” diyerek o meşhur kahkahasını atacak ve Ayşen’e sarılacak. Sanki mantıcıya Münir Özkul girecek ve “Sen büyüksün sen Celal usta!” diyecek. Sanki Tarık Akan bir yerlerden çıkıp ‘yakışıklı’ lakabıyla Ateş’e tavsiyeler verecek. Sanki Ayşen, Gülşen Bubikoğlu’una kıyafetler dikecek. O kadar gerçek bir yeşilçam komedisiydi Çatı Katı Aşk.

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

YALAN YALAN YALAN! YA GERÇEK AŞKSAN

Ayşen arkadaşının babasına uğrayacakken hız tutkunu ünlü ralli pilotu Ateş Avcı’yla karşılaştı. Üstelik onu tamircinin yeni çalışanı sandı. Ateş tam da kendisinin istediği hatta tarifini verdiği gibi yakışıklı, eli ekmek tutan, komik belki de eli nasırlı bir gençti. Ateş çok geçmeden Ayşen’in ilgisini fark etti. Bunun üzerine kendi kafasında kurduğu bir hikayeyle Ayşen’le sohbet etti. Ayşen Hilmi ustanın gelmesiyle yalanı öğrendi. Ateş fakir ama gururlu bir genç değildi. Kandırılmıştı. Ateş sonradan Ayşen’i ne kadar kırıp üzdüğünü hatta duygularıyla oynadığını anladı. Ayşen onunla o kadar güzel konuştu ki. Gerçekten dalga geçilecek bir konu değildi bu. O Ateş’in uydurduğu hayat Ayşen’in dediği gibi gerçek hayatlardı. Hatta bizzat Ayşen’in, babasının, Hilmi ustanın, mahallenin hayatı ve hikâyesi…

EN BÜYÜK AŞKLAR NEFRETLE BAŞLAR, ÇATI KATINDA AŞKIM AĞLAR

Ateş bölüm boyunca Ayşen’in söylediklerini düşündü. Etkilenmişti. Düştü Ayşen’in peşine. Ayşen zar zor bulduğu işte Ateş’le karşılaşınca kök söktürdü ona. Pas vermedi. Furkan Andıç’ı bu sefer cesur, istediğinin peşinden koşan ve sürekli gülen bir adam rolünde görmek hoşuma gitti. Yakışmıştı. Büyük bir kavga ve nefret başladı Ayşen’in içinde. Bir başka kavga Yasemin ve Demir arasındaydı. Demir hastanede karşılaştığı Yasemin’le hoş bir başlangıç yaşamadı. Üstüne bir de sürekli karşısına çıkan bu bayan daha doğrusu kadın sinirlerini bozdu. Bir türlü anlaşamıyorlardı. Yasemin’e göre Demir kadınlarla konuşmayı bilmiyordu. Bayan diyordu her şeyden önce. Anı evde buluşan bu dörtlü bakalım neler yaşayacak? Nefret en büyük aşka dönüşecek mi acaba?

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

 

Babasının baskısına dayanamayan bir Ateş izledik. Tıp mezunu ama yarışçı olması babasının kabul edebileceği bir şey değildi. En büyük çatışmaları buydu. Bunun üzerine büyük bir kavga ettiler. Ateş te ne var ne yok her şeyi babasının suratına fırlatıp evi terk etti. Yasemin ise arkadaşları tarafından çok fazla misafirlik yaptığı ve yemek koktuğu için evinden atıldı. Durum böyle olunca ikisi de yeni ev arayışına girdiler. Ateş kendini Hilmi ustanın dükanına yani Ayşen’in mahallesine attı. Yasemin ise bula bula güzel mahallemizdeki kekeme ama bir o kadar da tatlı emlakçımızı buldu. Yollar mahallede kesişti. Kısıtlı paraları olduğu için neredeyse İstanbul’un en ucuz evini bulmak zorunda kaldılar. Ucuz bir çatı katı buldular. Bekara verilemeyecek o çatı katı Ayşen’in eviydi. Ateş ve Yasemin bir eve başlarını sokmak için evli numarası yaptılar. Celal ustanın da annesinin de gözlerini tutmasa da bu iki genç para lazım olduğu için kabul edildiler.

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

İMECE

Dolu dolu yeşilçam ruhu taşıdığını söylemiştik. Celal usta zor durumda kalınca tüm mahalleli onun yardımına koştu. Elektrik faturasını ödeyemeyen Celal usta çok mahçup oldu. Zamanında herkesin yardımına koşan Celal usta başta kendisi için toplanan parayı almak istemedi. Sonra karısı Perihan’ın kardeşi Filozof Emin zamanında herkes için yapıldığını ve şimdi almazsa çok ayıp olacağını söyleyince almak zorunda kaldı.

SİRKE LİMON HESABI

Celal usta memleketi Kayseri’ye dönmeye karar verince Demir bu duruma el koydu. İtiraz etti. Mantıcı dükkanının işletmesine talip oldu. Orada doğup büyüyen çocuklar mahalleden ayrılmak istemedi. Farklı lezzetleri dükkana katıp birden fazla damak tadına hitap etmeyi amaçladılar.Artık dükkanda Sinop mantısı da satılacaktı. Celal ve Perihan arasındaki Sinop mantısı, Kayseri mantısı kavgası Münir Özkul ve Adile Naşit arasındaki turşu suyu limonla mı yapılır sirkeyle mi yapılır kavgasına benzedi.

KİMDİ BAŞROL?

Dizimizde alternatif çiftler olduğunu kabul edelim. Çatı Katı Aşk 1.bölümde en başında esas çiftimizin Ayşen- Ateş olduğu çok belli. İlerleyen dakikalarda ise başka bir çift daha görüyoruz. O da Demir ve Yasemin. Buraya kadar basit ve net. Şu da var ki Yasemin ve Ateş’in oynadığı oyun, aynı evde kalmak zorunda olmaları onları ayrı bir çift ve ayrı bir hikaye yapıyor. Her Yerde Sen misali birbirlerine katlanmak zorunda kalıyorlar. Yasemin ve Ateş bu yönüyle Her Yerde Sen’e benziyor. İzleyiciler ikiye bölünmüş durumda. Asıl çiftin ve daha çok yakışanın Yasemin ve Ateş olduğunu düşünen var. Bence Demir-Yasemin, Ayşen-Ateş izlemek daha farklı ve alışılmışın dışında olacaktır. Bu Yasemin ve Ateş’in daha uyumlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor yine de.

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM

ÇATI KATI AŞK 1. BÖLÜM SONU

Çatı katında oturan ve kirayı vermeden kaçan eski kiracıyı Orçun Kaptan canlandırdı. Eski kiracı bölüm sonunda bıraktığı altınları almaya geldi. Geldi ama ev ahalisine de yakalandı. Yasemin’in biber gazı ve şok cihazıyla tanışınca olanlar oldu. Evde kıyamet koptu. Celal bu eski kiracıyı dediği gibi çatı katından sallandırdı. Tüm mahalle toplandı. İtfaiye geldi. Üstüne bir de Ayşen ilk defa Ateş’in kiracısı olduğunu gördü. Evlilik yalanını da öğrendi. Muhtemelen söylemeyecektir. Ateş’in halası ve sevgilisi bu kavganın üstüne gelince herkes için büyük bir şok yaşandı.

REYTİNG VE FRAGMAN

Çatı Katı Aşk 1. bölüm izle . Çatı Katı Aşk oyuncuları büyük bir başarı yakaladı. Çatı Katı Aşk 1. bölüm 3.23 reytingle totalde 3. oldu. Survivor  bitince daha da artacağını söylemek mümkün. Çatı Katı Aşk 2. bölüm fragmanı da yayınlandı. Yasemin belli ki Ateş’in sevgilisiyle büyük bir kavga edecek. Celal ve ailesi bunun üzerine çok sinirlenecek. Büyük olay çıkacak. Ateş ve Yasemin’in düğün fotoğraflarının olmaması çok dikkat çekecek. Yasemin mantıcıda işe girecek. Buna en çok Demir sinirlenecek belli ki. Haftaya izleyip görelim Ateş kendini Ayşen’e nasıl affettirecek bakalım?

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ