ÇATI KATI AŞK 2. BÖLÜM

17.07.2020

0 Yorum

Eski sevgili krizi çözüldü. Yasemin işi gökte ararken yerde buldu ve mantıcıda çalışmaya başladı. Peki buna Demir nasıl bir tepki verecek? Ateş Ayşen’e yakın olmaya devam edecek gibi görünüyor. Filozof Emin’in unutamadığı eski aşkı kim? Gülriz hala Yasemin’in ailesiyle tanışmak isteyince ortalık karışacak.

ÇATI KATI AŞK 2. BÖLÜM

HER ŞEY SENİNLE GÜZEL

Çatı Katı Aşk 2. bölümün bence en vurucu sahnesi Zerrin Özer çalan sahneydi. 2. el plaklarını alan Emin aynı anda Zerrin Özer ‘Her Şey Seninle Güzel’ plağını da görünce dayanamadı ve aldı. Değerinin üzerinde bir fiyat verince ve plağa uzun uzun bakınca bu şarkının Emin’de bir hikayesi olduğunu anladık. Unutamadığı eski kırık bir aşkın şahidiydi bu şarkı. Dinledi uzun uzun. Bitince tekrar başlattı, tekrar dinledi. Bu yüksek sesle dinlenilen ve hiç değişmeyen şarkı mahalleliyi bile rahatsız etti. Celal usta Emin’i bu şekilde yakalayınca bir güzel uyardı onu. Senelerdir dinlenmeyen ve ne zaman dinlense Emin’in kendini kaybettiği şarkı. İşte şimdi oturdu her şey. Bu gizemli aşk kim? Bence bu aşk er geç gelmeli. Görmeliydik. Emin’in yanına ona yoldaş olacak bir kadın yakışır. Antika karakterimiz Emin’in aşkının ise kim olduğu meçhul. Aklımıza hemen Gülriz hala geldi. İhtimaller dahilinde Ayşen Gülriz’in kızı olabilir mi? Gülriz ve Emin’in yasak aşkının meyvesi belki de Ayşen’dir. Gülriz ağabeyinin baskısına dayanamaz ve Emin’le kaçamaz. Hamile olduğunu anlar. Ağabeyi ya da babası Gülriz’in bebeği Ayşen’i Emin’in bağlantısının olduğu mantı dükkanının önüne bırakır. Gülriz-Emin karşılaşmasını dört gözle bekliyorum. Sosyal medya dedikoduları ve tahminleri bunlar.

BÜYÜLÜ KEK

Yasemin hasta olan babası için mutfağa girdi. Soslu çok güzel bir kek yaptı. Soğuduktan sonra kargoyla babasının yanına Balıkesir’e gönderecekti. Gönderecekti ama yenmeseydi. Şuayip, Celal ve Demir evlerinin bahçesinde bu güzel kokan keki görünce dayanamadılar. Süheyla’nın yaptığı zannedilen kek tereddütsüz bir çırpıda yendi. Bir de ballandıra ballandıra anlatıldı. Keki Yasemin’in yaptığı anlaşılınca Yılmaz ailesi oldukça mahçup oldu. Bu bir yana en büyük tepki Süheyla’dan geldi. Süheyla ailesinin zevkle yediği keki kıskandı. Babasına da anlattığı gibi kendi yaptığı keklere, yemeklere de övgü bekliyordu. Yasemin’le aynı değeri görememek onu üzdü. Üstüne bir de Yasemin’in mantıcıda çalışmaya başladığı sonradan öğrenince iş çığrından çıktı. Hıncını Şuayip’ten çıkardı.

Demir en başta tabiki Yasemin’in mantıcıda çalışmasına çok şaşırdı ve tepki verdi. Celal ustanın da dediği gibi eğer o mantıcının işletmecisiyse o mekanın yararına olacak her şeyi tarafsız olarak kabul etmek zorunda. İnsan ayırmamalı. Yasemin yaptığı kekle, ıspanaklı mantıyla dükkanda çok dikkat çekti. Yasemin saçlarını toplarken, Demir’e kazandığı parayı gösterirken göz kırparken Demir’i oldukça etkiledi. O kadar etkiledi ki Demir kendini tokatlamaya başladı. Şaşırtıcı. Ayrıca Şuayip’in çalıp getirdiği turist kafilesi ve Demir’in siniri başlarına işler açtı. Karakol yolu Yılmaz ailesine göründü.

ÇATI KATI AŞK 2. BÖLÜM

TANIŞMA

Ayşen patronu tarafından sıkıştırılınca Ateş’in takım elbisesini yetiştirmesi farz oldu. Ateş ölçüleri verirken Ayşen’i biraz uğraştırdı. Hatta bekletti desek daha doğru olur. Bekletti, uğraştırdı ama değdi. Ayşen Ateş’le ilgili çok farklı şeyler öğrendi. Ateş annesini erken yaşta kaybettiğini, baba sevgisi görmediğini Ayşen’e anlattı. Ayşen buna epey üzüldü. Biraz da aklına kendi ailesini daha doğrusu bilmediği öz anne ve babası geldi. Zar zor evde bir şekilde Ateş’in ölçülerini alan Ayşen kısa süre içinde çaktırmadan takımı bitirdi.

ÇATI KATI AŞK 2. BÖLÜM

HALA YÜREĞİ

Ateş bir şekilde Gülriz halasıyla iletişim kurmak zorunda kaldı. Yeğeninin durumunu hiç iç açıcı görmeyen Gülriz hala en azından yeğeninin eşinin ailesiyle tanışmak istedi. Ateş durumu kıvırmak istese de başaramadı. Gülriz kararlıydı. Mecburen durumu Yasemin’e açtı. Yasemin ona tokattan da ağır olan güzel bir tiratla karşılık verdi. Ateş’e ağır gelen sözler tekrar kendisine gelmesini sağladı. Yasemin böyle oyunlarla işi olmadığını, babasının ihtiyacı olduğu için bu duruma katlandığını anlattı Ateş’e. Yılmaz ailesi akşam düğüne gidince Hilmi usta ve eşi Gülriz halaya Yasemin’in eşi olarak tanıştırıldı. Yılmaz ailesi tanışmanın ortasına düşünce işler karıştı.

ÇİFT SORUNSALI

Çatı Katı Aşk 2. bölüm yeşilçam kokan bölümüyle sevildi. En çok dikkat çeken şey de kesilen sahneler ve çiftlerdi. Bilindiği üzere Yasemin-Ateş çifti Ayşen-Ateş çiftinden daha çok sevildi ve daha çok konuşuldu. Tercih edildi ve hatta yapımcılar, yönetmen, senarist, kanal bu konuda uyarıldı. Bu bölüm dikkan çeken şey Yasemin-Ateş sahnelerinin azlığıydı. Ayşen-Ateş çiftine alışmamız için olsa gerek çarpıcı ve ağırlıklı sahneler Demir-Yasemin, Ayşen-Ateş üzerineydi. Fragmanda Ateş ve Yasemin’in düğün fotoğrafı çektirdiğini, Saadet’in çatıdaki çarşafları gördüğünü görmüştük. Bu sahneler ne yazık ki bölümde yoktu. Yasemin-Ateş sahneleri kesilmişti. Çatı Katı Aşk 2. bölümde kafamıza vura vura esas çiftleri bize gösterdi. Anlaşılan o ki Ayşen ve Ateş tam gaz devam edecek. Yasemin ve Ateş bekleyenler ise hayal kırıklığı yaşayacak. Bu reytinglerin düşmesine sebep olur mu? Olabilir. Yan çiftimiz daha doğrusu alternatif çiftimiz o kadar güçlü ki kafa karıştırıyor. Öte yandan Ayşen ve Ateş ikilisinin daha özgün bir çift olduğunu söylemek zorundayım. Her ne kadar Yasemin ve Ateş göz doldursa da hikayenin özgünlüğü ve klişe dediğimiz tarza düşmemesi açısınan Ayşen ve Ateş’e gözümüzü alıştırmak zorundayız. Ayrıca seyircinin Demir ve Yasemin’le sorunu yok gibi. Seyirciyi sadece evli olduğu düşünülen bir kadına Demir’in bakışları ve her yerde Yasemin’i görmesi rahatsız etti.

ÇATI KATI AŞK 2. BÖLÜM

Çatı Katı Aşk 2. bölüm izle…

Çatı Katı Aşk 2. bölüm 4.32 reytingle totalde zirveye oturdu. Zirveye oturdu ama yeterli değil. Reytingler umarım çift karmaşasına kurban gitmez. Severek izlediğimiz ve aileyi, yeşilçam’ı bize tekrar hatırlatan dizi çifterden dolayı reytinge kurban giderse cidden üzülürüz. Severek izleyen bir kesim var çünkü. Gelecek bölümde kesilen sahneler olacak mı? Emin ve Gülriz karşılacak mı? Hepsi önümüzdeki hafta. Bu hafta ben tam puanı antika karakterimiz Emin’e ve babacan Hulusi Kentmen tarzı karakterimiz Celal ustaya veriyorum. Görüşmek üzere. İzleyin ve izlettirin. Gözümüzü çiftlerimize alıştırıp kabullensek iyi olur. 🙂

 

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ