ÇATI KATI AŞK YENİ BÖLÜM

03.08.2020

0 Yorum

Yasemin, Ateş, Demir ve Ayşen ortak amaç için aynı çatı altında toplandı. Büyük olaylara karışan ekip Celal ustaya yakalanınca kendini açıklamakta zorlandı. Has Mantım’ı işletme olarak geliştirilmek için herkes ellerinden geleni yapıyor.

ÇATI KATI AŞK YENİ BÖLÜM

ESKİ BİR DOST

Çatı katı aşk yeni bölüm; Ateş’in halası Gülriz mahalleye geldikçe olaylar karışıyor ve büyüyor. Bu sefer de Gülriz Ateş’in karısı bildiği Yasemin’in Has Mantım’da çalışmasına takıldı. Kendi tabiriyle yanına koyabileceği iyi şefler, restoranlar varken neden Has Mantım? Yakıştıramadı. Haliyle Yasemin başta olmak üzere tüm aile buna içerledi. En önce cevabını veren de Emin oldu. Emin ‘hanımefendi’ hitabıyla başladığı konuşmasıyla çok güzel bir cevap verdi. Üstelik hiç tanışmıyorlarmış gibi. Emin çaktırmamaya, Gülriz hissettirmemeye çalışsa da ikisinin karşılaşmasını kendilerini bir hayli etkiledi. Bunu da Gülriz”in ağabeyi çok net bir şekilde anladı. Anladı ama bir şeyler olduğunu anladı. Henüz Gülriz’in Emin’le karşılaştığından haberi yok. Sadece ikisinin ortak dinlediği şarkılardan birtakım çıkarımlar yapılıyor. Gülriz’in terk edildiğini düşündüğünü düşünüyorum. Laf çarparken söylemek istediği buydu sanırım. Yalnızlaştırılmaktan bahsetti çünkü.

ÇATI KATI AŞK 4. BÖLÜM

‘ÇATI KATI’ WHATSAPP GRUBU

Çatı Katı Aşk 4. bölümde öğrendiğimiz üzere Ayşen’in katılmak istediği bir kurs daha doğrusu bir work shop var. Maalesef ekonomik sebeplerden dolayı Ayşen’in bu programa katılması biraz zor. Yılmaz ailesi maddi olarak zor durumda. Yasemin ve Ateş, Yılmaz ailesi batarsa kendilerinin de batacağının ve evden olacaklarının farkında. Ondan dolayı bir şeyler yapmak istediler. İş tanıtım ve pazarlamayla çözülecekti. Yasemin’in büyülü keki burada da işe yaradı. Büyük bir tesadüf eseri yüz yüze kalınan çok ünlü bir gurmeyle tanışılınca çareyi onda gördüler. O gurme Has Mantım’a gelecek, övecek ve gelirler artacaktı. Bundan dolayı bir plan program yapmak ve organize olmak gerekti. Yasemin ve Ateş bunu tek başına yapamacaklarını anladılar. İlk adres Ayşen ve Demir oldu. Yasemin’in kurduğu  güzel bir whatsapp grubu işi çözdü. Bu dörtlünün sanalda bile olsa bir çatı altında olması oldukça komik ve güzel oldu.

GECE GECE

Güzel bir organize şeması çıkarıldı. Yapılması ve hazırlanması gerekenler vardı. Masalara farklı örtüler, çiçekler, farklı menüler lazımdı. Yasemin’in fikriyle Özbek mantısı da menüye sokuldu. Sinop mantısı menüde kendine zor yer bulmuşken bir de Özbek mantısı büyük bir şok yarattı ama her şey Has Mantım için. Artık devir değişti. İnsanlar farklı lezzetler arıyor. Ünlü gurme önemli bir yarışmada jürilik yapacağından 2 aya kadar kendisine randevu bulmak zordu. Bir şekilde kendilerini göstermeye kararlı olan dörtlümüz gece gece dükkana kapanıp çeşitli lezzetler, mantılar yaptı. Cidden bir şekilde yarışmanın olduğu binaya girdiler. Binanın mutfağında işler karıştı. Her yer birbirine girdi. Kavgalar edildi, mutfak dağıtıldı. Olanlar oldu. Ne olursa olsun yemeklerini gurmeye tattırdı.

ÇATI KATI AŞK 4. BÖLÜM

EN SON BABALAR DUYAR

Mutfakta çevrilen olaylar tabiki durduğu yerde durmadı. Gizlice kavgayı çeken bir garson basına bu görüntüleri sızdırdı. Bu sızdırma tüm ailenin kulağına gitti. En son Celal usta duydu. Ne demişler en son babalar duyar. Bu durum Celal ustanın kalbini çok kırdı. Arkasından çevrilen dolaplar ve Yılmaz ailesine yakışmayacak hareketler Celal ustayı kızdırdı. Üstelik Asaf’ın yaptıkları, dedikleri henüz unutulmamışken bu yaşananlar üstüne tuz biber oldu.

ÇATI KATI AŞK 4. BÖLÜM

EVLİ DEĞİLLERMİŞ!

Çatı Katı Aşk 4. bölümde en bomba haberi Demir aldı. Demir babaannesi tarafından görevlendirilip çatı katına teftişe çıkınca haberi elleriyle almış oldu. Yasemin ve Ateş’in geldiğini öğrenen Demir yakalanmamak için hemen dolaba saklandı. Saklanınca Yasemin ve Ateş’in konuşmasından evliliklerinin sahte olduğunu öğrendi. Bunu öğrenen Demir ablası ve babaannesine gerçeği söylemedi. Ufak bir tebessüm gördüğümüzü de söyleyebiliriz.

Ateş Ayşen’e hissettiklerini artık saklamıyor. Ayşen’in de bir şeyler hissettiğinin farkında. Ayşen bununla yüzleşince sinir kat sayısı yükseldi. Ayşen henüz tam teslim olmuş değil Ateş’e. Bu biraz zaman alacağa benziyor. Ateş bu bölüm kıyamadı ve Ayşen’in mezuniyet projesi için mankenlik yaptı. Tabi bu manken okulda aşırı derecede dikkat çekti. Düğünde takılan paralar Yasemin’e çok ağır geldi. Sahte bir evliliğe takılan paralar Yasemin’in elinde de, cebinde de barınamadı. Durum böyle olunca Ateş ve Yasemin mahallelinin esnaftaki tüm borçlarını Robin Hood’luk yapıp ödedi. Bundan kimsenin haberi olmadı. Celal usta her zamanki gibi bu olayı sorguladı. Bırakılan nottaki el yazısından yazının Yasemin’e ait olduğunu tanıyan Ayşen Robin Hood’un kim olduğunu anladı. Ateş’in Ayşen’de çok sırrı birikti.

ÇATI KATI AŞK 4. BÖLÜM HER ÜÇ GRUPTA DA ZİRVEYİ GÖRDÜ. 5 BANDINI AŞAMAYAN DİZİ UMUT VAAD EDİYOR.

 

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ