ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

07.08.2020

0 Yorum

HAS MANTIM’A KENAN BARAN GELİNCE BÜYÜK UMUTLARA KAPILAN YILMAZ AİLESİ VE ÇATI KATI BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI. KAYSERİ’DEN GÖRÜCÜ GELMESİ ÇATI KATINI ALARMA GEÇİRDİ. GÜLRİZ VE EMİN MESELESİ PARÇA PARÇA AÇILIYOR…

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

HAS MANTIM’A MİSAFİR

Has Mantım’a bu hafta Kenan Baran geldi. Gelmesi beklenen, gönlümüzün efendisi teşrif etti. Etmez olaydı. Geldi gelmesine ama gelmesi bir işe yaramadı. Daha dükkana adımını atar atmaz hemen ıspanaklı mantının tarifini itedi. Önce haklı olarak itiraz eden Yasemin içi rahat etmeyince tarifi elleriyle verdi. Bu sahnede Celal ustanın Yasemin’nin yanında olması ve onu tarif konusunda haklı görmesi çok hoşumuza gitti. Güle güle uğurladığımız ve neredeyse parmaklarını yiyecek olan gurmemiz Asaf Avcı baskısıyla oldukça kötü şeyler yazdı köşesine. Celal ustanın arkasından iş çevrilmesine kızmasının ardından neler olduğunu anladıktan sonraki hisleri ve yüz ifadesi tarif edilemez. Yasemin haklı. Ne olursa olsun kocaman adam, bir baba arkasından iş çevrilmesine kızacaktı elbet. Kenan Baran’ın yazısı Yılmaz ailesi için ve Yasemin-Ateş için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

ALLAH’IN EMRİ PEYGAMBERİM KAVLİ

Babaanne Saadet Çatı Katı Aşk 5. bölümün bombasıydı. Celal usta Yasemin ve Ateş’i affedip çatı katında kalmalarına izin verince Saadet Hanım sinirlendi. Onun mantığına göre Demir ya da Ayşen’den biri evlenirse hemen çatı katına yerleşir ve çatı katı Yasemin ve Ateş’ten kurtulur. Ciddi ciddi Kayseri’den görücü buldu. Ahbabı, ahretliği bir kadının torunlarını çağırdı. Evdeki kimseye görücü olduğundan bahsetmedi. Öylesine bir ziyaretmiş gibi yapıldı ve görücü durumu son anda ortaya çıktı. Bu tabi yine en çok Celal ustayı sinirlendirdi. Kendi çocuklarına görücü geliyor ve evin babasından habersiz. Eeeee ne demişler! Her zaman en son babalar duyar. Süheyla ve Ayşen’in dertleşmesi en güzel sahnelerden biriydi.

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

İNADIM İNAT

Evdeki görücü meselesinden haliyle Demir ve Ayşen de haberdar oldu. Demir’in kesin ve net olumsuz tepkisi çok güzeldi. Bölümün başından sonuna kadar hiç değişmedi. Ayşen ise sırf inadından Ateş’in gözlerinin içine baka baka görücülerin gelmesini kabul etti. Bir de bununla kalmadı kahve içildikten sonra Celal kendisine rızasının olup olmadığını sorduğunda düşünmek istediğini söyledi. Bu Ateş çıldırmasın da ne yapsın! Ayşen’in bu inadı onu bitirecek. O da farkında. Süheyla da söyledi. Bile bile kendi sonunu hazırlıyor. Güzel bir baba ya da abla azarı lazım ona. Yaptığı tamamen çocukluk. Şımarıklık demek istemiyorum ama biraz daha ileri giderse öyle olacak. Al mektuplarını ver mektuplarımı. Küstüm seninle konuşma benimle.

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

BU AŞKIN KATİLİ SENSİN 🙁

Ayrılık ta sevdaya dahil. İçli içli bakışmalar, konuşmaya korkmalar, göz süzmeler… Emin ve Gülriz harcanıyor dostlar. Sosyal medyadan anladığımız kadarıyla hikayesi en çok merak edilen iki karakter bu bölüm oldukça az işlendi. Daha çok konuşmaları, daha çok sahneleri olması lazım. Ateş sanki hissetmiş gibi sürekli ikisini yan yana getirmeye çalışıyor. İkisinin enerjisi hepimizi büyülüyor. Haliyle Ateş’i de çekiyor.  Çok net bir şey var ki o da bu aşkın katilinin Asaf olduğu. Asaf Avcı giderek korkunç bir karakter haline dönüşüyor. Erhan Yazıcıoğlu’nun başarısından burada söz etmek gerek. Antika canım karakterim Emin ve Gülriz’in daha yaşayacağı çok şey var. Bu bölümden Gülriz’in bir tedavi gördüğünü anladım ben. Alkolle ilgili bir problem mi vardı acaba geçmişte? Bekleyelim görelim.

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜM

OLUR MU OLMAZ MI?

Ateş’in kız istemede sürekli her lafa atlaması bir yere kadar komikti ama dozu kaçınca gereksiz kaldı. Demir için Kayseri’den gelen kız biraz fazla pasif kaldı. Ayşen’in bölüm sonunda evlenmeyi kabul ettiğini söylemesi izleyiciyi sıktı ve itti. Öyle bir şey olmayacağını biliyoruz. Ondan dolayı gereksizdi. Ömer ve minik tosbağa, Ayşen, Demir, Ateş ve Yasemin’le yenilen yemekte Demir’in hırtlıkları ve hanzolukları çok güldürdü. Demir çok güldürdü ama Ateş belli ki Ayşen’i çok kırdı. Ayşen’in gözleri en son dolu doluydu.

ÇATI KATI AŞK 5. BÖLÜMÜYLE 3.72 REYTİNGLE TOTALDE 2. OLDU. REYTİNGLERİN TOPLANMASI İÇİN AYŞEN KARAKTERİNE ÇEKİ DÜZEN VERİLMESİ ŞART. İZLEYİCİYİ TEK İTEN  AYŞEN KARAKTERİ. HAFTAYA GÖRÜŞMEK ÜZERE.

 

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ