Centrum’dan Eczacılara Yönelik Multivitamin Eğitimleri- Güncel Haberler

28.06.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Centrum’dan Eczacılara Yönelik Multivitamin Eğitimleri- Güncel Haberler

GSK Tüketici Sağlığı bünyesinde yer alan multivitamin markası Centrum, eczacılara yönelik medikal eğitim çalışmalarına başlıyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden değerli hocaların konuşmacı olarak yer alacağı ve Centrum sponsorluğunda düzenlenecek multivitamin eğitimleri, 29 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında ‘Eczacılık Dünyası’ web sitesi üzerinden yapılacak.

GSK Tüketici Sağlığı, sağlık sektörünün en önemli paydaşlarından olan eczacılara yönelik bir eğitim çalışması gerçekleştiriyor. Centrum sponsorluğunda düzenlenecek multivitamin eğitimleriyle, eczacıların vitamin ve mineraller konusunda medikal ve mesleki bilgilerinin güncellenmesi hedefleniyor. Bağımsız araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalara göre* pandemi döneminde takviye edici gıdaların kullanım oranı yüzde 40 oranında artarken, her 5 kişiden 3’ü bu dönemde takviye edici gıda kullanmaya başladı.Bireylerin ihtiyaçlarını belirlemek ve kendilerine uygun ürünleri seçebilmek için uzman tavsiyelerine daha fazla önem verdiği bu süreçte, sağlık profesyonellerinin bilgilerinin güncellenmesi büyük önem taşıyor.

Multivitaminlere dair bilgiler Centrum eğitimlerinde

Centrum sponsorluğunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinden hocaların sunumlarıyla yapılacak Multivitamin Eğitimleri; ‘’Eczacılık Dünyası’’ web sitesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tufan Tükek’in moderatörlüğünde günde birer saatlik eğitimlerle 4 seansta tamamlanması planlanan programda, multivitaminlere dair kapsamlı bilgilere yer verilecek. Etkinlik kapsamında; Vitamin ve Mineral Temel Bilgileri, Multivitaminler ve Etki MekanizmalarıVitaminlerin İmmünolojik ve Hematolojik Etkileri ve Farklı Hasta Profilleri için Takviye Edici Gıda Önerileri şeklinde konu başlıklarına yer verilecek. Etkinlik sonunda 75 katılım sağlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

Etkinlik Takvimi;

 

Ders

Tarih

Saat

Konuşmacılar

Konu Başlığı

1

29 Haziran 2021

12:15-13.15

Prof. Dr. Tufan Tükek              

  Doç. Dr. Timur Selçuk Akpınar

Vitamin ve Mineral Temel Bilgileri

2

1 Temmuz 2021

19:00-20.00

Prof. Dr. Tufan Tükek

Dr.Öğr.Üyesi Selçuk Şen

Multivitaminler ve Etki Mekanizmaları

3

6 Temmuz 2021

19:00-20.00

Prof.Dr.Tufan Tükek

Prof.Dr.Mustafa Nuri  Yenerel

Doç.Dr.Timur Selçuk Akpınar

Vitaminlerin İmmünolojik ve Hematolojik Etkileri  

4

8 Temmuz 2021

19:00-20.00

Prof. Dr. Tufan Tükek  

 Prof.Dr. Gülistan Bahat Öztürk

Farklı Hasta Profilleri İçin Takviye Edici Gıda Önerileri

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz