Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CHP Heyeti, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu Üyelerini Ağırladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » CHP Heyeti, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu Üyelerini Ağırladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: “Savaş en büyük insan hakları ihlalidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığındaki CHP heyeti, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu üyeleri ile TBMM’de bir araya geldi. Engin Altay, “TBMM’de ana muhalefet partisi olarak güçlüğünün değil hukukun üstünlüğünü ve yargı bağımsızlığını ve yargının siyasallaşmamasını ısrarla savunuyoruz. Demokrasinin asıl ögesinin özgür birey olduğu inancı ve felsefesini taşıyoruz” dedi.

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Başdanışmanı ve TBMM Dışişleri Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Ünal Çeviköz, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ali Haydar Hakverdi ve İrfan Kaplan; Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu üyeleri ile TBMM Grup Yönetim Kurulu salonunda bir araya geldi

 

Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu heyeti ise Belçika’dan Maria Arena başkanlığında, Lüksemburg’dan Isabel Wiseler, Romanya’dan Gheorghe-Vlad Nistor, İspanya’dan Nacho Sánchez Amor, Almanya’dan Dietmar Köster, Macaristan’dan Katalin Cseh, Hollanda’dan Tineke Strik ve AB Delegasyonu Müsteşarı Elina Papadimouli ile AP Sekreteryası Görevlisi Djamila Chıkhı ve Elena Franceschınıs’tan oluştu.

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, görüşmenin başlangıcında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sizleri Ankara’da ve Yüce Meclisimizde ağırlamaktan partim ve şahsım adına memnuniyet duyuyorum. Avrupa Parlamentosu’yla ilişkilerimizin derinleştirilerek geliştirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle ziyaretinizin önemli olduğunu düşünüyoruz. TBMM’deki ana muhalefet partisi olarak güçlünün değil hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını ve bu bağlamda yargının siyasallaşmasının önüne geçilmesini savunuyoruz. CHP, insan haklarının, çağın gereklerine uygun olarak süreklilik içinde geliştirilmesinin gereğine inanmaktadır.

 

Kadın-erkek eşitliğinin olmadığı bir ülkenin tam anlamıyla kalkınması mümkün değildir. CHP kuruluşundan bu yana kadın haklarının öncülüğünü yapmıştır. Kadına karşı şiddet Türkiye’deki en sık rastlanan insan hakkı ihlalidir. CHP Kadına karşı şiddetin bitirilmesi için ulusal eylem planı hazırlanması çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Ziyaret dünya gündeminin yoğun olduğu bir dönemde gerçekleşiyor. Ukrayna-Rusya krizini dikkatle izliyoruz. Savaş, en büyük insan hakları ihlalidir. Biz buna inanıyoruz.”

 

Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP Heyeti, Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Alt Komisyonu Üyelerini Ağırladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Samsung’dan geliştirilmiş özellikleri ve şık tasarımıyla yeni M8 akıllı monitör serisi- Güncel Haberler Çiğli Belediyesi’nde “TSE Standardında” Hizmet Dönemi Başlıyor- Güncel Haberler Sabri Ülker Vakfı – Murat Ülker imzalı “Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı”, Yılın En İyi İş Kitabı seçildi- Güncel Haberler Kızılay Kartal Huzurevi Sakinlerinin El Sanatları Sergisi Açıldı – Güncel Haberler HOYTUR Başkenti renklendirmeye hazırlanıyor- Güncel Haberler Gizliliğin Büyüsü Ve Gücü

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat