Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç: “Karaburun’da kaymakamın aldığı araziler tapuda gösterildiği değerlerde ise taşınmazları bu bedellerden almaya hazırız”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç: “Karaburun’da kaymakamın aldığı araziler tapuda gösterildiği değerlerde ise taşınmazları bu bedellerden almaya hazırız”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, TBMM Genel Kurulu’nda, HDP’nin “muhalif siyasete ve kadın mücadelesine dönük baskılar” ile ilgili grup önerisi üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına konuştu.

 

      Konuşmasında, AKP'nin 20 yıllık iktidarında muhalefete dönük baskılarının yıllar boyunca arttığını ve gün geçtikçe de artmaya devam ettiğini vurgulayan CHP’li Av. Sevda Erdan Kılıç, “Kadınlar sokaklarda, meydanlarda haklarını ararken, kadına şiddete ‘hayır’ derken kolluk güçlerince tartaklandı, dövüldü, işkenceye varan gözaltılar oldu; kısacası kadına şiddet eylemleri hep şiddetle sonlandı.” dedi.

 

      TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Kılıç, tek adam rejimiyle "tweet" atanı, 10 kişi bir arada yürüyeni, gazetecisini, sanatçısını, siyasetçisini yani kendi gibi düşünmeyen kim varsa onları trollerine ya da eşkıyalarına hedef göstererek, yetmezse yargı sopasını kullanarak susturmaya çalışan, "demokrasi"nin "d"sinden bile haberi olmayan bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu ifade ederek, “Ama kimse umudunu kaybetmesin; az kaldı, gidiyor, gidecekler ve geliyor, gelmekte olan.” dedi.

 

 • “Tek dertleri yargı sopasını Karaburun Belediye Başkanımızın sırtında sürekli gezdirmek”

 

      “Sizlere bir başka baskıyı anlatacağım” diyen Av. Sevda Erdan Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

 

      “Karaburun Kaymakamı hakkında haksız kazanç, mal edinme, arazi satışlarıyla ilgili birtakım iddialar ortaya çıktı. Biz de İzmir milletvekilleri olarak bunu araştırmaya başladık ancak yine, halk gerçekleri öğrenmesin diye Kaymakamın talebiyle İzmir 6. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği tarafından olayla ilgili 154 haberimize erişim engeli getirildi. AKP iktidarı yargı sopasıyla hem halkın haber alma hakkını hem basın özgürlüğünü hem de milletvekillerinin yasama yetkisini sansürlemiş oldu.

 

      Sayın Kaymakamın görevi kötüye kullanmak suretiyle haksız menfaat sağladığı iddiaları ayyuka çıktı ama İçişleri Bakanı suspus, tapu işlerini hallettiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı suspus. Çam ağaçları söküldü, zeytin salamura tesisi için İzmir İl Tarım Müdürlüğü izin verdi ve sonra arazi çok değer kazanınca satıldı ama Tarım ve Orman Bakanı suspus. Tapuda bedeller çok az gösterildi yani vergi kaybı oluştu ama Hazine ve Maliye Bakanı suspus. Onların tek derdi var kaymakam ve yetkili savcı olan eşiyle birlikte yargı sopasını Karaburun Belediye Başkanımızın sırtında sürekli gezdirmek.”

 

 • Dosyaların kaymakamın evinde savcı eşiyle birlikte hazırladığına ilişkin iddialar var”

 

       CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, Karaburun'un yürekli kadın belediye başkanının sonuna kadar mücadele ettiğini belirterek, “Hakkında davalar açılıyor, Karaburun halkından 1 kişi bile şikayetçi olmayı kabul etmiyor. AKP İlçe Başkanı davalarda şikayetçi, her seferinde müşteki durumda ve öyle iddialar var ki bu dosyaların kaymakamın evinde savcı olan eşiyle birlikte hazırladığına ilişkin iddialar var ve Karaburun sokaklarında kaymakam hanımın kayyum olma hayalleri konuşuluyor ama hiç kimse kusura bakmasın ne Karaburun'da ne de İzmir'de bu kumpaslarınıza biz geçit vermeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

 

      TBMM Divan Üyesi Av. Kılıç, Karaburun Kaymakamının değeri 1,5-2 milyon Lira, hatta daha fazla olan yerleri tapuda değerinin çok altında gösterdiğini, 100-150 bin Lira gibi rakamlara aldığını iddia ettiğini, böylece tapu harcını, vergisini ona göre ödediğini kaydetti.

 

 • “Umarım bu konuşmam Meclis tutanaklarından iktidar eliyle çıkarılmaz”

 

      CHP Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

    “Buradan sayın bakanlara seslenmek istiyorum: Hakikaten bu araziler, kaymakam hanımın aldığı araziler tapuda gösterildiği değerlerde ise biz bu taşınmazları bu bedellerden almaya hazırız; biz hazırız, Karaburun halkı hazır, belediye hazır, hepimiz hazırız; bu bedellerden almayı bekliyoruz ve buradan da bakanlara çağrımı yapıyorum.

 

       Şimdi, tabii erişim engeli var, haberlerimiz Google'dan engellendi, şimdi açtığınızda, baktığınızda bulamayacaksınız ama en azından bu konuşmamım Meclis tutanaklarından iktidar eliyle çıkarılmayacağı ümidiyle hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç: “Karaburun’da kaymakamın aldığı araziler tapuda gösterildiği değerlerde ise taşınmazları bu bedellerden almaya hazırız”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  ‘İzmir’in tanınması için sinemaya destek şart’- Güncel Haberler Avrupa Yakası’nda taşınmalar yüzde 30 geriledi, elektrik tüketim rekoru Silivri’de Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (9-13 Şubat)- Güncel Haberler Trendyol, dünyanın en çok indirilen 10 alışveriş uygulaması arasında tek Türk şirketi Altın Portakal kortejinde büyük coşku – Güncel Haberler Şenay Devi’den Ağustos ayı burç yorumları- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat