Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi, Prof. Dr. Haydar Baş parkı açtı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi, Prof. Dr. Haydar Baş parkı açtı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Bugün siyasete alet edilmiş camiler oluşturdular, işte benim babam bunun önüne geçmek için bir çalışma yaptı; Atatürk'ün hayatını yazdı, 'Atatürk sizin bağrınızdan çıkmış, bu cumhuriyetin gördüğü en kıymetli hazinedir' dedi.  Babam, yıllarca denenmiş mezhep ayrılıklarına karşı Ehl-i Beyt’in hayatını kaleme alarak bunun önüne geçmek istedi. 28 Şubat'tan sonra FETÖ'nün güçlendiği dönemde FETÖ ile mücadele etti ve bu ülkenin askeri ile milletini birbirine düşürmek isteyenlere bu milletin birliğini tesis etmeye çalıştı.

 

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) merhum lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ın adı Ankara’da parka verildi.

 

Yenimahalle Belediyesi tarafından Yenibatı Mahallesi’nde yapılan parkın açılışı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Milletvekili Tekin Bingöl ve Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın katılımıyla yapıldı.

 

Bu ülkeye iz bırakanların isimlerini tesislere veriyoruz

Açılış töreninde önce Fethi Yaşar söz aldı.

“Bu ülkeye iz bırakan insanların isimlerin yaptıkları tesislere verdiklerini söyleyen Yaşar, “Bugün de merhum Haydar Baş'ın ismini 5 bin metre kare alanda içinde çocuk oyun alanı, tenis kortu, voleybol sahası, koşu yolu, spor alanı ve oturma alanları olan bu parka belediye meclisimizin oy birliği ile verdik. İnşallah ruhu şad olur. Bugün Mevlid Kandilinde de böyle bir törenin yapılmasını O'nun inancına saygı gösteren bir insan olarak daha değerli bulduğumu belirtmek isterim. Sayın Haydar Baş ile çeşitli etkinliklerde 3-4 defa bir araya geldim, O'nun Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün din anlayışını kendi ağzından dinlemek benim için bir onurdu. Atatürk ile ilgili yazdığı bir eseri bana armağan etti. Hz. Ali'nin adaletini, Hz. Ali'yi en iyi şekilde bilim adamı olarak değerlendirmesi de beni mutlu etti. Ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun” dedi.

 

Ayrımcılığı reddeden, birleştirici bir anlayış…

Törende konuşan CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ise, “Bu tesis rahmetli Haydar Baş’ın adını ölümsüzleştirecek bir tesis olarak hizmet verecek. Bu bizim için son derece önemli. Çünkü ayrımcılığı reddeden, birleştirici, bütünleştirici, uzlaştırmacı ve kardeşlik duygularıyla, dayanışmacı bir anlayışla siyaset yapan bütün vatandaşlarımızın özlediği bir tabloyu bugün yaşıyoruz. Ben bu tesisin hayırlı olmasını diliyor, Sayın Haydar Baş'ın ruhu şad olsun diyorum” dedi.

 

“En büyük kaybımız demokrasi bilincimizi kaybetmiş olmamız”

Prof. Dr. Haydar Baş parkı açılış törenine katılan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ise, “Burası bizim için çok mutlu edici bir mekân. Esasında siyaset budur. Gönül almak çok kolay bir şeydir. Eğer insanlara gönlünüzü açarsanız, insanlara eşit yurttaşlar gibi davranırsanız, eğer toplumun bütün kesimlerini, fikirlerini kucaklayabilir, onları sahiplenebilirseniz siz toplumun en sevilen insanı olursunuz. Fakat siz toplumla kavga eder, ’ben her şeyi bilirim, benim inandığım tek doğrudur’ der ve insanları sizinle aynı şeylere inanmıyor diye dışlarsanız işte o zaman toplumun en az yarısı bugün olduğu gibi sizden kurtulmak için türlü türlü yollar arar, türlü türlü masalar kurar. O yüzden bugün Türkiye siyasetinin geldiği noktada en büyük kaybımız bizim demokrasi bilincimizi, cumhuriyet bilincimizi, kardeşlik bilincimizi, birlik ve beraberlik bilincimizi kaybetmiş olmamızdır” dedi.

 

“Babam bu milletin kardeşliği için mücadele etti”

Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ideali olan yarınlara taşımak istiyorsak yapacağımız tek şeyin birlik, beraberlik ve kardeşliği tesis etmek olduğunu ifade eden Hüseyin Baş şöyle devam etti; “Benim babam da esasında bunu yapmıştır. Bakın bugün cuma, cumanız mübarek olsun, bugün Mevlid Kandili kandiliniz mübarek olsun. Bugün cuma dedik. Gazi, İslam'ı bizim anlayacağımız şekilde hutbeler yazdırmış. Bunları bizden gizlediler. Bugün siyasete alet edilmiş camiler oluşturdular, işte benim babam bunun önüne geçmek için bir çalışma yaptı; Atatürk'ün hayatını yazdı ve dedi ki, 'Atatürk sizin bağrınızdan çıkmış, bu cumhuriyetin gördüğü en kıymetli hazinedir.'  Onun yanında benim babam Türkiye'de yıllarca uğraşılmış ve Allah'a şükür ki başarılamamış Alevi ile Sünniyi , Şiiyi Caferiyi vs. bir birine düşman eden zihniyeti yok etmek için Hz. Ali'nin, Hz. Fatıma'nın, Hz. Hasan'ın, Hz. Hüseyin'in ve bunların çocuklarının, torunlarının hülasa Ehl-i Beyt'in hayatını kaleme almış, bu ülkedeki bütün mezhep ayrılıklarının önüne geçmek istemiştir. Benim babam 28 Şubat'tan sonra FETÖ'nün güçlendiği dönemde – bizim evlerimizin dahi basıldığı dönemde, biz evlerimizde güvenle oturamıyorduk o dönemde- FETÖ ile mücadele etmiş ve bu ülkenin askeri ile milletini birbirine düşürmek isteyen insanlara karşı, 'siz bu askerle kardeşsiniz’ diyerek bu milletin birliğini tesis etmeye çalışmıştır”

 

Konuşmaların ardından BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar diğer davetlilerle birlikte Prof. Dr. Haydar Baş parkını gezdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi, Prof. Dr. Haydar Baş parkı açtı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

İzmir Dünya Turizm Kentleri Federasyonu’na kabul edildi- Güncel Haberler Atıklarla 2,5 Milyon Ağaç Kurtarıldı- Güncel Haberler Gayrimenkulde açık artırmalı dev ihale online olarak başladı!- Güncel Haberler Vodafone’un “Yarını Kodlayanlar” fikir maratonunda gençler küresel sağlık için çözüm üretti- Güncel Haberler Başkan Sandıkçı’dan Kadınlara Anlamlı Kutlama- Güncel Haberler otoplus, taşıt kredisinde Garanti BBVA ile iş birliği yaptı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat