Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur- Güncel Haberler

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yaptığı yazılı açıklamayla kutladı, Mahir Ünal’ın Cumhuriyet değerlerini hedef alan sözlerine ise sert tepki gösterdi. 

 

Sındır, “Yurdumuzu dipsiz bir karanlığa mahkum etmek isteyen kendini bilmez, milli değerlerden ve duygulardan kopmuş siyasetçilerin saldırıları ne Cumhuriyetimize ne de hürriyet arzumuza asla zarar veremez. Anadolu her zaman bağımsız Cumhuriyet’imize ve demokrasimize inananların yurdu olarak kalacaktır” dedi.

 

“DEV BİR ADIM!”

Cumhuriyet’in eşit yurttaşların onurlu birliği olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Sındır, “29 Ekim 1923, Anadolu coğrafyası için bir dönüm noktasıdır. Aydınlığa, demokrasiye, eşit yurttaşların onurlu birliğine atılan dev bir adımdır. Bir asırlık geçmişiyle Cumhuriyet rejimi Anadolu topraklarında hep doğru yönü gösteren şaşmaz bir pusuladır. Atasının önderliğinde küllerinden yeniden doğan bir milletin kurtuluş savaşında sarsılmaz azmi ile erişilen zafer, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır. 29 Ekim, verilen canların, dökülen gözyaşlarının, çekilen derin acıların mirasıdır bizlere. 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun tapusudur. 29 Ekim, yurtta sulh, cihanda sulh diyen tüm ezilen, sömürülen halkların bağımsızlık ve hürriyet günüdür” dedi.

 

“YEGANE GÜÇ TÜRK ULUSUDUR”

Mahir Ünal’ın Cumhuriyet değerlerini hedef alan sözlerine sert tepki gösteren Milletvekili Sındır, “Demokrasiyi, hukuku ve çağdaşlığı rehber edinen yurtseverlerin ellerinde bir asırdır bir bayrak gibi yükselmiştir Cumhuriyetimiz. Yurdumuzu dipsiz bir karanlığa mahkum etmek isteyen kendini bilmez, milli değerlerden ve duygulardan kopmuş siyasetçilerin saldırıları ne Cumhuriyetimize ne de hürriyet arzumuza asla zarar veremez. Hurafelerle hayatına yön verenlerin, toplumun kaderine sirayet etmelerine, bir asırlık kazanımlarımıza zarar vermelerine asla izin vermeyeceğiz. Feodal toplum özentilerinize, teokratik devlet arzunuza asla geçit vermeyeceğiz. 99. yılında aynı 1923 yılında ilan edildiği coşku ve heyecanla yine sokaklarda olacağız. Milli değerlerimizi ve milli bayramlarımızı unutturmak ve itibarsızlaştırmak isteyen iktidara ve onun mensuplarına dur diyecek yegane güç Türk Ulusudur. Köken, inanç ve mezhep farkı gözetmeksizin bizi millet çatısı altında bütünleştiren ve özgür kılan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız” dedi.

 

Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Cumhuriyeti yaşatmak ve onu ileriye taşımak Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları olarak hepimizin en onurlu görevidir. Bu vatanı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize minnettarız. Anadolu her zaman bağımsız Cumhuriyet’imize ve demokrasimize inananların yurdu olarak kalacaktır. Yaşasın Cumhuriyet.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Sındır, 29 Ekim, bir ulusun hürriyet ve bağımsızlık tutkusunun, tapusudur- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Altın Koza’da Onur Ödülleri Hale Soygazi ve Müjdat Gezen’e Verildi- Güncel Haberler “Diş estetiği sadece görünüme değil ağız sağlığına da katkı sağlar”- Güncel Haberler Pandemiyi çocuklar canlı performansla resmedecek!- Güncel Haberler Foça’da Gülşen Pasin ve Sumru Pasin Resim Sergisi- Güncel Haberler Netflix, Adam Mckay’in merakla beklenen yeni filmi Don’r Look Up’ın resmi tanıtım fragmanını ve ilk karelerini paylaştı- Güncel Haberler “Sanatın en güzel halleri” ENKA Oditoryumu’nda devam ediyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat