Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CLAAS bir kez daha Rolls-Royce’un mtu motorlarını tercih etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » CLAAS bir kez daha Rolls-Royce’un mtu motorlarını tercih etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Rolls-Royce ve Alman tarım makineleri üreticisi CLAAS, önümüzdeki yıllarda mtu motorlarının tedarikini kapsayan ek anlaşma imzaladı.
 

CLAAS bir kez daha Rolls-Royce'un mtu motorlarını tercih etti

  • Rolls-Royce ile Alman tarım makineleri üreticisi CLAAS’ın başarılı iş ortaklığının süresi imzalanan ek anlaşmayla uzatıldı. 
  • Anlaşma kapsamında CLAAS, biçerdöverler ve büyük traktörler için mtu  1000 ila 1500 serisi motor tedarik edecek

 

Rolls-Royce ve Alman tarım makineleri üreticisi CLAAS, önümüzdeki yıllarda mtu motorlarının tedarikini kapsayan ek anlaşma imzaladı. CLAAS her yıl Rolls-Royce'tan 1000 ila 1500 Serisi birkaç bin mtu marka motorlar satın alacak ve bu motorları Lexion ve Tucano biçerdöverlere, Jaguar silaj makinelerine ve Xerion traktörlere güç sağlamak için kullanacak. İki şirketin yürüttüğü başarılı iş ortaklığının önümüzdeki yıllarda da süreceğini gösteren bu anlaşmanın sipariş hacmi ise 100 milyon Eurolar ile ifade edilmektedir. 

mtu 6R 1000, 6R 1100, 6R 1300 ve 6R 1500, serisi motorlar Daimler'in OM 93x ve OM 47x ticari araç motorlarını temel alanı yetkilendirilmiş montaj ürünlerdir ve 180 – 480 kW arasında güç sunar. Motorlar ayrıca 2019 yılından beri yürürlükte olan EU-Stage V emisyon standardının gerekliliklerini de karşılamaktadır.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Rolls-Royce Power Systems C&I ve Tarım Bölümü Direktörü Stefan Rudert, “Ağırlıklı olarak CLAAS’ın tesislerinde gerçekleştirilen sertifikasyon çalışmalarına yönelik yürüttüğümüz yoğun saha testleriyle, iş birliğimizin devamının temellerini attık. Daha ilk aşamalardan itibaren yakın koordinasyon içinde çalışarak motor platformlarımızda iyileştirmeler yaptık. Örneğin, SCR sistemini katı emisyon sınırlarıyla uyumlu hâle getirmek için dizel partikül filtresi ekledik.” dedi.  EU-Stage V'e ilaveten, motorlar opsiyonel olarak ABD ve Kanada'da geçerli olan Tier 4 nihai standardına uygunluk için çift sertifikasyonlu satın alınabiliyor. Böylece araç üreticilerine satışlarda daha fazla esneklik sağlandıklarını belirten Stefan Rudert, bu durumun ikinci el araç piyasasındaki alıcılara da avantaj sağladığını ekledi. Rudert son olarak “Mevcut motor platformlarımızı kullanarak CLAAS ile diğer uluslararası pazarlara girmelerini sağlayacak çözümler üzerinde de çalışacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

CLAAS tarafından üretilen tarım makinelerinin hemen hemen yarısına mtu motorları güç veriyor. 1000 ila 1500 Serisi mtu motorlar, Daimler ile birlikte otoyol dışı amaçlar için tasarlanıyor ve tarımsal uygulamalar için modifiye ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CLAAS bir kez daha Rolls-Royce’un mtu motorlarını tercih etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Enderunlu matematikçilere sergileme ödülü- Güncel Haberler Harley Quinn ve Kötü Dostları KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!- Güncel Haberler Çevrimiçi Etkinlik: “Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi”- Güncel Haberler Aşı başlayana kadar çocuklarımızı Covid’den korumalıyız- Güncel Haberler Türkiye’deki kurumsal kullanıcıların 47’si 2021’in ilk yarısında finansal kötü amaçlı yazılım saldırılarıyla karşılaştı- Güncel Haberler “İstasyon Diyarbakır”, Meta, TOBB, ICC, Habitat Derneği, ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile açıldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat