Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürecek NFT’ler satışta- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürecek NFT’ler satışta- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) dijital sanatla iyiliği buluşturdu

 

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirmek için yürüttüğü çalışmalara yenilikçi projelerle devam ediyor. Dernek son olarak çocukların dileklerini, sanatın yeni yüzü olan NFT’lere dönüştürerek sivil toplum kuruluşları arasında bir ilke imza attı. 

 

Dilekleri gerçeğe dönüştüren yolculuğunda her zaman sanattan da güç alan Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerinden oluşturduğu dijital sanat eserleriyle NFT dünyasına da adım attı. 

 

Çocukların hayallerini sanata dönüştüren 35 NFT Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) hesabı üzerinden Opensea’de satışa sunuldu. Her bir çocuğun hayali için özel olarak üretilen NFT’lerde, dilek sahibi çocuğun hikayesi ve hayallerine ilişkin bilgilendirme de yer alıyor. Satıştan elde edilecek gelir, ilgili çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için kullanılıyor. 

 

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran, projeye ilişkin değerlendirmesinde, “Dilek çocuklarımız, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele ederken, kurdukları hayaller onlara yaşadıkları zorlu tedavi sürecinde motivasyon kaynağı oluyor, hayata daha güçlü tutunmalarını sağlıyor. Hayal kurmanın sanatla sıkı bağlantısı, çalışmalarımızın yolunu sık sık sanatsal faaliyetlerle de kesişmesini sağlıyor. Son olarak çocuklarımızın hayallerinden yola çıkarak özgün dijital eserler oluşturduk ve çocuklarımızın dileklerini birer NFT haline getirdik. Anlamlı bir dijital esere sahip olurken aynı zamanda dilek çocuklarımızın hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyenler için bunun güzel bir fırsat olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.  

 

Bir NFT sahibi olurken bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek isteyenler dijital sanat eserlerini ve dilek çocuklarının hikayelerini https://opensea.io/MAKEAWISHTR adresinden inceleyebilir. 

 

NFT Nedir?

NFT (Non Fungible Token), blokzincir üzerindeki benzersiz varlıklara verilen isimdir. NFT ile satılan ürünler, doğrulanabilir ve türünün tek örneği olarak dijital dünyadaki yerini almaktadır.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürecek NFT’ler satışta- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Harran Üniversitesi ile Redteks Kimya Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı- Güncel Haberler Başkan Tugay: Dünyayı Bisiklet Kurtaracak- Güncel Haberler Ünlü isimler Nippon Paint’in Kent Galerileri Sergisi’nde buluştu!- Güncel Haberler “Kalyon olarak, Türkiye’nin yenilenebilir enerji atılımına katkı sağlamaktan gururluyuz”- Güncel Haberler Konya Büyükşehir İlçelerdeki Öğrencileri Tiyatroyla Buluşturuyor- Güncel Haberler Sultan Murad, Kosova’da kabri başında anıldı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat