Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Mudanya’da Yaşandı- Güncel Haberler

30.10.2022

0 Yorum

Mudanya Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Zuhal Olcay, Anıl Piyancı ve Contra konseriyle sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Mudanya’da Yaşandı- Güncel Haberler

Mudanya Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Zuhal Olcay, Anıl Piyancı ve Contra konseriyle sona erdi. Mütareke Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşadı.

 

Cumhuriyetin ilanının 99. yıl dönümü, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Mudanya’da her zamanki coşkuyla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında önce ünlü sanatçı Zuhal Olcay, ardından Anıl Piyancı ve Contra sahne aldı. Kutlamalar, İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na kadar süren “Cumhuriyet Yürüyüşü” ile başladı. Kutlamalara CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın, CHP il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, meclis üyelerinin yanı sıra Mudanyalılar katıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mütareke Meydanı’nı dolduran vatandaşların bayramını kutlarken, Cumhuriyet değerlerinin Mudanya’da sonsuza dek yaşatılacağı sözünü verdi. Alanın tamamını dolduran kalabalık, ünlü sanatçıların şarkılarına ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

 

“EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Sanatçılara çiçek vererek teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizin 99. yılında da yine çok güzeliz. Aşkla bağlı olduğumuz Cumhuriyetimize sevgimizi şarkı ve marşlarla hep birlikte haykırdık. Bugün, 99. yaşına giren Cumhuriyetimizi kutlarken, 57 yıllık ömrüne büyük bir memleket aşkını, milyonların gönlünde yaktığı hürriyet ateşini ve bir ulusun kahramanlıklarla dolu destanını sığdıran Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatanını canı pahasına savunan kahramanlarımızı bir kez daha andık. Yıllar geçtikçe daha da büyüyen bir aşkla bağlıyız Cumhuriyetimize” ifadelerini kullandı.  

 

Fitdans ekibi de sergiledikleri dans gösterileriyle Mütareke Meydanı’nı dolduran Bursalılara keyifli bir gece yaşattı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ