Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Cumhuriyetin Işığında Bilim ve Sanat Sergisi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Cumhuriyetin Işığında Bilim ve Sanat Sergisi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi (EÜ) “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamında Ege Bilim Sanat Platformu sanatçılarının katkılarıyla düzenlenen “Cumhuriyet Işığında Bilim Sanat Sergisi” sanatseverlerle buluştu.

 

Fen Fakültesi Konferans Salonundaki açılış törenine, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Ayaz, Ege Bilim Sanat Platformu Başkanı Kezban Arıkan, Ege Bilim Sanat Platformu Onursal Başkanı Dr. Eren Akçiçek, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı, akademisyenler, sanatçılar ve öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Dinçer Ayaz, Dr. Eren Akçiçek ve Kezban Arıkan’ın açılışını yaptığı sergide, cumhuriyet ve Atatürk’e ait fotoğraf ve resimlerin yanı sıra tablolar, yöresel kıyafetler, çiçek ve çiçek tohumları ile EÜ Botanik Bahçesinden gelen çeşitli bitkiler ve çeşitli kültürel eserlere yer verildi.

 

Serginin açılışında konuşan EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Ayaz, “Bu yıl, bir başarı ve uygarlaşma öyküsü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 99 yılının kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelen zaferle çıkmamızın ardından ilan edilen cumhuriyet, bizlere bırakılmış en büyük mirastır. Bu miras sayesinde hak ve hürriyetlerimiz oluşmuştur. Bizlere de düşen en önemli görev ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmak, bu uğurda çalışmaktır.” diye konuştu.

 

Platformun 2005 yılından beri faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Kezban Arıkan, “Ege Bilim Sanat Platformunun 2005 yılından beri çalışmalarına devam edebilmesinin sebebi, sanattan önce vefa ve çok özel duygular barındırmasından kaynaklanıyor. Sanat, toplum içindir. Bizler, sanata dair bir şeyler yaparken, topluma da hizmet ediyoruz.” dedi.

 

Platformun Onursal Başkanı Dr. Eren Akçiçek ise “Biz, Ege Bilim Sanat Platformu olarak bilim ve sanata dair güzel çalışmalar yaptık. Bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyoruz. Dilerim, yüzüncü yılını da yine bilim ve sanatın buluşmasıyla en güzel şekilde kutlarız.” diye konuştu.

 

EÜ Fen Fakültesi Konferans Salonunda, 11 Kasım’a kadar açık olacak sergi, bilim ve sanat sevdalı ziyaretçilerini bekliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Cumhuriyetin Işığında Bilim ve Sanat Sergisi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Buca Belediyesi Buket Güler’i konuk etti- Güncel Haberler Exxen Şimdi LG Smart TV’lerde!- Güncel Haberler 12 Eylül Salı Reyting Sonuçları: Hangi Program Zirvede? Rusya’ya Uygulanan Yaptırımlar Nedeniyle Yeni Konteyner Krizi Kapıda- Güncel Haberler Muud’da Ekim’de zirvenin sahibi Semicenk- Güncel Haberler Özge Ulusoy: “Günde 50 kere evlenme teklifi alıyorum” – Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat