Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ÇYDD Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde anma töreni düzenledi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Magazin Haberleri » ÇYDD Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde anma töreni düzenledi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından Huysuz Virjin karakteriyle akıllarımıza kazınan usta tiyatrocu, komedyen ve sunucu Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde, mezarı başında anma töreni düzenlendi.

 

Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gerçekleşen törende, ÇYDD’nin değerli bağışçılarından; Cumhuriyet değerlerine ve çağdaş yaşam ideallerine olan sarsılmaz inancıyla daima örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu anıldı.

 

Törende değerli sanatçının yiğeni Güliz Dursunoğlu ve yengesi İsmet Dursunoğlu, yakınları Şakir Eroğlu, Mehmet Pekerkan, Yıldız Beyazıt, Gülşen İşeri, Ümit Yazıcı ile birlikte ÇYDD Genel Başkan Yardımcıları Lale Pilatin ve Sedat Durna, ÇYDD Genel Saymanı Nilgün Polat Gevrek, ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Garip Başakçi, Deniz Bayraktar ve Hatice Güçlür İnanç katıldı. Aynı zamanda Çağdaş Yaşam üyeleri, gönüllüleri ve öğrencileri de yer aldı. 

 

Her yıl, ÇYDD tarafından usta sanatçının doğum gününde gerçekleştirilecek anma töreninde konuşan Güliz Dursunoğlu, “Amcam Seyfi Dursunoğlu çok çağdaş, Atatürkçü biriydi. Bu nedenle geleceğe çağdaş bireyler yön versin diye tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı. Ama onun arzusunu, hayallerini gerçekleştiremedik; isteklerini yerine getiremedik. Onun üzüntüsü içindeyiz. Amcamın ruhu şad olsun. Her zaman yaşasın, yaşatalım.” şeklinde duygularını dile getirdi.

 

Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni Gülriz Durusnoğlu ardından konuşan ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Lale Pilatin, Seyfi Dursunoğlu’nun 33 yıldır sürdürdükleri çağdaşlık yolcuğunda her zaman yanlarında olduğunu belirtti. ÇYDD’nin değerli bağışçılarından Seyfi Dursunoğlu’nun derneğe bıraktığı mirastan dolayı onurlu, gururlu ve büyük bir sorumluluk duygusu içinde olduklarını söylen Pilatin, “Ülkemizin çok değerli sanatçılarından biri olan Seyfi Dursunoğlu, derneğimizin desteğiyle binlerce çağdaş genç yetişsin diye mal varlığının bir bölümünü bize bağışladı. Biz de mirasla ilgili devam eden  hukuk süreci tamamlandıktan sonra onun isteği doğrultusunda, gereğini yapacağız. Bugün, burada; Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde, bizlere bıraktığı mirası ona yakışır projeler için kullanacağımızı yineliyoruz. Seyfi Dursunoğlu adı Çağdaş Yaşam’ın gençlerinde yaşayacak.” dedi. 

 

Daha sonra dava sürecine ilişkin açıklama yapan ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Sedat Durna  “Şuanda vasiyetnamenin iptali davasında bir karar henüz çıkmadı, terekenin tespiti ve yönetilmesi için açmış olduğumuz davada mahkeme tereke için bir hukukçu görevlendirdi, evin bakımı ve yönetimi ile bu hukukçu tereke idare memuru ilgileniyor. Vasiyetnamenin açılıp okunması için açmış olduğumuz davamız ise kesin olarak karara bağlandı. Bizim için en belirleyici dava olan vasiyetnamenin iptali davasının karara çıkmasını ve kesinleşmesini bekliyoruz, hukukçularımız titizlikle takip ediyor.” dedi. Seyfi Dursunoğlu’nu hep saygı ve şükranla anmaya devam edeceklerini belirten Durna, “Hayatı boyunca çalışarak kendi emeğiyle elde ettiği mal varlığını derneğimize bırakması bizim için umut kaynağıdır, gurur vericidir. Çünkü Seyfi Bey’in aramızdan ayrılışından sonra derneğimize yapılan vasiyet bağışlarının arttığını görmekteyiz. Onun bu hareketi binlerce gencimize umut oldu. Seyfi Bey gerçekten çok özel bir insandı, ışıklar içinde uyusun.” şeklinde konuştu. 

 

Ayrıca törende usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu için lokma döküldü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ÇYDD Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde anma töreni düzenledi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bahar Toprak;

Bahar Toprak; 30 Mayıs 2023

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  İstenmeyen tüylerinizden kalıcı şekilde kurtulmak istemez misiniz?- Güncel Haberler Zorlu PSM 23 Nisan’ı gün boyu etkinliklerle kutlayacak! Kocaman; Gençlerimiz Yolumuzu Aydınlatıyor- Güncel Haberler 6 milyona yakın e-sertifika üretildi- Güncel Haberler Böyle sevgi görülmedi!- Güncel Haberler “Ceviz Ağacı” Balkan Premieri’ni Pri-Fest’te yapıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat