Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Darülbedayi’den Şehir Tiyatroları’na “Afiş, Oyuna Davettir” Sergisi Sanatseverleri Yoğun İlgisiyle Açıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Darülbedayi’den Şehir Tiyatroları’na “Afiş, Oyuna Davettir” Sergisi Sanatseverleri Yoğun İlgisiyle Açıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İBB Şehir Tiyatroları’nın 108 yıllık tarihi boyunca kapalı gişe oynayan, tiyatro tarihine adını yazdırmış oyunlarının afişlerinin yer aldığı “Afiş, Oyuna Davettir” sergisi, 25 Mart 2022 Cuma günü Bahçelievler Dr. Enver Ören Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin geniş katılımıyla açıldı.

 

Serginin açılışına; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Taner Çetin, Kültür Daire Başkanlığı Koordinatörü Figen Ayhan Karakelle, Şehir Tiyatroları Müdürü Ceyhun Ünlü, İBB Turizm Müdürü Gül Ayşe Eken, Orkestralar Müdürü Ozan Bircan, Basın Yayın Müdürü Emre Dündar, Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Mandacı, Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Müdür Yardımcıları Oytun Askeroğlu ve Mehmet Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Can Başak ve Emrah Özertem’in de aralarında olduğu Şehir Tiyatroları sanatçıları katıldı.

 

Serginin açılış konuşmasında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan; “Şehir Tiyatroları bir müdürlük olmanın ötesinde kendi başına bir marka. Kendi birikimi ve kültürü var. Ben bu afişlere baktığımda Şehir Tiyatroları’nın tarihini görüyorum.

 

Şehir Tiyatroları attığı her adımla İstanbul’un, hatta Türkiye’nin sanat hayatına katkı sağlamış, öncü olmuş bir kurumdur. Yetiştirdikleriyle, sahneye koydukları oyunlarla öncü olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu çalışmalara katkı sunabildiğim için gurur duyuyorum, çorbada tuzu olmaktan dolayı kendimi şanslı addediyorum.” dedi.

 

Açılışta söz alan İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever; “Afişler kurumların hafızalarını oluşturur. Bu sergiyle Şehir Tiyatroları’nın tarihine kısa bir yolculuk yapmış olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok onur duydum.

 

Özellikle Güngör Dilmen’in Canlı Maymun Lokantası oyunu, 30 sene önce hem yardımcı oyunculuk, figüranlık; hem de sahne gerisinde asistanlık yaptım. Onun afişi beni çok duygulandırdı.” dedi.

 

Tiyatromuzun kuruluşundan Cumhuriyet’e, 2. Dünya Savaşı’ndan 2000’li yıllara çok önemli değişimlere tanıklık eden pek çok tarihi afiş İstanbul’un kültürel hafızasını canlandırmak için ziyaretçilerini bekliyor. Sergi, 8 Nisan’a kadar ziyaret edilebilir.

 

Şehir Tiyatroları afişleri yıl içinde İstanbul’un farklı noktalarında sergilenmeye devam edecek.

 

Adres: Yenibosna Merkez Mh. 29 Ekim Cd. No:30 (Star City AVM arkası), Bahçelievler

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Darülbedayi’den Şehir Tiyatroları’na “Afiş, Oyuna Davettir” Sergisi Sanatseverleri Yoğun İlgisiyle Açıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Korkulardan kaçmalı mı yoksa yüzleşmeli mi- Güncel Haberler Çaba Derneği ve Toad, Eser Yenenler ile obezite farkındalığı için buluştu “Erşan Kuneri” dizisi oyuncuları ilk defa aynı masada!- Güncel Haberler Beyhan Budak: Kabullenmeyi bilmek psikolojik bağışıklığı yükseltiyor- Güncel Haberler Dila Tarkan: “Bungee jumping yaparken hüngür hüngür ağladım” 1 Milyon TL’den Fazla Bağış Toplayan TEGV 5.055 Çocuğu Daha Eğitim Desteğine Kavuşturacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat