Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda dur durak yok- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda dur durak yok- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda dur durak yok- Güncel Haberler

Büyükşehir’in kente değer katacak projelerinden biri olan Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda çalışmalar yoğun tempoda devam ediyor

 

Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek proje ve yatırımlarına devam ediyor. Bu bağlamda Büyükşehir’in Derince’deki eski Askeri Hastanesi alanında projelendirdiği Sağlıklı Yaşam Parkı’nda çalışmalar doludizgin ilerliyor. 45 dönümlük alanda inşa edilen ve tamamlandığında kent sakinlerinin hoşça vakit geçirebileceği nezih bir mekân olacak olan parkta imalat çalışmaları Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yoğun temposuyla sürüyor.

 

ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR

Duyusal terapi alanları, çocuklar için sokak fitness alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun sahası ve pek çok ilgi çeken alanların yapılacağı parkta çalışmalar gece gündüz demeden büyük bir özveriyle devam ediyor. Çalışmaların dört koldan sürdüğü projede şu an parkın çevre duvarlarının imalatını yüzde 80 tamamlayan ekipler, diğer işlerde de yoğun bir mesai harcıyor. Derince’ye sağlık katacak projede tenis ve basket sahasının çelik ve zemin imalatlarını yaparak etrafına tel örgüleri çeken Büyükşehir, saha çizgilerini de çizdikten sonra parkın bu kısımdaki çalışmalarını tamamlayacak.

 

FUTBOL SAHASINA SENTETİK ÇİM

Diğer spor alanlarında da yoğun bir çalışma içerisinde olan Büyükşehir ekipleri, bu kapsamda çelik imalatlarını tamamladığı futbol sahasının zeminine sentetik suni çim serdi. 150 metrekare alanda inşa edilen spor sahaları idari binasının kaba imalatını tamamlayan ve ardından iç imalatlara geçen ekipler, park içerisindeki ara yürüyüş yollarının granit ve bazalt küptaş imalatlarını da büyük oranda tamamladı. Proje kapsamında 3 basamaklı amfi imalatını tamamlayan ekipler, ana aksın traverten bordür ve taban tuğla imalatını ise sürdürüyor.

 

ÇOCUK OYUN ALANINA BETON

Bin 100 metrekare alanda inşa edilecek çocuk oyun alanı ile 550 metrekare alanda hizmet verecek fitnes ve duyusal alanların betonlarının atıldığı projede çevre sınırlarına metal ayraç imalatı yapıldı. Yoğun tempoda devam eden çalışmalarda 180 metrekare kafeterya binasının kaba imalatını tamamlayan Büyükşehir ekipleri bina içinin imalatlarına devam ediyor.

 

ÖNEMLİ İMALATLAR TAMAMLANDI

Kafeterya binası önündeki 700 metrekarelik teras alanının set traverten imalatını büyük ölçüde bitiren Büyükşehir, gül bahçesi içerisindeki 60×60 traverten adım taşı imalatını yüzde 80 oranında bitirdi. Şu an fitoterapi alanındaki bitki tarhlarının bordür imalatlarının yapıldığı projede refloksoloji alanı podima ve dere taşı imalatları ile çim serimi öncesinde tesviye ve çevre duvarı tuğla kaplama işine ise başlandı.

 

ENGELLİ YÜRÜYÜŞ İÇİN KLAVUZ TAŞLAR

Proje kapsamında meydan olarak planlanan bölgenin zemin betonlarını döken Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bu kısımdaki iş kapsamında kuru havuzların alt yapılarını yaparak betonlarını attı. Parkı çevreleyen bisiklet yolu imalatının başladığı projede, sert zemin imalatlarının yapıldığı alanlarda engelli yürüyüş yolu için kılavuz taşları döşendi. Yağmur suyu ve atık su alt yapı imalatlarını yapıp, devamında elektrik direklerinin montajına başlayan ekipler, sulama sistemi ve elektrik altyapı imalatlarını ise yüzde 70 oranında tamamladı.

 

350 ADET BÜYÜK AĞAÇ

Doğaya ve yeşile büyük önem veren Büyükşehir, bu doğrultuda parkın ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 350 adet büyük ağaç dikiminin yapıldığı parkın birçok noktası yeşillendirilmeye devam edilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda dur durak yok- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nükhet Duru, Kelebek Mobilya’nın Kadınlar Günü Filminde Yeni Nesil Mahmurelere Sesleniyor- Güncel Haberler Bir Başkadır Bizim Bayramlarımız- Güncel Haberler Levent Üzümcü’den öğrencilere: Kendini seven insan okumalıdır- Güncel Haberler Nobel Barış Ödülü Sahibi Muhammed Yunus: Gezegenimiz yangın yerine döndü- Güncel Haberler Dilovası İstiklal Caddesinde Gece Gündüz Çalışma- Güncel Haberler Türk Eğitim Vakfı Bursları İçin Başvurular Başladı!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat