casino siteleri - slot siteleri

DESTAN 27. BÖLÜM SEZON FİNALİYLE NEFESLERİ KESTİ SOSYAL MEDYANIN ZİRVESİNDE YER ALDI

15.06.2022

103 Kişi Okumuş

0 Yorum

DESTAN 27. BÖLÜM SEZON FİNALİYLE NEFESLERİ KESTİ SOSYAL MEDYANIN ZİRVESİNDE YER ALDI

Ekranların yeni fenomeni ‘Destan’, sezon finali olan 27’nci bölümüyle atv ekranında izleyiciyle buluştu, gördüğü büyük ilgi ile çok izlendi ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı. #DestanYazdık etiketiyle sosyal medyada çok konuşulan ‘Destan’, Türkiye ve dünya gündeminde uzun süre üst sıralarda yer aldı.

 

‘Destan’ın sezon finali olan 27’nci bölümünde Gök Orda yakınlarında İtbarakları yenip büyük bir zafer elde eden Gök Hanlığı henüz zaferin coşkusunu tam anlamıyla yaşayamadan, İtbarakların akın akın Batı Gök topraklarına geldiğinin haberini almışlardı.  Destek için gelen İtbaraklar, Alpagu Han’ın kurduğu tuzakla Gökbenler tarafından yok edildi.  Alpagu öncülüğünde Akkız, Batuga, Temur, Kaya, Kuzubeg, Beyler ve Gökbenler dört nala at sürerek Batı Gök Kağanlığının kapılarına dayanırlar. İtbaraklar kapıları tutmaya çalışırken Alçin’in yerleştirdiği Gökbenler İtbarakları oklamaya başlarlar. Akkız, Alpagu, Batuga, Temur, Kaya, Çolpan, Öktem, Sırma, Yaman ve Gökbenler neftlerle patlatılıp önü açılan kapıdan girerler ve İtbaraklarla vuruşmaya başlarlar. Ölüm kalım savaşında Batuga, Obar’ın kılıcını elinden düşürür. Bu esnada iki İtbarak birden Batuga’nın üstüne saldırır. Batuga kılıcını onlara savururken Gökbenin salladığı gürz Obar’ı tekrar yere düşürür. Kamaz’ın “Obar öldü! Geri çekiliriz! Yüce Obar öldüüüü! Geri çekilin!’’ talimatıyla İtbaraklar geri çekilirler.  Savaşı kazanan Alpagu en önde, arkasında Akkız, Batuga, Kaya, Temur, Çolpan, Kuzubeg, Sırma, Yaman ve Gökbenler onları bekleyen halkın “Urha! Urha!’’ nidalarıyla Batı Gök Kağanlığına girerler.

destan 27

Esrigün Kam tarafından bellerine kuşak bağlanarak birbirine müjdelenen Akkız ve Batuga’nın Batı Gök Kağanlığının geri alınması ardından düğün toyları kurulmasını Alpagu Han ister.  Gök Saray’da düğün toyu hazırlıkları devam ederken toy sonrası toplanacak yargılamadan kurtulmak için Ulu Ece harekete geçer, Kaya ve ardından Mei Jin’i ele geçildiği Çin Elçisi üzerinden tehdit ederek kendi tarafına çeker. Batı Gök Kağanlığının geri alınması sırasında öldür sanılan Obar ağır yaralı kurtulurken geri çekildikleri mağara da Kamaz ve Barsuk’a Gök Hanlığını cezalandırmak için planlar yaparlar. Akkız, kırmızı bir gelinlikle at üstünde yanında

Batuga’yla hayat ağacına giderler. Hayat ağacı önünde adaklar kesilir, adakların kanı Akkız ve Batuga’nın alnına sürülür. Ardından Akkız, Günseli, Mei Jin, Sırma ve Çolpan hayat ağacına dilek tutup bezler bağlarlar. Yakılan ateşin üzerinden önce Akkız ve Batuga atlarken onları evdaşlık çağına gelen gençler takip eder.  Düğün toyu hayat ağacının ardından Gök Saray’da devam eder. Gök Saray Avlu’da kurulan düğün sofrasında saçılanlar, etler sunulur. Çalgıcılar enstrümanlarını çalarlar. Kımızlar içilir. Kam Arçuray, Akkız ve Batuga’nın evdeşlik bağını bağlar. Alpagu düğün toyu ardından Batuga’yı Batı Gök Kağanlığı Yabguluğuna atar. Düğün toyu sonrası taht salonunda ulu yargılama başlar. Alpagu taraf olduğundan yargılamayı Danış Ata’ya bırakır. Çolpan hataları karşısında İtbaraklarla gösterdiği savaşta kahramanlıklardan ötürü af edilir. Kaya ve Mei Jin’le ittifak yaparak delilleri karartan Ulu Ece hakkında ki suçlamaları kabul etmez. Mei Jin’in Künesi Zaho, Yibek’i kendinin öldürdüğünü söyleyerek Ulu Ece’yi aklar. Ulu yargı devam ederken Obar’ın gönderdiği İtbaraklar gizli geçitlerden Gök Saraya’a girerler. Taht odasına giren İtbaraklar ellerinde ki neftleri ateşleyerek taht odasını patlatırlar.

 

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı  başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın üstlendiği ‘Destan’, gelecek sezonda atv ekranında salı günlerine damgasını vurmaya devam edecek.

 

DESTAN

Yapım

Bozdağ Film Yapım

Yapımcı

Mehmet Bozdağ

Proje Tasarım

Mehmet Bozdağ

Genel Yönetmen

Metin Günay

Yönetmen

Fethi Bayram

2’inci Yönetmen

Ali Aytaç Sakal

Senaryo

İhsan Yıldırım – Nermin Aslan – Feza Doğru – Yelda Arıtaş

Oyuncular

Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli (Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Engin Benli (Obar), Deniz Barut (Ulu Ece),  İpek Karapınar (Çolpan), Burak Tozkoparan (Temur), Buse Meral (Sırma), Burak Berkay Akgül (Kaya) , Ahmet Olgun Sünear (Yaman), Alper Düzen (Danış Ata), Ecem Sena Bayır (Günseli), Esra Kılıç (Mei Jin), Evren Erler (Çalayır), Faruk Aran (Kuzubeg), Aysel Yıldırım (Kam Kadın), Doruk Şengezer (Öktem), Daştan Şimşek (Acaralp) , Özgür Koç (Barsuk) , Umut Temizaş (Kamaz)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz