Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Diz Protezi Ameliyatı

Ana Sayfa » sağlik » Diz Protezi Ameliyatı
Google News Abone Ol
Diz Protezi Ameliyatı

Diz protezi ameliyatı, diz ekleminin ağrı, hareket kısıtlılığı ve diğer sorunlar nedeniyle fonksiyonunu kaybettiği durumlarda, diz ekleminin yerine yapay bir eklem yerleştirilmesi işlemidir. Diz protezi ameliyatı, genellikle osteoartrit gibi kronik eklemsel hastalıklar veya diz yaralanmaları sonucu gelişen ciddi diz ağrısı ve hareket kısıtlılığı gibi durumlarda gereklidir.

 

Diz protezi ameliyatı öncesinde, doktorunuz öncelikle sorunun kaynağını belirlemek için bir dizi test yapacaktır. Bu testler arasında röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) ve kan testleri yer alabilir. Ameliyat genellikle artroskopi veya açık cerrahi olarak gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında, diz ekleminin hasarlı kısmı çıkarılır ve yapay bir diz protezi yerleştirilir. Protez, metal, plastik veya seramik gibi malzemelerden yapılabilir.

 

Ameliyat sonrası, hastaların genellikle birkaç gün hastanede kalması gerekmektedir. Ameliyat sonrası dönemde, hastaların fizyoterapi yapmaları gerekmektedir. Fizyoterapi, kas gücünü ve hareket açıklığını geri kazandırmak için egzersizleri içerir. Ameliyat sonrası başarılı bir iyileşme süreci için doktorunuzun önerilerini takip etmek önemlidir.

Diz Protezi Ameliyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlhan İrem Anlasana Müzik Parkı Proje Çalışmaları Başladı – Güncel Haberler İBB 22 meydanda 22 bin gence ulaştı- Güncel Haberler Allianz Motto Müzik’in keşfi müzikseverlerle buluştu- Güncel Haberler A101 Teknolojik ürünleriyle müşterilerine uygun fiyatlı fırsatlar sunmaya devam ediyor- Güncel Haberler Kadınlar bu saldırıyı durduracak! Dünyayı Esir Alan COVID-19’a ‘Karantina Penceresinden’ Bakış- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı? 21 Mayıs Pazar Reyting Sonuçları Merakla Bekleniyor!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat