Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğal taşı sanatla buluşturan yarışma: “Değişik Tasarım Yarışması”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Doğal taşı sanatla buluşturan yarışma: “Değişik Tasarım Yarışması”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Doğal taş sektörünün yıldızlarını buluşturan Marble İzmir, Değişik Tasarım Yarışması’yla taşa sanat katan yetenekleri bir araya getirdi. Genç tasarımcı adayları, doğal taş kullanarak oluşturdukları özgün projelerle yarışmaya katıldı.

 

Sektörün öncülerini fuarizmir’de buluşturan Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında 27. kez kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen fuar, 2022 yılı doğal taş ihracatına can suyu olacak. Marble İzmir, doğal taş sergisine dönüşen örnekleri, sektörü yakından ilgilendiren makineleri ve en yeni teknolojileri ile dünyayı İzmir’de buluşturacak. Katma değerli ürün üretmek amacıyla sektörleri teşvik eden İZFAŞ, doğal taş sektöründe de tasarıma önem veriyor. “Değişik” temasıyla dördüncüsü düzenlenen yarışma, genç tasarımcı adaylarını sektörün yenilikçi firmalarıyla buluşturdu. 

 

Tasarımlar jüri üyelerinden takdir topladı

Geçtiğimiz günlerde başvuru süreci sona eren yarışmanın jüri üyelerine sunumu gerçekleştirildi. Akvaryumlu sehpa, hoparlör, aromaterapi cihazı, yazı tahtası gibi tasarımların olduğu eserler jüri tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Online olarak gerçekleştirilen oylama sonucunda 46 tasarım arasından seçilen 15 tasarım üretim için değerlendirmeye alındı. Fiziki olarak gerçekleşen tasarımcı-firma buluşmasında ise tasarımların yaratıcısı genç yetenekler üretici firmalara sunumlarını gerçekleştirdi. Firmaların değerlendirmesi sonucu üretimi yapılacak tasarımlar belirlendi.

 

Tasarımcı firma eşleşmeleri

Abdullah Karadeniz ve Ece Diliüz-Haz Mermer, Beril Kantar ve Ecem Çıkrıkçı- Gürmaş Gürel, Gökçe Sevilmiş-Ebla Maden, Gülnur Üstün ve Pelin Nur Karabay-Gürmaş Gürel, Hilal Eylül Taşçı-Alimoğlu, İrem Aslan-Laodikya, Kerem Aydın-Haz Mermer, Mehmet Tekin ve Tahsin Demir-Alimoğlu, Taner Vural-Silkar, Umut Deniz Demir-Alimoğlu, Yaren Aysan-Laodikya şeklinde gerçekleşti.

 

Bütün projelere “Değişik Tasarım Ödülü”

Üretimi gerçekleştirilecek bütün projelere “Marble Değişik Tasarım Ödülü” olan özel tasarım plaket verilecek. Üretilen ürünler arasından seçilecek en iyi 3 proje ise “Marble En Değişik Tasarım Ödülü” ve 15 bin TL para ödülü almaya hak kazanacak. “Marble İşbirliği Tasarım Ödülü” olan özel tasarım plaketi ise, firma ve tasarımcının üretim sürecine yansıyan işbirlikleri göz önüne alınarak 2 firmaya verilecek. Üretimine karar verilen projeler, 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde Marble İzmir Fuarı sırasında fuarizmir’de sergilenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Doğal taşı sanatla buluşturan yarışma: “Değişik Tasarım Yarışması”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Festival Çadırlarında El Emeği Ürünler Sergilendi- Güncel Haberler Başkan Savran: İşimiz Hizmet- Güncel Haberler Borusan Sanat müzik bursu başvuruları açıldı- Güncel Haberler Ak Parti Seferihisar, İlçe Danışma Meclisinde Buluşuyor- Güncel Haberler İnegöl’de Türk Mutfağı Haftası Gençlerle Kutlandı- Güncel Haberler Türkiye Veri Bilimi Alanında Stratejisini Belirlemeli- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat