DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR 1. BÖLÜM ANALİZİ

28.12.2019

0 Yorum

Doğduğun Ev Kaderindir ilk bölümde neler oldu? 2. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? Doğduğun Ev Kaderindir reytingleri nasıl?

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR 1. BÖLÜM ANALİZİ

MEKANIN SAHİBİ GERİ DÖNDÜ

Sevgili Eylem Canpolat eşsiz kalemiyle Doğduğun Ev Kaderindir dizisine can veriyor. Usta senarist kurduğu gerçek dünyayla hepimizin kalbine dokundu. Hep gerçeklerden sunduklarıyla bizim önümüze çıkan Eylem Canpolat tekrar Camdaki Kız uyarlamasıyla bizlerle. Gülperi’den sonra ki ilk işi. Yani mekanın sahibi geri döndü diyebiliriz. Sektörün en iddialı senaristlerinden olduğu kesin.

ZEYNEP VE MEHDİ ÇEKİMİ

Doğduğun Ev Kaderindir İlk bölümü bence en elektrikli kısmı Mehdi’nin elindeki ıslak mendille Zeynep’in yüzünü sildiği kısımdı. Aralarında bir çekim olduğu bu sahneden ortaya çıktı. Kafasında kurduğu yargılarla Zeynep gibileri yargılayan Mehdi Zeynep‘i farklı görünce sustu kaldı. Zeynep’in dediği gibi onu tanımıyorsun ama Mehdi. Bakalım ne olacak? Mehdi Zeynep hakkındaki yargısını değiştirirken pek zorlanmadı bu bölümde. Daha ilk buluşmada Zeynep’in farklılığını hissetti. Bu izleyiciyi çeken bir durum. Klasik iletişimsizlik hâli yaşanmadı diyebiliriz. Bu ikili için sevindirici bir durum.

DOĞURAN MI? BÜYÜTEN Mİ?

Türk toplumunda hep tartışılan bir konudur bu. Zeynep’te kendi içindeki seçimini yaşayacak. Tabi yaşayabilirse. Seçim hakkı verilirse yaşayabilir. Vicdan muhasebesine giren Zeynep hepimizi gerçeğimizle yüzleştirdi. Arkaya attıklarımız gün yüzüne çıktı. Türk halkı bir kez daha bununla yüzleşti. Zeynep’in öz babasının değişimi beni şoke etti. Üstelik çok ta mutlu eti. Böyle bir değişim gerçekten yakıştı babamıza. Bence bir değişim yaşayan da Nermin Hanım olmuş. Saf bir şekilde alıp büyütmek isteyen Nermin şimdi Zeynep’i herkesten kıskanan, gururlu bir kadına dönüşmüş.  Mehdi’nin annesinin ise oğlunun başının belaya girmemesinden çok daha başka bir amacı olduğunu seziyorum. Sadece evladının evlendiğini görmek, başının girmemesi için değil bunlardan daha öte bir amacı var. Belki de Mehdi’nin annesi hasta olabilir. Zaten bölüm içinde rahatsızlandı.

dogdugun-ev-kaderindir

 

HEMEN EVLENELİM

Mehdi annesinin rahatsızlığı üzerine evlenme fikrini reddetmişken hemen kabul etti. Zaten Zeynep’i görünce çok çabuk karar değiştireceği belliydi. Zeynep te eğer vicdan yapmamış olsaydı evlenmeyi kabul etmezdi. Önümüzdeki bölümde gelinlik giyen Zeynep  ne ile karşılaşacak ? Hepimiz göreceğiz. Zannediyorum ki bir hayal kırıklığı yaşayacak.

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR REYTİNGLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hepimiz Zeynep’in o güzel çocukluğuna sarılmak istedik değil mi? Kocaman sarılıp gözündeki yaşları silmek geldi benim de içimden. Ne çocukluk ne ağabey görmüş Zeynep. En sevdiği ağabeyi gibi yitip gitmiş. Belki ona ağabeylik yapacak biri gelir. Çok hoş olur. Nişanlısını oynayan Engin Hepileri‘nin de hakkını vermek lazım. İyi oyuncu olduğu kesin. Kabul edelim İbrahim Çelikkol‘a mahallenin ağabeyi tarzı ve maçoluk çok yakışıyor. Bu sefer ki maço başka bir maço ama her an içinden bir salon beyefendisi çıkabilir. Sonuçta mühendislik kazanmış neden olmasın?

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR 2. BÖLÜM FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gerçek hikâye hepimizi etkiledi önümüzdeki bölümü merakla bekliyoruz. Romantik komedi mayası olan Demet ÖZDEMİR bu sefer kendini aşmış. Erkenci Kuş son sezondan belliydi zaten dram potansiyeli. Belki Mehdi ve Zeynep’e romantik komedi ufak sahneler arada bir gelir. Çok sık olmamak koşuluyla bu diziye çok yakışacaktır.

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ