Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğru kapasite seçeneği ile satın alınan klimalar verimi yükseltiyor, faturayı düşürüyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Doğru kapasite seçeneği ile satın alınan klimalar verimi yükseltiyor, faturayı düşürüyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde klimalara olan talep yavaş yavaş artarken uzmanlar klimaları kullanmadan önce yılda bir kez bakım yaptırılmasını, klima filtrelerinin ise ortalama 3 ayda bir temizlenmesini tavsiye ediyor. Klimanın nerede, hangi amaçla ve ne büyüklükte bir mekânda kullanılacağının önemine de dikkat çeken uzmanlar, yanlış kapasite değerleriyle satın alınan klimaların ısıtma / soğutma verimini düşürdüğünü aynı zamanda da kullanıcısına daha yüksek faturalar çıkardığını belirtiyor.

 

Özellikle yaz mevsiminin bunaltıcı hava koşullarında yaşam kalitesini artıran ve ferahlatan klimalar, ev ve ofislerde daha konforlu vakit geçirilmesini mümkün kılıyor. Kapalı alanlarda yarattığı ideal hava kalitesiyle sıkça tercih edilen klimaların seçimi, bakımı ve temizliği ise kullanıcıların yaz mevsimi öncesi merak ettikleri arasında yer alıyor. Farklı tipteki yaşam alanları için en ideal klima seçimini ve bakımını paylaşan E.C.A. uzmanları, filtrelerin ortalama üç ayda bir temizlenmesini öneriyor.  

 

Doğru klima seçimiyle konforlu iklimlendirme

Çevre dostu ve tasarruflu yapısı sayesinde yaz mevsimindeki iklimlendirmeyi stabil bir şekilde sunan E.C.A. klimalar, verimliliğiyle ön plana çıkıyor. Full DC inverter teknolojisi ve yüksek EER-COP değerlerine sahip cihazların doğa dostu R32 gazı ile desteklenmesi, verim ve sürdürülebilirlik açısından fayda sağlıyor. Nem düzenleyici fonksiyon, rahat uyku modu, sessiz mod ve hızlı soğutma modu gibi özelliklerin kullanıcı deneyimini iyileştiren faktörler arasında gösteren E.C.A. uzmanları, doğru klima seçiminde bu özelliklerin önemli rol oynadığını belirtiyor. Satın alınan klimaların montajının, gaz ve ısı kontrollerinin yetkili servislerce yapılması da cihazın maksimum verimde çalışması için önem taşıyor.

 

Klima tipi ve BTU değerlerine dikkat!

Kullanılacak ortama ve ihtiyaca göre değişen klima tipleri, seçim konusunda da farklı soruları ortaya çıkarıyor. Klimanın nerede, hangi amaçla ve ne büyüklükte bir mekanda kullanılacağı sorularına verilen cevaplar ise doğru seçimi sağlıyor. Klimanın BTU değeri mekanın ihtiyacına göre hesaplanmamışsa verim sağlanması mümkün olmuyor. Doğru kapasite değerleriyle satın alınan klimalar, ısıtma/soğutma verimini yükseltiyor ve faturaların düşmesini sağlıyor. Mekan büyüdükçe artması gereken kapasite değerlerinin kullanılacak mekanın ebadına uygun belirlenmesi de E.C.A. keşif uzmanlarınca gerçekleşiyor.  

 

Filtre temizliği ile daha uzun ömürlü ve sürdürülebilir performans

Klimaların uzun ömrü ve sürdürülebilir performansı için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktaların başında ise filtre temizliği ve klima bakımı geliyor. Konutlarda kullanılan klimalardaki hava filtrelerinin elle kolayca çıkarılarak temizlenebilmesi, ortamı ferah havayla iklimlendirmeyi mümkün kılıyor. Elektrik süpürgesi veya herhangi bir kimyasala gerek duymadan sadece su ile zahmetsizce yapılabilen filtre temizliği, klimaların yüksek verimini destekliyor. 

Yılda bir kez klima bakımı şart

Filtre temizliğinin yanı sıra klima temizliğinin de taze hava sirkülasyonu sağlamada önem taşıdığını kaydeden E.C.A. uzmanları, yaz ve kış aylarındaki kullanımdan önce yılda bir kez bakım yaptırılmasını öneriyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Doğru kapasite seçeneği ile satın alınan klimalar verimi yükseltiyor, faturayı düşürüyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Büyükşehir Belediyesi Moğollar Konseri düzenliyor- Güncel Haberler 17. Akbank Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu Yaz mevsiminin bizlere armağanı D vitamini- Güncel Haberler Borusan Müzik Evi’nde Yeni Sezon Açılıyor- Güncel Haberler İnternet kullanıcılarının en çok hangi platformlarla veya hizmetlerle ilgili endişeleri var?- Güncel Haberler Türkiye’nin Asi Kızları, Dünya Kız Çocukları Günü’nde cinsiyet eşitsizliğine meydan okuyor!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat