Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Konserleri İle İstanbullular Cumhuriyet Bayramı’nı Coşkuyla Kutladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Konserleri İle İstanbullular Cumhuriyet Bayramı’nı Coşkuyla Kutladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Konserleri İle İstanbullular Cumhuriyet Bayramı’nı Coşkuyla Kutladı- Güncel Haberler

Doğuş Grubu’nun kültür-sanat alanındaki en uzun soluklu toplumsal yatırım platformlarından Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Cumhuriyet­ Bayramı­’nın coşkusunu iki özel­ konser ile kutladı. 29 Ekim’de Galataport İstanbul’da ücretsiz gerçekleşen konserleri 4 bini aşkın kişi izledi.  

 

Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinde Türkiye’de klasik müziğin çocuklar ve gençler aracılığıyla daha fazla yaygınlaşması amacıyla 2006 yılında çalışmalarına başlayan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Galataport İstanbul ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda iki unutulmaz konsere imza attı.

 

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstendiği Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın tüm üyelerini temsilen 56 öğrenci ve SİRENE’den 30 kişinin yer aldığı Galataport İstanbul konserlerinde toplam 86 müzisyen yer aldı. Şef Volkan Akkoç önderliğinde 2014 yılında kurulan SİRENE ile DÇSO ilk kez birlikte sahne aldı. 

 

Galataport İstanbul, D Saat ve Mücevherat, Volkswagen, d.ream ile NTV’nin sponsorları arasında yer aldığı ve Galataport İstanbul Doğuş Meydanı’nda gerçekleşen konserleri izleyen 4 bini aşkın kişi keyifli anlar yaşadı.  

 

7 marş ve 7 türküden oluşan konserlerin repertuvarında; Osman Zeki Üngör-Türkiye Cumhuriyeti İstiklal Marşı, Musa Süreyya-Vatan Marşı (Düzenleyen: Nejat Başeğmezler), Felix Körling-Gençlik Marşı (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Cemal Reşit Rey-Cumhuriyetin Onuncu Yılı Marşı, Rumeli Türküsü-Bülbülüm Altın Kafeste (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Nihavend Türkü-Ah Bir Ataş Ver (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Rize ve Sinop Türküleri-Yeni Biteyi & Ben Giderim Batum’a (Düzenleyen: Hasan Niyazi Tura), Rumeli Türküsü-Manastırın Ortasında (Düzenleyen: Tolga Taviş), Drama Köprüsü (Düzenleyen: Volkan Akkoç), Çanakkale Yöresi-Evreşe Yolları Dar (Düzenleyen: Tolga Taviş ve Volkan Akkoç), Keklik İdim Vurdular (Düzenleyen: Yalçın Tura), Zeki Üngör-Cumhuriyet Marşı (Düzenleyen: Nejat Başeğmezler), Faik Canselen-İleri ve Muammer Sun-Biz Atatürk Gençleriyiz marşları yer aldı. 

 

DÇSO, 28 Ekim Cuma günü 20:30’da da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konserinde Antalya seyircisiyle buluştu. Hasan Niyazi Tura yönetiminde, Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere ilgi büyüktü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Konserleri İle İstanbullular Cumhuriyet Bayramı’nı Coşkuyla Kutladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Keçiören’in Okullarında ‘Omicron’a Karşı Dezenfeksiyon- Güncel Haberler Philips, Emzirme Haftası için 25 Ülkede Annelerin Emzirme Tercihlerini Araştırdı- Güncel Haberler Burun kanaması ne zaman ciddiye alınmalı- Güncel Haberler İleri Yaş Kanserlerinde Yaklaşan Tehlike: Silver Tsunami – Güncel Haberler İstanbul Festivali’ne Rekor Katılım  Fatma Turgut ve Pinhani’den Muhteşem Konser- Güncel Haberler Koç Holding’in 58. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat