Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dönüştürülemeyen ambalaj atıkları onların yuvası oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Dönüştürülemeyen ambalaj atıkları onların yuvası oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Lüleburgaz Belediyesi ile Danone Türkiye iş birliğiyle 6 bin 61 adet süt ambalajı kuş yuvasına dönüştürüldü. “Bir Dönüşüm Bir Yuva” etkinliği sonrasında kuş yuvaları kent genelindeki ağaçlara asılmak için belediyeye teslim edilirken meydanda dünyaca ünlü köpek eğitmeni Uğur Kurşun ve ekibinin köpeklerle yaptığı gösteriler nefes kesti. Etkinlikte konuşan Başkan Gerenli, “Sadece bir gün değil her gün hayvanları, can dostlarımızı sevmeli, korumalı ve yaşam haklarına her zaman saygı duymalıyız.” dedi.

 

Lüleburgaz Belediyesi ile Danone Türkiye 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı bir farkındalık etkinliğine imza attı. Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında Türkiye’deki “sıfır atık” belgesine sahip üretim tesislerinden biri olan Danone Türkiye’nin Lüleburgaz’daki Sütlü Ürünler Üretim Tesisi, geri dönüşüm vizyonu doğrultusunda dönüştürülemeyen ambalaj atıklarından kuş yuvası olarak değerlendirdi. Tüm bunlarla birlikte ünlü köpek eğitmeni Uğur Kurşun ve ekibi de sahne aldı.

 

Patili dostlar nefes kesti!

Uğur Kurşun ve ekibinin sahne aldığı etkinlikte birbirinden farklı köpeklerle yapılan gösteriler nefesleri kesti. Öte yandan köpeklerle yapılan firizbi ile koruma etkinlikleri büyük beğeni topladı.

 

50 adet kuş yuvası

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hayata geçirilen uygulama kapsamında Kongre Meydanı’nda Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Danone Türkiye Sütlü Ürünler Endüstriyel Lideri Özlem Taşdemir, Lüleburgaz Belediyesi ile Danone Türkiye çalışanlarının katılımıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında 6 bin 61 adet 1 litrelik süt ambalajından elde edilen 50 adet kuş yuvası ekiplerce belirlenen noktalara asıldı.

 

“Bir gün değil her gün farkındayız”

Etkinliğin açılışında konuşan Başkan Gerenli farkındalık günlerinin çok önemli olduğunu ancak bir gün farkındalık günlerine ihtiyaç duyulmadığı günleri görmeyi dilediğini belirterek, “Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Farkındalık Günleri gerçekten çok önemli. Ama bir gün farkındalık günlerinin olmadığı bir dünyada yaşamak istiyoruz. Sadece bir gün değil her gün hayvanları, can dostlarımızı sevmeli, korumalı ve yaşam haklarına her zaman saygı duymalıyız. Onların yaşam haklarını ve yaşam alanlarını korumak bizlerin elinde. Bunu hep beraber başarabiliriz. Her şeyin sevgiyle başladığı Lüleburgaz’da hayat sevince güzel ve hayat paylaşınca güzel diyoruz” diye konuştu.

 

“Gezegenimizin sadece bugününe değil yarınına da yatırım yapıyoruz”

Danone Türkiye Sütlü Ürünler Endüstriyel Lideri Özlem Taşdemir de 2030 hedefleri doğrultusunda gezegenin bugününe değil, geleceğine de hizmet ettiklerini söyleyerek ‘Tek Gezegen. Tek Sağlık’ vizyonlarını vurguladı.  Taşdemir, “Danone olarak ‘Tek Gezegen. Tek Sağlık’ vizyonumuz ve 2030 hedeflerimiz doğrultusunda, sürdürülebilirlik yaklaşımımız, inovasyonlarımız ve sağlıklı beslenmeye hizmet eden ürün portföyümüzle, gezegenimizin sadece bugününe değil yarınına da yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

 

“Gıda atığını yüzde 61 azalttık”

 

Danone Türkiye’nin bahsetmiş olduğu hedefler doğrultusunda gıda atıklarını son 3 yılda önemli bir oranda azalttıklarını kaydeden Taşdemir, “Sütlü ürünler kategorimizde son 3 yılda toplam gıda atığı miktarımızı yüzde 61 azalttık. Geri dönüştürülemeyen gıda atığı miktarımız ise yüzde 0 olarak gerçekleşti. Sıfır Atık Belgesi sahibi Lüleburgaz Sütlü Ürünler Fabrikası’nda kısa süre önce Su Geri Kazanım Ünitesi’ni hayata geçirerek kullandığımız suyun yüzde 22’sini geri kazandık. Döngüsel ekonomi taahhüdümüz kapsamında süt ambalajlarının geri dönüştürülemeyen bölümlerini değerlendirerek, doğal hayatı destekleyici böylesi bir çalışmanın parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza ve projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dönüştürülemeyen ambalaj atıkları onların yuvası oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  2. Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Etkinlik Programı Belli Oldu- Güncel Haberler Teknosa, İstanbul’daki 37’nci mağazasını açtı- Güncel Haberler TUYAD Sektör İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi- Güncel Haberler Burak Özçivit’ten soğuk havaya karşı “cool” duruş- Güncel Haberler 30 Haziran 2022 Reyting sonuçları açıklandı Vodafone Red’e Gelenlere 3 Ay Netflix Hediye- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat