Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyaca Ünlü Trompet Sanatçısı Lucienne Renaudin Vary CSO’ya Konuk Oluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Dünyaca Ünlü Trompet Sanatçısı Lucienne Renaudin Vary CSO’ya Konuk Oluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Şef Cem Mansur yönetiminde dünyaca ünlü trompet sanatçısı Lucienne Renaudin Vary’e eşlik edeceği özel bir konsere hazırlanıyor. 5 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sanatseverlerle buluşacak konserde, Fransız bestecilerin en özel eserlerine yer verilecek.

French Victoires de la Musique Classique tarafından 2016 yılında ödüle layık görülen ve Classic FM’in “30 Yaş Altı 30 Yükselen Yıldız” isimleri arasında gösterilen 24 yaşındaki Lucienne Renaudin Vary, 2021’de Warner Classics etiketiyle çıkan üçüncü albümü ile “Genç Sanatçı” kategorisinde Opus Klassik Ödülü’nü kazandı. 

CSO Ada Ankara’da Fransız Rüzgarları Esecek

Geçtiğimiz sonbaharda Lucerne Senfoni Orkestrası ve Michael Sanderling ile en ünlü trompet konçertolarından bazılarının kaydedildiği sürprizlerle dolu dördüncü albümünü çıkaran genç sanatçı, CSO ile birlikte trompet repertuvarının en önemli eserlerinden Henri Tomasi’nin Trompet Konçertosu’nu seslendirecek. Programda ayrıca Fransız müziğinin en mutlu bestecilerinden Camille Saint-Saens’ın Samson ve Dalila operasından  “Bacchanale” eseri ve  Claude Debussy’nin “Bir Orman Perisinin Öğleden Sonrası için Prelüd, Iberia” yer alıyor. 

Konser hakkında detaylı bilgi için “cso.gov.tr” adresi ziyaret edilebilir. Biletler “biletinial” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünyaca Ünlü Trompet Sanatçısı Lucienne Renaudin Vary CSO’ya Konuk Oluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Aksa Doğalgaz // Doğal Gaz Aboneliğine 8 Taksit Fırsatı- Güncel Haberler İtfaiye’nin yeni binasında sona gelindi- Güncel Haberler İnsan – Doğa İlişkisi Üzerine 4 Film: “Kayıp Rüzgârlar” Evdeki malzemelerle organik oyun hamuru yapıyorlar- Güncel Haberler Kartepe’de Dolu Dolu 19 Mayıs- Güncel Haberler Haşereyle Mücadele Yaza Hazırlık- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat