Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ege Tıp’ta Hemşirelik Haftası programı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » sağlik » Ege Tıp’ta Hemşirelik Haftası programı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri koordinesinde Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda emekli hemşire ve teknikerlere plaket verilirken müzik dinletisi yapıldı. Egeli hemşirelerin aile ve toplum sağlığının korunmasında güler yüzlü, sabırlı ve şefkatli bir şekilde görev yaptıklarını dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Hemşirelerimizin gece gündüz demeden titizlikle ortaya koyduğu bu çabaların her türlü takdirin ötesinde olduğunun bilincindeyiz” dedi.

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesindeki programa, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asiye Akyol, EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Çoğulu, dekanlık ve başhekimlik yönetimi, EÜTF Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uzman Hemşire Reyhan Demir, öğretim elemanlarıyla hemşire ve teknikerler katıldı. Sağlık Bakım Hizmetleri koordinesinde ve Hemşirelik Haftası kapsamında düzenlenen programda konuşan Rektör Budak, sağlık alanlarında görev yaparken başarılı olabilmenin ilk şartının insan sevgisi olduğunu söyledi. Gerek hekimlerin gerek hemşirelerin gerekse diğer sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle görevlerini yaptıklarını vurgulayan Rektör Budak, “Özellikle hemşirelerimiz, genel sağlığın korunması ve iyileştirilmesi, hastalığın önlenmesi gibi birçok hayati konuda toplum sağlığını savunma cephesinin en ön safında yer alıyorlar. Bu anlamda ulvi bir mesleği icra eden tüm hemşirelere gösterdikleri sabır ve şefkat için teşekkürü bir borç bilirim. Küresel salgın nedeniyle yaşadığımız şu zor zamanlarda hemşirelerimiz, başta kendi ailelerinden olmak üzere her türlü fedakârlıkta bulunarak görev ve sorumluluktan kaçmadı. Eşi benzeri görülmemiş, emsalsiz bir adanmışlıkla yurdumuzun her köşesinde; sonsuz bir sabır, destansı bir gayret, koşulsuz ve büyük bir özveriyle mesleğini icra etti. Aile ve toplum sağlığının korunmasında güler yüzlü, sabırlı ve şefkatli bir şekilde görevini yapan hemşirelerimiz ve hemşire adaylarımız tüm övgüleri hak etmektedir. Hemşirelerimizin gece gündüz demeden titizlikle ortaya koyduğu bu çabaların her türlü takdirin ötesinde olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle hem üniversitemize hem de ülkemize sundukları değerli katkılar nedeniyle hemşirelerimizi ayrı ayrı kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

EGE ÖRNEK BİR HASTANE

Sağlık profesyonelleri arasında hemşirelerin büyük bir çoğunlukta olduğunu kaydeden Uzman Hemşire Demir ise hemşirelerin sağlık hizmetlerinin planlanmasında önemli bir rol üstlendiğine vurgu yaptı. Uzman Hemşire Demir, “Ege Üniversitesi Hastanesi pandemi sürecinde ve 30 Ekim İzmir Depremi’nde hastaları karşılama kapasitesi, tedavi süreçleri ve takibi açısından örnek bir hastane oldu. Rektör hocamızın öncülüğünde, Başhekimliğimiz, tüm anabilim dalları ve sorumlu hemşirelerin iş birliği ve organizasyonu ile süreç etkili ve verimli bir şekilde yönetildi. Bir çoğumuz bu süreçte ailesinden uzak kalarak çalışmaya devam etti, önemli sayıda hemşiremiz hastalığı geçirdi, tedavi oldu ve tedavi olur olmaz da tekrar işe geri döndü. Ege Üniversitesi Hastanesi hemşireleri olarak bizleri her zaman destekleyen mesleki gelişimimizde öncü olan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a şükranlarımızı arz ederim” dedi. Konuşmaların ardından, emekli olan hemşire ve teknikerlere plaket verildi, “Bizden Ezgiler” müzik sunumu yaptı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ege Tıp’ta Hemşirelik Haftası programı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

 • RASTGELE İÇERİKLER

  Buca pazarlarında çevre farkındalığı- Güncel Haberler “Mozart’ın Kadınları” CRR’de Ünlü Piyanist SERGEI YEROKHIN Süreyya Operası’nda Konser Verecek- Güncel Haberler Asfalt ekipleri bu kez Maliyeciler’de- Güncel Haberler Yatırım Finansman, Yatırım Günü’nde ‘Umut Ormanı’nın ilk fidanlarını dikti- Güncel Haberler Doktor Ümit Aktaş; Karbonhidrat Fakir Gıdasıdır- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat