Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ege’de “Müzelerin Önemi ve Eğitim İşlevi” anlatıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Ege’de “Müzelerin Önemi ve Eğitim İşlevi” anlatıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından “Müzeler Haftası” dolayısıyla “Müzelerin Önemi ve Eğitim İşlevi” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Çevrimiçi olarak düzenlenen, akademisyen ve öğrencilerin katıldığı söyleşide konuşmacı olarak Ege Üniversitesi Kitap ve Kâğıt Sanatları Müzesi Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Seda Ağırbaş yer aldı.  

 

Programda bir sunum yapan Öğretim Görevlisi Dr. Ağırbaş, müzelerin işlevi hakkında bilgiler vererek Türkiye’de yer alan müzelerden örnekler paylaştı.  Öğretim Görevlisi Dr. Ağırbaş, müzelerin toplama, sergileme, belgeleme, koruma, bakım ve onarım ile eğitim işlevleri yoluyla kültürel birikimin sağladığını belirtti. Ayrıca müzeler aracılığıyla birikimlerin gelecek nesillere aktarıldığını ve ortak insan deneyiminin zenginleştirildiğini ifade eden Öğretim Görevlisi Dr. Ağırbaş, sunumunda müzelerin önemine dikkat çekti.

 

Söyleşi sonunda Öğretim Görevlisi Dr. Ağırbaş, katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ege’de “Müzelerin Önemi ve Eğitim İşlevi” anlatıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Haftanın En Çok İzlenen Dizileri Belli Oldu! 7 – 13 Haziran 2021 Monster Notebook’tan oyun severlere Biomutant sürprizi- Güncel Haberler Yale’nin özel fırsatları ile bu bahar ev güvenliğinizi arttırın- Güncel Haberler PUBG MOBILE, Burak Özçivit ile işbirliğine gidiyor- Güncel Haberler Üsküdar 7. Kitap Fuarı İlk 4 Günde 100 Bini Aşkın Ziyaretçi Ağrladı- Güncel Haberler İzmir’in unutulmaz başkanı Ahmet Piriştina kabri başında anıldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat