Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Ekonomik kriz Erdoğan’ı çay atamaz hale getirdi”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » “Ekonomik kriz Erdoğan’ı çay atamaz hale getirdi”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

BTP Lideri Hüseyin Baş’tan ekonomik kriz üzerine dikkat çekici paylaşımlar…

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş sosyal medya hesabından ekonomiye dair dikkat çekici paylaşımlar yaptı.

3 ayrı video yayınlayan BTP lideri, İktidarın ekonomi politikasına yönelik eleştirilerde bulundu, çözüm önerilerini anlattı.

 

Konut kredisine farklı bakış

 

Hüseyin Baş’ın yayınladığı ilk video konut kredisi üzerine oldu.

Baş, “Şimdi bunlar ne yapıyor. Diyorlar ki '0,99 faizle ev kredisi veriyoruz. ‘Çok düşük faizle kredi veriyoruz’ diye de övünüyorlar. Bakın 2 milyon lirası olan bir vatandaş bankaya gidiyor parasını faize yatırıyor ve 30 bin lira aylık gelir elde ediyor. Aynı vatandaş gidiyor diğer bankaya 2 milyon lira 0,99 faizli ev kredisi alıyor. Aylık 27 bin lira ödeme yapacak. Oradan aldığını buraya yatırıyor. Aradan 10 sene geçiyor, bu vatandaşın 2 milyonu duruyor, nur topu gibi bir tane de evi oluyor. Şimdi çalıştı mı? Çalışmadı ama ev sahibi oldu. Sen çalışıyorsun bir şey elde edebiliyor musun? Edemiyorsun! Demek ki neymiş, senin destekleyeceğin adres cebinde 2 milyonu olan adam değil, senin destekleyeceğin adres parası olmayan adam” dedi.

 

“Çiftçiyi, işçiyi desteklersen ekonominin çarkı döner”

 

Bir diğer videosunda ise, “Biz çiftçiyi desteklersek, esnafı desteklersek, işçiyi desteklersek bu ekonominin çarkı rahat bir şekilde dönecek” diyen Hüseyin Baş, “Bakın çok basit bir örnek vereyim; 5 kişi düşünün, yan yana dursunlar ve birbirlerine 200'er lira borcu olsun, buna da piyasa diyelim. 5 kişilik piyasanın toplam borcu 200’er liradan bin liradır.  Peki son halkaya bir tane 200 lira verelim ve para elden ele geçsin. Şimdi piyasanın ne kadar borcu kaldı? Sıfır lira. Kaç parayla çözdüm bu işi 200 lirayla. Yani sen piyasaya gerekli parayı verirsen bu piyasada ne borç kalır, ne zorluk kalır, ne üretimsizlik kalır” şeklinde konuştu.

 

“Zamlar Erdoğan’ı çay atamaz hale getirdi”

 

Hüseyin Baş ekonomik kriz geldiği seviyeyi anlatırken de dikkat çekici örnekler kullandı.

“Türkiye çay cenneti çay. Zenginliklerimizi anlat anlat bitmez” diyen BTP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gezilerinde bir otobüsten vatandaşlara çay atmasını hatırlattı ve şunları söyledi; “Sayın Cumhurbaşkanımı gittiği her yerde çay atardı değil mi. Şimdi atmıyor. Niye? Zam geldi. Cumhurbaşkanımızın çay atamaz hale geldiği bir ortamda artık ekonominin ne kadar kötü olduğunu herkes kabullenmişken, herkese çözümün Bağımsız Türkiye Partisi olduğunu anlatmanın tam vaktidir.”

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

“Ekonomik kriz Erdoğan’ı çay atamaz hale getirdi”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Fruko Cool Lime Spotify kanalında kendi şarkı listelerini oluşturdu- Güncel Haberler Yerli rota optimizasyonu çözümü Optiyol, 810 bin dolar yatırım aldı Fazla Kilolarınız Anne Olmanızı Engelleyebilir- Güncel Haberler 2. Geleneksel Koyun Keçi Ekipmanları Festivaline yoğun ilgi- Güncel Haberler Tatilde önce ruhsal iyi oluş- Güncel Haberler Duayen İsim Selami Şahin Jolly Joker Private’da Sahne Alacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat