Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Endüstriyel Tesislerin İç Hava Kalitesi, Çalışanların Sağlığını ve Performansını Etkiliyor!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Endüstriyel Tesislerin İç Hava Kalitesi, Çalışanların Sağlığını ve Performansını Etkiliyor!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Abalıoğlu Holding bünyesinde faaliyet HIFYBER, endüstriyel tesislerdeki toz toplama sistemleri ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan filtrelerin; çalışan sağlığı ve performansı üzerindeki etkilerini açıkladı.   

 

Endüstriyel tesislerdeki klima santrallerinde ve toz toplama sistemlerinde kullanılan filtreler, çalışan sağlığını ve performansını doğrudan etkiliyor. 

 

Antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtre medyası

Gıda, ilaç, plastik, ahşap, ambalaj, metal işleme, seramik tesisleri, lastik üretimi, kağıt imalatları, çimento ve demir-çelik üretimi yapan endüstriyel tesislerde prosesten çıkan ve 2,5 mikrondan küçük olan tozlar, akciğerin en ince noktalarına kadar ulaşarak, kanseri riskini artırıyor. Ayrıca havada asılı kalan virüsler; toz toplama sistemleri ve klima santralleri ile taşınarak, bulaş riskini artırıyor. 

 

Endüstriyel tesislerde ki klima santrallerinde kullanılan hava filtrelerinin antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı olması; havada asılı kalan ve teneffüs edilebilen bakteri ve virüslerin, solunum yoluyla enfeksiyon riski ve alerjik reaksiyon oluşturmasını önlüyor. 

 

İç hava kalitesi, çalışan sağlığını ve performansını etkiliyor

“Endüstriyel tesislerde mahaldeki havanın filtre edilmesi ve kirli havanın zararsız bir şekilde atmosfere atılması, çalışanların sağlığının yanı sıra verimliliği açısından da önem arz ediyor” diyen Hifyber Genel Müdürü Ahmet Özbecetek, endüstriyel tesislerdeki toz toplama sistemlerinde ve klima santrallerinde kullanılan filtrelerin özellikleri ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu: “HIFYBER olarak toz toplama sistemlerinde 1 mikron altındaki küçük partikülleri filtrelemek üzere geliştirdiğimiz filtre kumaşı ile endüstriyel tesislerde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları sunuyoruz. Aynı şekilde endüstriyel tesislerdeki klima santrallerinde kullanılan filtrelerin de yüksek performanslı, antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı olması hayati önem taşıyor.  Çünkü klima santralleri; temiz havayı, iç ortam havası ile karıştırıp, filtreden geçirdikten sonra mahale veriyor. Yüksek filtrasyon verimliliği sağlayan antibakteriyel-antiviral özellikte nanofiber kaplı filtreler ile etkili bir hava filtrasyonu yapmak ve böylece havayı, bakteri ve virüslerden arındırılmış olarak ortama şartlandırarak çalışan sağlığını korumak mümkün. Endüstriyel tesislerdeki iç hava kalitesi çalışanların performansını da doğrudan etkiliyor. Yapılan araştrmalara göre ortam havasındaki  karbondioksit oranının yükselmesi çalışanların kendilerini yorgun hissetmelerine neden oluyor ve bu durum da performanslarını yüzde 10 düşürüyor. İç mekân hava kalitesi yüksek olan işletmelerde çalışanlar, kendilerini daha sağlıklı ve enerjik hissediyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Hifyber, toplu yaşamın olduğu kapalı alanlarda virüs ve bakterilerin yayılmasını önleyici özellikte ki Nanofiber Filtre Medyası ile iklimlendirme sistemlerinde güvenli şartlandırma sağlayarak, yüksek bir “iç mekân hava kalitesi” sunmaya devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Endüstriyel Tesislerin İç Hava Kalitesi, Çalışanların Sağlığını ve Performansını Etkiliyor!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  TKP: Mustafa Suphi ve yoldaşlarının hayali gerçek olacak- Güncel Haberler Koçtaş’tan Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları- Güncel Haberler İstanbul’un yeni açık hava müzesi: Bukoleon Sarayı Müze İstanbul’un en eski çeşmesini de barındıracak- Güncel Haberler 4 Eylül Barajı’nda Su Seviyesi Yükseliyor- Güncel Haberler İSU’dan basın açıklaması- Güncel Haberler GeForce oyuncuları Elden Ring, Destiny 2: The Witch Queen ve Total War: Warhammer III için Oyuna Hazır!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat