Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ericsson Araştırma Laboratuvarı Geleceğin Teknolojilerini Geliştirmeye Devam Ediyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Ericsson Araştırma Laboratuvarı Geleceğin Teknolojilerini Geliştirmeye Devam Ediyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ericsson Türkiye; üst düzey kamu yöneticileri, TÜBİTAK, iletişim servis sağlayıcıları ve akademik çevrelerin katkılarıyla "Ericsson Türkiye Araştırma Günü" etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi.
 

Ericsson Türkiye; üst düzey kamu yöneticileri, TÜBİTAK, iletişim servis sağlayıcıları ve akademik çevrelerin katkılarıyla "Ericsson Türkiye Araştırma Günü" etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi.  Ericsson'ın araştırma ekosistem  iş ortaklarını farklı bakış açılarını paylaşmak üzere bir araya getirdiği etkinlikte 5G evrimi ve 6G teknolojilerindeki en son gelişmeler değerlendirildi.

 

Etkinlik, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve İsveç Türkiye Büyükelçisi Staffan Herrstrom'un açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Üst düzey kamu liderleri ve Ericsson yöneticilerinin açılış konuşmalarının ardından, Ericsson'ın küresel liderlerinin katıldığı iki panel ve çeşitli uluslararası konuşmalar yer aldı.  Etkinlikte panellerin ve konuşmaların yanı sıra şebekeler, güvenlik ve endüstriyel uygulamalar alanındaki en son teknolojilerin ve yeniliklerin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı üç oturum gerçekleştirildi.

 

Ericsson Türkiye Araştırma Günü etkinliğinde, yayınlanmış çalışmalar ve uluslararası iş birliklerine dayalı  oturumlarda teknik sunumlar ve kavram kanıtı demoları dahil olmak üzere Türkiye'deki araştırma ekiplerinin yaptığı sayısız bilimsel katkı sergilendi. Bu kapsamda, 6G konseptleri ve teknolojilerini geliştirmek ve gelecekteki araştırma ve standardizasyon çalışmalarına rehberlik etmek amacıyla hayata geçirilen Hexa-X projesi ekibinin çalışmaları da katılımcılarla paylaşıldı.

 

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Ericsson olarak yaklaşık 130 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteriyoruz.  Türkiye'de mobil iletişimin tüm aşamalarında yer alıyoruz, ve bilgi ve iletişim teknolojileri alanında donanım ve yazılım dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunuyoruz. Bu doğrultuda, Türkiye'nin bilimsel ve teknolojik birikimine önemli katkılar sağlamak amacıyla 2018 yılında İstanbul'da Ericsson Araştırma Laboratuvarı'nı kurduk. Yenilikçi araştırma konularına odaklanan laboratuvar, ülkemizde 5G'nin tanıtımını hızlandırıyor ve Türk araştırmacıların 6G dahil olmak üzere geleceğin teknolojilerini tasarlamalarına ve dünya genelinde inovasyon projelerine katkıda bulunmalarına olanak tanıyor. Gerçekleştirilen bu çalışmaları etkinliğimizde sektöredeki iş ortaklarımızla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ericsson Araştırma Laboratuvarı'na katkılarından dolayı TÜBİTAK'a ve bu özel etkinliğe değerli katılımlarından dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

5G teknolojilerinden de bahseden Yalçın, sözlerine şöyle devam etti: “Ericsson olarak, bu güçlü inovasyonun öncüsü olmakta kararlıyız. Bu doğrultuda, günümüz şebekelerini akıllı, sürdürülebilir ve bağlantılı bir dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlamaya devam ediyoruz. 5G bağlantısı yalnızca dijital dönüşümün faydalarından tam anlamıyla yararlanılmasını sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda Türkiye'deki kuruluşların örnek olarak tahmine dayalı analitik ve üç boyutlu modelleme gibi pek çok yetenekler elde etmelerine yardımcı olacak ve en son teknolojilere erişmelerine olanak tanıyacak. Teknolojik gelişmeler, dünyamızı her zamankinden daha hızlı dönüştürüyor. Yaratıcılık ve inovasyon, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında kayda değer büyümeyi destekliyor. Bu nedenle, sektörün öncü şirketlerinden biri olarak, biz de önümüzdeki dönemde inovasyona ve araştırmalara yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

 

Ericsson Araştırma Laboratuvarı Türkiye Başkanı Dr. Henrik Almeida ise şunları söyledi:  "Türkiye'deki Ericsson Araştırma Laboratuvarı, dünya genelindeki 12 Ericsson Araştırma merkezinden biri. Ericsson Araştırma, Ericsson'ın gelecek vizyonuna büyük bir katkıda bulunuyor. Biz de bu sebeple dünya genelinde çok önemli çalışmalara imza atan iş arkadaşlarımızla birlikte devam eden araştırmalar konusundaki heyecanımızı herkesle paylaşmak istedik. Bu yılki etkinlikte, nihayetinde 6G'yi mümkün kılacak teknolojileri sergiledik. Bu teknolojilerin, daha sürdürülebilir bir dünya için toplumları birbirine bağlayan, geleceğin akıllı ağ platformunu mümkün kılacağına inanıyoruz.”

 

Ericsson, önümüzdeki on yıllık dönemde Türkiye'de geleceğe yönelik şebekeler oluşturmaya ve mevcut şebekeleri yenilemeye devam ederken teknolojik ilerlemeyi hızlandıracak yeni fikirler ve yeni iş birliklerini hayata geçirmek için ekosistemde iş ortaklarını bir araya getirmeyi planlıyor. Ericsson’ın vizyonunda sınırsız bağlantının yaşamları iyileştirdiği, çalışma şekillerini yeniden tanımladığı ve sürdürülebilir bir geleceğe öncülük ettiği bir dünya var. Bu vizyonla hayal edilemez şeyleri mümkün kılan bağlantılar oluşturmak amaçlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ericsson Araştırma Laboratuvarı Geleceğin Teknolojilerini Geliştirmeye Devam Ediyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Art Ankara 8.ci Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı davetli ön izlemesi ile kapılarını açtı.- Güncel Haberler Huobi’nin blokzincir sektörüne ilişkin raporu yayınlandı- Güncel Haberler 86. Uluslararası Bergama Kermes Festivali Pazartesi başlıyor- Güncel Haberler Meslek Liseli Genç PR’cılara Ödül Geldi.- Güncel Haberler Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başlıyor- Güncel Haberler Fetih Müzesi’nde Drama Atölyesi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat