Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Erol Kiresepi, G20 Çalışma Bakanları Toplantısında Dünya İşverenlerini Temsil Etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Erol Kiresepi, G20 Çalışma Bakanları Toplantısında Dünya İşverenlerini Temsil Etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Santa Farma İlaç Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi, G20 Çalışma Bakanları Toplantısında Dünya İşverenlerini Temsil Etti.

 

Santa Farma İlaç Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı, KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE) Onursal Başkanı Erol Kiresepi, G20 İtalya Dönem Başkanlığı kapsamında 23 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen G20 Çalışma Bakanları Toplantısı’na dünya işverenlerini temsilen katılarak bir konuşma yaptı.

 

Ekim ayında gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi’ne sunulacak istihdam ve büyüme konularındaki tavsiyelerin hazırlanması amacıyla İtalya’nın Catania şehrinde düzenlenen toplantıya G20 ülkelerinin Çalışma Bakanları, Bakanlık yetkilileri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri katıldılar.

Toplantının ilk bölümünde konuşan Kiresepi, pandemi sonrasında yeni istihdam olanakları yaratılmasını teşvik etmek ve hızlandırmak üzere mümkün olan her türlü tedbirin alınması gerektiğini, istihdam artışını sağlamak için de girişimcilerin, işletmelerin ve işçilerin güçlü teşviklerle desteklenmesi ile istihdam yaratılması için işverenlerin önündeki engellerin kaldırılmasına öncelik verilmesinde yarar olduğunu kaydetti.

 

“Eğitim ve kariyer rehberliğinin sağlanması zaruri”

IOE Onursal Başkanı, çalışanların hızla gelişen bir işgücü piyasasına adapte olabilmeleri için eğitim ve kariyer rehberliği sağlanmasının zaruri olduğunu vurgulayarak, tüm ülkelerin dinamik, esnek ve kapsayıcı işgücü piyasaları ile 21. yüzyıla uyum sağlayabileceklerini ifade etti.

Erol Kiresepi, G20’nin kabul ettiği politikaların ulusal düzeyde uygulanması durumunda mevcut sorunları çözebileceğimizi, bu kapsamda daha önce kabul edilen G20 Girişimcilik Eylem Planı, G20 Yapısal Reform Gündemi veya G20 Beceri Stratejisi gibi tedbirlerin her G20 ülkesinde eyleme dönüştürülmesini beklediklerini kaydetti.

Kiresepi konuşmasının sonunda, 150 ülkedeki 50 milyondan fazla şirketi temsil eden IOE’nin önümüzdeki dönemde başarılı uygulamalara ve etkili sonuçlara ulaşılması için G20 sürecini desteklemeye hazır olduğunu vurguladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Erol Kiresepi, G20 Çalışma Bakanları Toplantısında Dünya İşverenlerini Temsil Etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Tepe Nautilus Marka Karmasını Tchibo’yla Güçlendirdi- Güncel Haberler Burhaniye Kent Konseyi Çok Sesli Korosu İlk Konserini Yaptı- Güncel Haberler Vergi ödemede alternatif kanallar- Güncel Haberler Küçükçekmece’deki 6 Kütüphane 53 Bin Okuru Ağrladı- Güncel Haberler Veeam 27 büyüme ile 2021’i büyüme rekoruyla kapattı- Güncel Haberler Aydın Büyükşehir Belediyesi Olumsuz Hava Koşullarına Karşı Teyakkuza Geçti- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat