Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

EÜ Hemşirelik Fakültesi’nde “Dünya Ruh Sağlığı Günü” dolasıyla farkındalık standı açıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » sağlik » EÜ Hemşirelik Fakültesi’nde “Dünya Ruh Sağlığı Günü” dolasıyla farkındalık standı açıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

‘Her şey için Sevgide Şans var’

 

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” dolaysısıyla ruhsal iyilik haline dikkat çekmek ve ruh sağlığı farkındalığı yaratmak amacıyla stant açıldı. Fakülte binasında açılan stantta, “İçsel yolculuk, kendini tanı, aynaya bak” temasıyla katılımcılara ruhsal iyiliğe yönelik uygulamalar yaptırıldı.

 

Açılan stantta Egeli gençlerin ilgisi yoğun oldu. Standı ziyaret ederek gençleri yalnız bırakmayan EÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, gençlik ruh sağlığı ve toplum ruh sağlığının önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıca Prof. Dr. Dönmez, öğrencilerin ruh sağlığına yönelik ihtiyaç duyduklarında, nereden yardım alacakları konusunda bilgiler verip “Nefes aldıran ilişkilerde kal!” sloganının yer aldığı afişi, fakülte panosuna asarak etikliğin önemi dikkat çekti.    

 

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esra Engin ise, “Bu yıl Dünya Ruh Sağlığı Günü teması ‘Herkes İçin Ruh Sağlığı ve İyilik Halini Küresel Öncelik Haline Getirmek’ olarak belirlendi. Anabilim Dalımız tarafından 2018 yılından bu yana ‘Her şey için Sevgide Şans var’ mottosu ile Dünya Ruh sağlığı gününde ruh sağlığını koruma ve geliştirmenin önemine dikkat çekecek etkilinler düzenliyoruz. Bu yıl ki temaya uygun olarak yapılan etkinlikte ruh sağlığı açısından dezavantajlı grupta olan gençler için ruh sağlığı farkındalığı oluşturmayı amaçladık. Fakültemizde açtığımız stant ile ruhsal iyiliğe yönelik uygulamalar yaptırdık. Ayna karşısında ‘kendini tanı ve üç özelliğinden yaka kartı oluştur’ etkinliğini katılımcılarla uygulayarak, iyi bir ruh sağlığının önce kendini tanıma ve kendini sevmeden geçtiğini onlara aşılamayı hedefledik” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

EÜ Hemşirelik Fakültesi’nde “Dünya Ruh Sağlığı Günü” dolasıyla farkındalık standı açıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

RASTGELE İÇERİKLER

Çukurova’da Kaybolmayan El Sanatları Kursu- Güncel Haberler Çumra’da Tarım Bayramı Yoğun İlgi Gördü- Güncel Haberler İsotlar Grup, geri dönüşümü destekleyen projesini hayata geçirdi!- Güncel Haberler Lezita yeni ürünleriyle Gulfood 2022’de- Güncel Haberler Teknoloji Çocukları Mezun Oldu – Güncel Haberler Maymun Çiçeği virüsü küçük çocukları daha fazla etkiliyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat