Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı, bölgenin dermatoloji alanında ilk akredite merkezi oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı, bölgenin dermatoloji alanında ilk akredite merkezi oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı, bölgenin dermatoloji alanında ilk akredite merkezi oldu- Güncel Haberler

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı, Türk Dermatoloji Derneği Yeterlik Kurulu’nun değerlendirmeleri sonucunda “Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” alarak Ege Bölgesi’nde dermatoloji alanında ilk akredite olan merkez oldu. 

 

EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı’nı ziyaret eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Son dönemde üniversitemiz köklü tarihine yaraşır başarı hikâyeleri yazdı. Ege Üniversitesi Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 Yıllık Tam Kurumsal Akreditasyon alan ilk devlet üniversitesi olma başarısı ile kalitesini tescilledi. Ardından ülkemizin 23 araştırma üniversitesinden birisi oldu.  Diğer yandan eğitim-öğretimde kalite hedefi doğrultusunda akreditasyon seferberliği başlatan üniversitemiz, 2017 yılında 11 olan akredite program sayısını artırarak yarısından fazlasının akreditasyonunu sağladı. Hepimizin bildiği gibi akreditasyon dinamik bir süreç. Şimdi de ülkemizin en köklü dermatoloji kürsülerinden birisi olan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalında verilen Uzmanlık Eğitim Programı, Türk Dermatoloji Derneği Yeterlik Kurulu tarafından 5 yıllık akreditasyon kazandı. Bu zorlu sürece gayret ve emekleriyle katkı sunan akademik ve idari çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

Ege Bölgesinde ilk Türkiye’de ise üç klinikten birisi

EÜTF Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlgen Ertam Sağduyu ise “Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nın, tıpta eğitim hizmetlerinin kalitesini tescillemek üzere yaptığı akreditasyon başvurusu sonuçlandı. Türk Dermatoloji Derneği Yeterlik Kurulunun değerlendirmeleri sonucunda Anabilim Dalı, Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi alarak Ege Bölgesinde dermatoloji alanında ilk akredite olan merkez oldu.  Ege Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalımız ayrıca Türkiye’de bu belgeyi alan 3’üncü klinik olma onurunu da yaşamaktadır” diye konuştu.

 

Ege Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nın bu zamana kadar alanında yetkin 100 dermatoloji uzmanı yetiştiren, çok köklü eğitim programına sahip bir kurum olduğunu vurgulayan Prof. Dr. İlgen Ertam Sağduyu, “Uzmanlık öğrencilerimiz kliniğimizde bulunan farklı birimlerde eğitim görerek mesleki olarak yetkin birer uzman olarak yetişmektedirler.  Akreditasyon başvurusunu 2020 Haziran ayında yaptık. Pandemi nedeniyle Türk Dermatoloji Derneği Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Kurulu üyeleri 2021 Haziran ayında kliniğimizi ziyaret ettiler. Yeterlilik kurulunun olumlu değerlendirmesi sonucunda Anabilim Dalımız 5 yıl süre ile akredite oldu. Emeği geçen herkese, kliniğimizin bu duruma gelmesini sağlayan emekli öğretim üyelerimize ve mevcut akademik kadroya teşekkür ederim” dedi.

 

Türkiye’nin alanındaki en köklü kürsülerinden olan EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı,  Dermato-Onkoloji Ünitesi, Konfokal Birimi, Fototerapi Birimi, Kozmetoloji Ünitesi, Lazer ve Işık Tedavi Birimi, Cerrahi Girişim Birimi, Alerji Birimi, İzlem Polikliniği ve poliklinik ile hizmet veriyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

EÜTF Dermatoloji Anabilim Dalı, bölgenin dermatoloji alanında ilk akredite merkezi oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Başkan Erdem: Ertuğrul’daki okul alanında engellerle karşılaştık- Güncel Haberler Beko: Tahribatın önlenmesi için Karaburun Yarımadası araştırılmalı- Güncel Haberler Cisco: XDR Çözümleri Kritik Öneme Sahip- Güncel Haberler “Ruhumuz denizlerden derin Gücümüz Kanserden Büyük”- Güncel Haberler Amazfit, ESOK Rally’nin Resmi Akıllı Saat Partneri Oldu Şevval Şahin: “Miss Turkey final gününde bayıldım”

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat