Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Faydasıçok Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği Yeni Dünya Zirvesi’nde Gençlerin Geleceğine Işık Tutuldu – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Faydasıçok Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği Yeni Dünya Zirvesi’nde Gençlerin Geleceğine Işık Tutuldu – Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Faydasıçok Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği   Yeni Dünya Zirvesi’nde Gençlerin Geleceğine Işık Tutuldu – Güncel Haberler

Eğitime verdiği desteklerle 2016’dan beri faaliyet gösteren Faydasıçok Vakfı’nın düzenlediği Yeni Dünya Zirvesi büyük ilgi ve katılımla gerçekleşti. İş dünyasından önemli konuşmacıların katılımıyla gerçekleşen zirvede; girişimcilik, liderliğin değişen yönleri, sosyal sorumluluğun yanı sıra Z kuşağının hayattan ve iş dünyasından beklentileri gibi önemli başlıklar ele alındı. 

 

Eğitimde fırsat eşitliği bilinci ile kuruluşundan bugüne “Sedefteki İnciler”, “İz Bırakanlar” ve “Elele” gibi pek çok projeye imza atan Faydasıçok Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği, iş dünyasından önemli isimlerin konuşmalarıyla gerçekleşen Yeni Dünya Zirvesi’nde değişen iş hayatı koşulları ele alınarak gençlerin geleceğine ışık tutuldu. 

 

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Faydasıçok Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Faydasıçok, vakfın kuruluş amacını ve bugüne kadar hayata geçirdikleri projelerini paylaşarak şunları söyledi: “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mümkün müdür ki toplumumuzun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselebilsin’ sözünden ilham aldık ve kız çocuklarımızın geleceğini inşa etmek için yola çıktık.”

 

Vakfa destek veren değerli mentörler ve sayısı her yıl artan öğrenciler ile birlikte alanında örnek olabilecek eğitim programları gerçekleştirdiklerini belirten Selcen Faydasıçok, “Sedefteki İnciler, İz Bırakanlar, Elele gibi fark yaratan projelere imza attık. Altı yılda kocaman bir aile olduk. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz zirveye, gösterdiğiniz ilgi ve katılım için herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Zirveye konuşmacı olarak katılan değerli konuklarımızın görüşlerinin yolumuzu daha da aydınlatacağına ve daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.   

 

Hasçelik CEO’su Naci Faydasıçok: “Hedefimiz Gençleri Yeni Dünya Düzenine Hazırlamak” 

 

Zirvenin ana sponsoru olan Hasçelik CEO’su Naci Faydasıçok ise konuşmasında gençlerin değişen dünya dinamiklerine adapte olarak başta eğitimleri olmak üzere kariyer yolculuklarına ışık tutmayı hedeflediklerini belirtti. 

 

Dünya Devlerinin Profesyonellerinden Gençlere Altın Değerinde Öneriler

 

Zirvenin konuşmacıları arasında yer alan Coca Cola CEO’su Başak Karaca: “ Sevgili gençler çok çalışın, hep çalışın. Hayatınızda örnek aldığınız başarılı bulduğunuz insanların ortak özelliğinin çok çalışan insanlar olduğunu fark ettiğinizde bahaneler üretmeden işini severek yapan kişilere dönüştüğünüzü göreceksiniz. Her zaman meraklı olun. Merak sizi başarıya götürür. Son olarak öz saygısı yüksek ve kendi özeleştirisini yapabilen bir birey olma hedefinizden hiç şaşmayın” diyerek gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.  

 

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: “ Tüm gençlerimize tavsiyem, öz saygınızı hiçbir koşulda yitirmeyin. Değerli olduğunuzu, yetenekli olduğunuzu ve her türlü zorluğun üstesinden gelmeye muktedir olduğunuzu unutmayın. Bir diğer tavsiyem ise öz saygınızı azaltan, sizde başarısızlık hissi yaratan toksik ilişkiler varsa bunlardan bir an önce kurtulun” diye konuştu.

 

Zirvede konuşmacı olarak yer alan Mediamarkt CEO’su Yenal Gökyıldırım: “Sevdiğiniz işi bulmak için biraz zaman harcayın ve mutlaka sevdiğiniz işi yapın. Hayatınızı zenginleştirecek farklı alanlar yaratmayı unutmayın. Hoşunuza gidecek hobiler edinin, spor yapın, sosyal ilişkilerinize mutlaka zaman ayırın. Bu alanların iş yaşamınızı olumlu etkileyen ve işinizi severek yapmanıza katkı sağlayacak alanlara dönüştüğünü göreceksiniz” dedi.   

 

Yeni Dünya Zirvesi keyifli panellere ev sahipliği yaptı

Hepsiburada İnsan Kaynakları Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu, Tezmaksan Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Opet Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ayşenur Aydın ve oyuncu Hakan Bilgin’nin de konuşmacı olduğu zirvede Yeni Dünya’da Sosyal Sorumluluk temasının sektörler üzerindekini etkileri değerlendirildi. 

 

“Eğitimin Geleceği” oturumunda söz alan YetGen Kurucusu Erhan Erkut, geleceğin eğitim trendlerini ve gençleri başarıya götürecek sistemleri paylaşırken, “Yeni Çağın Yeni Yetkinlikleri” panelinin konuşmacısı Veri ve Veri Teknolojileri Uzmanı Akan Abdula içinde bulunduğumuz çağın yetkinliklerini örneklerle katılımcılarla paylaştı.  

 

Zirvenin son oturumunda söz alan Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal, Coinoxs Kurucusu Can Azizoğlu, UP School Kurucusu Mina İlköz ve Reeder Kurucusu Sezen Sungur Saral‘da yeni dünyada girişimcilik temasını masaya yatırdı. 

 

YouTube ve metaverse platformlarından eş zamanlı izlenen zirve, gençlerin yakından takip ettiği ve son günlerin popüler grubu Pandami konseriyle son buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Faydasıçok Vakfı’nın bu yıl ilk kez düzenlediği Yeni Dünya Zirvesi’nde Gençlerin Geleceğine Işık Tutuldu – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Anadolubank Özel Bankacılık’ta öncelik sizsiniz!- Güncel Haberler Kaspersky, Yazılım Tanımlı Araçlar için “İzlenmesi Gereken Satıcı” Olarak Gösterildi ‘Seninle Evlenir miyim’ 27 Ekim’de Trump Sahne’de- Güncel Haberler Ressam Melike Yaşa’dan Tanrıça Şahmeran Resim Sergisi- Güncel Haberler Samsung’dan CES 2022 öncesi inovasyon açıklaması- Güncel Haberler Bir Biyoloji Öğrencisinden…

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat