Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Felece’den Runner Club programıyla gençlere teknoloji eğitimi ve iş fırsatı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Felece’den Runner Club programıyla gençlere teknoloji eğitimi ve iş fırsatı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İş dünyasında dijital dönüşüm projeleri hızla devam ederken nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyaç da artıyor. Teknoloji şirketi Felece bir okul misyonuyla hayata geçirdiği Runner Club eğitim programıyla üniversiteden yeni mezun gençleri yetiştirerek Anadolu’nun teknoloji üssü olarak öne çıkan Eskişehir’de ve İstanbul’da istihdam yaratıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Runner Club programına başvurular 30 Temmuz Cuma gününe kadar devam ediyor.

 

 

İş dünyasının liderleri dijital dönüşümün önündeki en büyük engellerden birinin nitelikli insan kaynağı ve dijital yetkinlik yoksunluğu olduğuna dikkat çekiyor. Diğer yandan Türkiye’de 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı 24’e ulaşmış durumda. Müşterilerine uçtan uca teknoloji ve SAP çözüm ortaklığı sunan Felece, düzenlediği eğitim programıyla hem yeni mezunların dijital yetkinliklerini artırıyor hem de tersine göç başlatarak İstanbul’un yanı sıra Eskişehir’de de istihdam imkânı yaratıyor. Anadolu’da bir teknoloji üssü kurma hedefiyle Ar-Ge merkezini Eskişehir Teknopark’ta konumlandıran Felece, bu merkezde ihtiyaca yönelik çözümler geliştirebilen “Değer Mühendisleri” yetiştirerek çok sayıda nitelikçi gence istihdam alanı yaratıyor.

 

Hem SAP hem de Non-SAP teknolojilerini içeren kapsamlı eğitim

2020 yılında başlayan Runner Club programı kapsamında 28 öğrenci ve yeni mezun genç Felece’nin sektörde deneyimli uzman ekibinden eğitim aldı. Bu gençlerin 11’i Felece’nin Eskişehir’de bulunan ofisinde Ar-Ge merkezinde istihdam edildi. Runner Club programı ile bir ay boyunca Java+spring, Javascript, Hybris Core mimarisi gibi hem SAP hem de Non-SAP teknolojileri alanında kapsamlı bir eğitimden geçen gençler, proje de gerçekleştiriyor. Eğitim sonrası yapılan değerlendirmelere göre Felece’nin İstanbul ve Eskişehir ofislerinde iş imkânı da sağlanıyor. Üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yeni mezunların katılabileceği ve tamamen ücretsiz olan programa başvurular için son gün 30 Temmuz.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Felece’den Runner Club programıyla gençlere teknoloji eğitimi ve iş fırsatı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Çiğli’de Yabancı Basının Gözünden “Atatürk ve Cumhuriyet” Sergisi- Güncel Haberler A101 Sonbaharı Birbirinden Uygun Fiyatlı Teknolojik Ürünlerle Karşılıyor- Güncel Haberler Akıllı şehirler için yeni projeler- Güncel Haberler Yazlık Kadırga Şenlikleri Muhteşem Finalle Sona Erdi- Güncel Haberler Türkiye’nin En Organik Fuarı Başlıyor- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (2-6 Mart 2022)- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat