Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Felsefe ve Hayattaki 3 Dönem

Ana Sayfa » Blog » Felsefe ve Hayattaki 3 Dönem
Google News Abone Ol

1- Kazanova

2- Aile

3- Doğa

Felsefe okuyan bir arkadaşımla sohbetimizde geçen bir bilgiden bahsetmek istiyorum… Felsefede hayatın 3 döneme ayrıldığı söylenmiş. Bunlardan ilki olan kazanova dönemi, genç ve heyecanlı olan insanın her şeyi deneme, görme, sevme ve tatma tutkusunu temsil ediyor. Genel itibari ile 30 yaşa kadar olan bu dönemde insanlar okuduğu bölüm, çalıştığı iş, yaşadığı şehir veya ülke, romantik partner, arkadaş grupları gibi alanlarda birçok alana girip çıkıyor. Aynı şekilde hobiler, zevkler, tutkular ve ilgi alanlarında özellikle ergenlik ve reşitliğin verdiği özgürlükle de iyice artıp değişebiliyor. Yalnız bu dönemde insanın içinde bir boşluk, yalnızlık, varoluş sancısı ve kök salamama durumu yaşanabiliyor. Kendini bir yere ait hissetmeme, her şeyden birkaç doz alma ama tam tadına varamama gibi durumlar insanın aklını karıştırarak zaman zaman tükenme ve yorulma hislerine neden oluyor.

İkinci evre olan aile ve sakinlik evresinde ise, bu kazonava dönemi bittikten ve yorulduktan sonra kişinin sevdiği şeyleri belirlemesi, seçimlerini yapması ve o alanlarda kök salması ile gelişip, büyümeye başlıyor. Bu aşamadaki kişinin de en büyük arzusu yatırımlarını güzel ve kaliteli yapmak. O alanlarda başarılı ve mutlu olmak. Bu nedenle de dikkat dağıtıcı ve kafa karıştırıcı şeyler onun en büyük tuzak ve korkusu olabiliyor. Çünkü düzeninin bozulmasını istemiyor.

Üçüncü evre ise doğa evresi bu evrede insan çevresindeki çoğu insanı vefatlar sebebiyle kaybediyor. Emekli oluyor ve fiziki olarak da artık enerjisi ve kapasitesi azalıyor. Daha sakin ve sessiz bir hayata geçiş yapıyor. Bu aşamadaki huzur ve mutluluğu ise, doğada, hayvanda, çocukta veya birçok şeyde görüyor ve duyuyor. Bir nevi spiritüel yani Tanrısal inancı da kuvvetleniyor bu dönemde. Sevgi ve huzuru her şey ve her yerde görüp tat alıyor.

Felsefe ve Hayattaki 3 Dönem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sessizce İlerleyen Miyomların 6 Belirtisi- Güncel Haberler Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi Küçükçekmece’de Seyircisiyle Buluşuyor – Güncel Haberler Döner Sektörünün ‘Abla’sı Olmayı Kabullendim- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları 2021-2022 Sezonunu 6’sı Yeni, 16 Oyunla Açıyor- Güncel Haberler Otizm en çok 12-18 ay öncesi dönemde görülüyor- Güncel Haberler Babacan’dan İttifak Açıklaması: ‘Halkın ağzı yöndür’- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat