Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gazeteci Didem Seymen’den rekor: Organ bağışı için yedi gün canlı yayın- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Gazeteci Didem Seymen’den rekor: Organ bağışı için yedi gün canlı yayın- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Gazeteci Didem Seymen’den rekor: Organ bağışı için yedi gün canlı yayın- Güncel Haberler

Gazeteci Didem Seymen, ‘3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası’nda yedi gece üst üste konunun uzmanları ile canlı yayınlar yaparak toplumda organ bağışı ve organ nakli bilincinin gelişmesi için bir rekora imza atacak. 

 

Kendisi de doğuştan genetik böbrek hastası olan Didem Seymen 15 yaşında böbreklerini kaybetti ve 6 yıl diyalize girdi. 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde kadavradan böbrek nakli ile ikinci hayatına başlayan Seymen, bir organ nakli gönüllüsü olarak birbirinden değerli ve başarılı konukları kendi Instagram hesabı olan @ddmsymn adresinde ağırlayacak. 

 

PROFESÖRDEN ANLAMLI BAĞIŞ 

Türkiye’nin alanında uzman, başarılı kalp, akciğer, karaciğer, böbrek nakli cerrahlarından, organ nakli koordinatörlerine, nefroloji uzmanlarından organ nakli ile hayata dönmüş hastalara ve hatta organlarını bağışladığını sosyal medya hesabından duyurarak örnek olan kadın hastalıkları ve doğum profesörüne kadar farklı konuklarla yedi gece üst üste canlı yayınlar yapacak olan Didem Seymen, bu yayınların amacının özellikle Covid-19 pandemisi döneminde azalan kadavra organ bağışına dikkat çekmek olduğunu belirtti.  

 

DİYALİZDEN AKCİĞER NAKLİNE KADAR PEK ÇOK FARKLI KONU KONUŞULACAK

Yayınlarda; ‘Hastalıkların nedenleri, organ yetmezliğine götüren süreçler, organ beklerken yaşananlar, diyalizin insanın yaşam kalitesini ne kadar etkilediği, dinimizde organ bağışının yeri, Türkiye’de ilk canlıdan akciğer nakline ne zaman başlanacağı, organ naklinde gelişen ve değişen ameliyat teknikleri, organ naklinden sonra artan hayat kalitesi ve dikkat edilmesi gerekenler’ gibi pek çok farklı konu hakkında konuşulacak. 

 

ORGANLARIMIZ TOPRAK OLMADAN NİCE CANLAR KURTARABİLİR

Ülkemizde her yıl binlerce insan organ beklerken hayatını kaybediyor. Sevdiklerimize hayattayken organlarımızı bağışlamak konusunda ne kadar cömertsek, hayatımızı kaybettikten sonra organ bağışına o kadar mesafeli yaklaşıyoruz. Halbuki organlarımız toprak olmadan nice canlar kurtarabilir. İşte bu amaçla Türkiye’nin tek ‘organ nakilli sağlık habercisi’ olan gazeteci Didem Seymen, yedi gece üst üste canlı yayın yapıp toplum bilincinin artmasını sağlamaya çalışacak.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gazeteci Didem Seymen’den rekor: Organ bağışı için yedi gün canlı yayın- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Müzede Sahne Başladı- Güncel Haberler Başkan Engin’den İyilik Meleklerine Teşekkür- Güncel Haberler Milletvekili Sındır, “Çanakkale geçilmez ruhunu yaralayanları bu millet unutmayacak”- Güncel Haberler Zorlu Açık Hava Konserleri   Gökçe Bahadır & Emir Ersoy ile başlıyor- Güncel Haberler 7. Uluslararası Zurna Zen Festivali’nin ilk ayağı Milas’ta yapıldı- Güncel Haberler Oyuncuların Tercihi A Serisi- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Takipçileri Merakla Bekliyor: 2 Haziran Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı Mı? 1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat