Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geleceğin çiftçileri- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Geleceğin çiftçileri- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Nilüfer Belediyesi’nin Ürünlü Mahallesi’nde ekolojik tarım koşullarında üretim yaptığı Kent Bostanları, anaokulu öğrencilerini ağırladı.

 

Toplumun her kesimini tarımla buluşturmak için çok yönlü çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, özellikle de yeni nesli, yani çocuk ve gençleri tarımsal üretimle tanıştırmak için çeşitli eğitim faaliyetleri yürütüyor. Çocukların erken yaşta tarımla tanışmaları ve yedikleri sebze-meyvenin nasıl yetiştiğini görmeleri adına Nilüfer Kent Bostanları’nda yapılan eğitim çalışmalarına bu kez anaokulu öğrencileri konuk oldu.

 

4 gün süren etkinliğe Çağdaş Eğitim Kooperatifi Özel 3 Mart Beşevler Anaokulu’ndan gelen 190 anaokulu öğrencisi katıldı. Ürünlü Mahallesi’nde 5 buçuk dönüm üzerine 70 parsel alana kurulmuş ve ekolojik koşullarda tarımsal üretim yapan Kent Bostanları’nı gezen çocuklar, doğal yöntemlerle yetiştirilen sebze, meyve ve tıbbi aromatik bitkileri yakından inceledi. Yazlık ve kışlık meyve ve sebzelerin neler olduğunu öğrenen minikler, ürünlerin yetiştirildiği parselleri gezdi. Kompost ünitesini de ziyaret eden anaokulu öğrencileri, kompostun ne tür ürünlerden elde edildiğini, ne işe yaradığını ve evlerinde bunu nasıl yapacaklarını öğrendi. Tohum kütüphanesini de ziyaret eden çocuklar, sebze fidesi ekme pratiği de yaparak ilk tarım uygulamalarını gerçekleştirmiş oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Geleceğin çiftçileri- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Koroplast, “Geri Dönüşüm Atölyesi” Migros mağazalarında çocuklarla buluştu- Güncel Haberler Kuşlar İçin Örnek Proje- Güncel Haberler Esporcuların Beden Sağlığı İçin İdeal Çözüm LG Ergo Monitörler Erken Menopozla İlgili Altın Değerinde İpuçları- Güncel Haberler Sinemacı Gözünden ‘Münferit Bir Olay’ Akbank’tan Sevgililer Günü’ne özel kampanyalar!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat