Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geleceğin otomobilleri Sıfır Atık Festivalinde- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Geleceğin otomobilleri Sıfır Atık Festivalinde- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Geleceğin teknolojisine sahip elektromobiller Sıfır Atık Festivalinde ilgi odağı oldu.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kongre Merkezinde düzenlediği Sıfır Atık Festivali, geleceğin teknolojisine sahip otomobilleri ağırlıyor. Fuayede sergilenen otomobiller büyük ilgi çekiyor. Üniversite öğrencileri tarafından geliştirilen ve katıldıkları her yarışmadan ödüllerle dönen elektromobil araçlar ilk günün akşamında fuar alanını dolaştı.    

 

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLER TASARLADI

TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılım sağlayan Kocaeli Üniversitesi ElectriCAR, Türk Mekatronik Bilge, Türk Mekatronik Klavuz elektromobil araçları ve Bursa Uludağ Üniversitesi UMAKİT Hidromobil Aracı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi SUBÜ-TETRA elektromobil aracı, Sakarya Üniversitesi Enerji Teknolojileri Topluluğu elektromobil aracı Sıfır Atık Festivaline katılım sağladı.

 

GELİŞMİŞ ARAÇ TEKNOLOJİLERİ

Sıfır Atık Festivalinde görücüye çıkan elektromobillerle öğrencilerin araç teknolojileri konusunda bilgi birikimi ve deneyim kazanmasını sağlamak amaçlanıyor. Elektromobil teknolojisine yapılan yatırımla öğrencilerin konuyla ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmesi teşvik ediliyor. Geliştirdikleri araçları festivalde tanıtan üniversite öğrencileri, alternatif ve temiz enerji kaynaklarının otomotiv sanayiinde kullanımını yaygınlaştırmak ve alternatif enerjilerin araç teknolojilerinde kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini ifade ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Geleceğin otomobilleri Sıfır Atık Festivalinde- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Baylan mucidi olduğu Kup Griye Günü’nü kutladı!- Güncel Haberler Başkan Beyazgül Mardin’deki E Belediye Bilgi Sitemi Törenine Katıldı- Güncel Haberler Gölcüklüler Aralık Ayında Tiyatroya Doyacak- Güncel Haberler Tiroid Kanseri Kadınları Daha Çok Tehdit Ediyor- Güncel Haberler Kadınlar Günü’ne özel lansmanla estetikte en yeni teknolojiler kadınlarla buluştu ABD Tahvilleri ve Kazakistan Nedeniyle Bitcoin Yükselemiyor, Kurumsallar Satışta- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat