Gelecek Partisi Aksaray il başkanı Dilmaç, dev külliyet hakkında: ‘Dev Külliyeler, gösterişli kapılar, ışıl ışıl duvarlar bizim ihtiyacımız olan yatırım değil’

20.04.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Gelecek Partisi Aksaray il başkanı Dilmaç, dev külliyet hakkında: ‘Dev Külliyeler, gösterişli kapılar, ışıl ışıl duvarlar bizim ihtiyacımız olan yatırım değil’

“DEV KÜLLİYELER, GÖSTERİŞLİ KAPILAR, IŞIL IŞIL DUVARLAR BİZİM İHTİYACIMIZ OLAN YATIRIM DEĞİL”

 Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet DİLMAÇ, Aksaray’ın merkezine yapılacak “dev külliye” hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin ekonomik durumuna ve gençlerin beklentilerine dikkat çeken Başkan DİLMAÇ, tarihi yaşatmanın önemli bir unsur olduğunu ancak yöneticilerden istihdam yaratacak projeler beklediklerini ifade etti.

“ADIMLAR BELLİDİR; ÜRETİM, EĞİTİM VE İSTİHDAM”

Türkiye’nin ekonomik durumuna ilişkin konuşan İl Başkanı DİLMAÇ, “Ülkemiz ekonomik olarak yeni yatırımlara ve iş alanlarına ihtiyaç duyuyor. Ülkemiz yöneticilerinden, halkın oyunu almış yöneticilerden de bu alanlarda yatırım yapmalarını bekliyoruz. Çünkü, özellikle gençlerimiz olmak üzere, büyük bir işsizlik ve ekonomik kriz ile karşı karşıyayız. 2018’den bu yana buram buram hissettiğimiz ekonomik gidişat, pandemi ile beraber kendisini tam olarak başladı. Bu ülkede ekonomik sebeplerden dolayı intiharların olduğu gerçeği var artık. Dolayısıyla bu ortamda atılması gereken adımlar bellidir; üretim, eğitim ve istihdam. Peki biz bugün neyi konuşuyoruz?” dedi.

“YAPMAYIN ALLAH AŞKINA”

Yanlış bir yatırım olduğunu belirten DİLMAÇ, “Tarihi yaşatmak çok önemli. Kültürümüz binlerce yıl boyunca İslam ile harmanlanmış büyük bir hazine. Ancak bu hazinenin neresinde şatafat, gösteriş var? Hangi İslam alimimiz, ‘büyük gösterişli yapılar yapın’ demiş? Yapmayın Allah aşkına. Dev külliyeler, gösterişli kapılar, ışıl ışıl duvarlar bizim ihtiyacımız olan yatırım değil. Bakın gençlerimizi kaybediyoruz. Hala eğitim alamayan öğrencilerimiz var.  Uzaktan eğitimde; interneti, tableti olamadığı için geri kalan çocuklarımız var. Dünya’nın gerisinde kalıyorlar. Fransız, İngiliz eğitimde onları geçerken, bizim öğrencimiz 2021 yılında evinde internet olmadığı için geri kalıyor. Karşımızdaki resme uzaktan bakıp, bir düşünelim. İhtiyacımız olan ne? Büyük ve gösterişli yapılarla İslam’ı çok daha iyi mi yaşayacağız, bunu kendimize soralım. İslam, hayat ile bütündür. İsraf ve şatafatın da dinimizde yeri yoktur” ifadelerini gösterdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz