Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gemlik ve İstanbul arasında halk büfe dayanışması- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Gemlik ve İstanbul arasında halk büfe dayanışması- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ziraat Mühendisi, 24. Dönem Milletvekili ve CHP Parti Meclisi üyesi Gökhan Günaydın, Gemlik Belediyesi’ni ziyaret etti. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve GEMTAR Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Demiröz ile bir araya gelen Günaydın’a CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu ve partililer eşlik etti.

 

Günaydın’ı, hizmete başlayan Halk Büfeler’i anlatmak üzere Gemlik’e davet ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, büfelerin Gemlik Belediye Meclisi’nde tüm siyasi partilerin oybirliği ile açıldığını hatırlattı.

 

Gemlik ve İstanbul arasında işbirliği

 

Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “İnşallah bundan sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tarım konusunda faaliyet gösteren tüm kuruluşlarından, Gemliklilerin de yararlanmalarını sağlayacağız. Gemliklilerin temel gıda maddelerine ulaşma konusunda Halk Büfelerden yararlanmaya devam etmeleri, belediyeler arası işbirliği ile olacak.”

 

Sertaslan’dan sonra konuşan GEMTAR Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Yüksek Mühendisi İlhan Demiröz ise “Benim için şans olan şudur, Gökhan Bey İstanbul’da, tarım ile ilgili kuruluşların başında. Bu şansı Gemlikliler için kullanacağız. Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşmaları için kullanacağız” dedi.

 

Demiröz’den sonra söz alan Gökhan Günaydın, “Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) başkanı görevden alındı. Alınmadan önce 2021 yılı enflasyon rakamlarını açıkladı. Yalnızca Aralık ayında enflasyon yüzde 13, yılın tamamı için ise yüzde 36 olarak açıklandı. Gıda enflasyonunun yüzde 43 açıklandığını biliyoruz. Pazarda, marketteki fiyatların açıklanan fiyatların çok üzerinde olduğunu vatandaşımız görüyor” dedi.

 

“Günde 8 binden fazla ekmek satılıyor”

 

Günaydın konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz bu kışı nasıl geçireceğiz? Belediyelerimiz bu konuda neler yapacak? Elbette biz, bu memlekette yaşayan bütün yurttaşlarımızın bu kışı bir nebze olsun rahat geçirmesi, önümüzdeki dönemde de refahtan artan paylarını alabilmeleri için gerekli çalışmaları yapma kararlılığı içerisindeyiz. Bugün Gemlik’te, belediyemizin yaptığı çok başarılı bir açıklamayı görmeye geldik. 200 gram ekmeği 1.75 liradan ekmeği yurttaşlarımıza satıyorlar. Günde 8 binden fazla ekmek satılıyor. Üstelik bu çalışmayı esnafla çelişki yaratmadan yapıyorlar. Esnaf da çalışmadan memnun, daha ucuza ekmek alan vatandaşımız da memnun.”

 

“Halk Büfeler yerel yönetim başarısıdır”

Büfelerde satılan diğer ürünlerine de değinen Günaydın konuşmasını şöyle tamamladı: “Süt, yumurta, tereyağ, tost peyniri, lor peyniri de satılıyor. Pastörize edilmiş 3 litre, yüzde 3 yağlı süt 22 liradan satılıyor. Ürünlerin fiyatları, marketlere göre yüzde 27 ile yüzde 43 arasında daha ucuz. Bu bir yerel yönetim başarısıdır. Hem belediye başkanımızı hem başkan yardımcılarımızı ve meclis üyelerimizi kutluyorum. Kim tarım ve gıda alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden destek isterse biz kendimizi görevli sayıyoruz. Çalışmaların tamamı tarafımızdan desteklenmeye devam edecektir.

 

Başkan Sertaslan ve beraberindeki heyet, daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Halk Büfe’leri ziyaret etti. Sertaslan ve Günaydın burada alışveriş yapan Gemlikliler ile sohbet ederek öneri ve taleplerini dinlediler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gemlik ve İstanbul arasında halk büfe dayanışması- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Mustafa Öztaş – Derya Tunç Milano’da evlendi- Güncel Haberler Bupa Acıbadem Bireysel Sağlık Sigortasında Yüzde 44 Büyüdü- Güncel Haberler Kocaeli Büyükşehir’in yaz şenlikleriyle; Tarih koridoru şenlendi- Güncel Haberler Gedik Yatırım’dan Türkiye’nin ilk etki fonu Founder One’a yatırım- Güncel Haberler Ustalığını 49 yıldır başarıyla sürdürüyor- Güncel Haberler 13 Haziran Reytingler nasıl? 13 Haziran Pazartesi Reyting sonuçları açıklandı!

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat