Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Genel Başkan Davutoğlu’na İzmir raporu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Genel Başkan Davutoğlu’na İzmir raporu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara'da 2 Nisan'da düzenlenecek Sokak Ekonomi Çalıştayı öncesi İzmir'de Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ile görüşüp hazırlanan raporu inceledi

 

Bir dizi ziyaretler için İzmir'e gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla da buluştu. Gelecek Partisi'nin 2 Nisan'da Ankara'da düzenleyeceği Sokak Ekonomisi Çalıştayı öncesinde çalıştayda işbirliği yaptıkları İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ile de bir araya geldi. Davutoğlu, Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından organize edilen ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın hazırlıklarını yürüttüğü “Sokak Ekonomisi Sorunları ve Çözüm Yolları” çalıştayında bugüe kadar unutulan, görmedne gelinen emekçilerin sorunlarını ele alacaklarını söyledi.

 

AKADEMİSYENDEN, SENDİKACIYA

Türkiye'de bu kapsamda ilk kez böyle bir Çalıştay hazırlandığını da sözlerine ekleyen Davutoğlu, “Her biri alanında güçlü akademisyenlerin, sendikacıların, seyyar satıcıların, seyyar satıcılar ile ilgili dernek ve vakıf temsilcilerinin katılacağı bu organizasyonda Türkiye’de 6 milyona yakın seyyar satıcı ve işportacılık yapan vatandaşımızın çalışma şartlarını ve koşullarını iyileştirmek için atılması gereken adımları ele alacağız” dedi. Çalıştay'a İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı ile Türkiye genelindeki seyyar esnafın önemli bir kesimini temsil eden İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi'nin de önemli destekte bulunduğunu sözlerine ekleyen Davutoğlu, “Meclis Başkanı Evren Laçin'e de katkıları için teşekkür ediyorum. İl Başkanımızla gayet uyumlu bir çalışma sürdürüyorlar. Umarız bu çalıştay kayıt dışı çalışmasını azaltacak kanun, yönetmelik, mevzuatların çıkmasına rehberlik eder” ifadelerini kullandı.

 

BELEDİYELERİN İNSAFINDA

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ise, seyyar esnafın belediyelerin insafına terk edildiğini kaydederek, “Belediyeler zaman zaman zabıtalarla seyyar satıcılarımızı, işportacılarımızı zapt u rapt altına almak istemekte fakat bu sorun Türkiye’nin bir gerçeği. Güneydoğu Anadolu’daki şehirlerimizden tutun sahil kentlerimize kadar… Bu insanların istediği tek şey evlerine ekmek götürmek” diye konuştu.

 

ÜÇ İSTEK

Sorunun çözümü için atılması gereken adımları anlatan Laçin ise şunları söyledi: “Bu insanların sattığı ürünlerin, insan sağlığını tehdit edip etmediği kayıt altına alınması gerekiyor. Ayrıca çalışabilecekleri, evlerine ekmek götürebilecek yerler tahsis edilmeli. Kayıt dışı ekonomi içinde çalışan bu kesim kayıt altına alınırsa vergi vererek ülkeye katma değer oluşturur. Bunun Avrupa’dan Hindistan’a kadar dünyanın birçok yerinde örnekleri, yasaları mevcut. Çalıştay'da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir çağrıda bulunup, 'bu sorunun kanununu çıkartın' diyeceğiz.”

 

Görüşmede Evren Laçin, sektörün durumunu, atılması gereken adımları ve konunun uzmanlarının hazırladığı örnek yönetmeliklerini olduğu raporu hem Genel Başkan Davutoğlu ile birlikte inceledi hem de kendisine sundu.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Genel Başkan Davutoğlu’na İzmir raporu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Samsung’dan geliştirilmiş özellikleri ve şık tasarımıyla yeni M8 akıllı monitör serisi- Güncel Haberler Çiğli Belediyesi’nde “TSE Standardında” Hizmet Dönemi Başlıyor- Güncel Haberler Sabri Ülker Vakfı – Murat Ülker imzalı “Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı”, Yılın En İyi İş Kitabı seçildi- Güncel Haberler Kızılay Kartal Huzurevi Sakinlerinin El Sanatları Sergisi Açıldı – Güncel Haberler HOYTUR Başkenti renklendirmeye hazırlanıyor- Güncel Haberler Gizliliğin Büyüsü Ve Gücü

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat